اخبار رسانه
بررسی آسیب‌ها و چالش‌های مختلف مؤسسات قرآنی کشور

احصاء فرصت‌های مؤسسات قرآنی_مردمی/ اعطای مجوز از سوی نهاد‌های مختلف، نیازسنجی موسسات را با چالش مواجه کرده است

آسیب‌ها و چالش‌های مختلف مؤسسات قرآنی کشور طی جلسه‌‌ای توسط برخی مدیران قرآنی کشور در محل مرکز مطالعات ژرفا بررسی شد.
با حضور شخصیت‌های علمی و ملی؛

آیین نکوداشت استاد محمدعلی سرلک برگزار شد

آیین نکوداشت دکتر محمدعلی سرلک از اساتید برجسته رشته مدیریت برگزار شد.
گزارش «فرهنگ سدید» از جریان‌های مهم و تأثیرگذار در آموزش عالی/ (۲)

سد شاهان در برابر توسعه علم ایران/ سایه مدرنیزاسیون پهلوی بر آموزش عالی، تانک‌ها را به دانشگاه کشاند/ نرخ پوشش تحصیلی آموزش پس از انقلاب ۲۴ برابر شد/ ایران پس از انقلاب، سهام‌دار تولید علم جهان

ضعف‌­های ساختاری عمده­ای از ابتدا دوران پهلوی در کار دانشگاه وجود داشت که ضمن کاهش دادن کارکرد مثبت قابلیت­‌های یادشده و حتی خنثی و بی‌­اثر کردن بخشی از آن­‌ها، به روند رشد و پویایی دانشگاه لطمه می‌زد. پس از انقلاب به تبعیت از افزایش مراکز آموزش عالی افزایش چشم­گیری در تعداد دانشجویان به وقوع پیوست.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

چگونه پادگان کارآمد داشته باشیم؟ / اصلاح ذهنیت غلط نسبت به سربازی با طرح نشاط سربازان/ سیاست‌های فرهنگی فرماندهان در خدمت نشاط سربازان

طرح افزایش نشاط در سربازان اقدام مورد پسندیده، منطقی و بخردانه‌ای است که توسط مسئولان سیاستگذاری در امور سربازان مطرح شده و امید می‌رود گام مثبتی در راستای تعالی سازمانی و خوشایندسازی محیط خدمتی سرمایه‌های انسانی و آینده سازان این کشور باشد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

سند دانشگاه اسلامی که باید مبدأ تحولات علم و فرهنگ باشد ۵ سال در سایه سیاست زدگی رؤسای دانشگاه خاک می‌خورد

سال ۹۲ سندی با نام «سند دانشگاه اسلامی» پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد اما متأسفانه تاکنون به دلیل وجود برخی موانع، برای اجرایی شدن این سند گام‌هایی مثبتی از سوی مسئولین دانشگاه‌ها و وزارت علوم برداشته نشده که در ادامه به تشریح برخی موانع موجود پرداخته می‌شود
«فرهنگ سدید» از اجرای سبک‌های غربی در مهدکودک‌های ایران گزارش می‌دهد

مهدِ رها شده؛ پیاده‌سازی سبک شیفتگان ماسون‌های تئوسوفی در ایران! / حوزه مهدکودک‌ها محتوای خوب دارد، اما متولی اجرایی خوب ندارد/ وقتی مونته سوری به کودکان الفبای فارسی می‌آموزد!

در چند دهه گذشته، رویکرد‌های آموزشی برآمده از غرب علیرغم تحمیل هزینه‌های سنگین به اقناع خانواده‌ها به واسطه هجمه تبلیغاتی و سردرگمی والدین در انتخاب سبک آموزش‌های مناسب با رویکرد‌های پرورش استعداد کودکان، در بین خانواده‌ها از جایگاه خوبی برخوردار شده اند.
گزارش «فرهنگ سدید» از جریان‌های مهم و تأثیرگذار در آموزش عالی/ (۱)

ظهور آکادمی‌های علمی در اروپا با آغاز دوره تأخیر علمی در ایران همراه بود/ آنچه بر نظام آموزش عالی ایران گذشت

آموزش عالی، بخش مهم و حائز اهمیتی است که دارای حوزه‌های اثرگذاری بسیار وسیعی در دیگر نهاد‌ها و بخش‌های جامعه است. از این رو در بخش اول این گزارش سیر آموزش عالی در جهان و ایران و تحوالات این نظام آموزشی اوایل قرن دوازدهم تا دوران پس از انقلاب اسلامی بررسی می‌شود.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

اضطراب دانش‌آموزان برای حذف مافیای کنکور! /نظام سرمایه‌داری، حلقه واسط آموزش‌وپرورش و آموزش‌عالی/ «قبولی تضمینی» در یک هجمه تبلیغاتی/ ناکارآمدی نظام پذیرش دانشجو در حذف کنکور پس از یک دهه

سال‌هاست از وعده حذف کنکور می‌گذرد، اما هر سال این رویداد علمی با تغییرات مختلف تکرار می‌شود و نسل‌های زیادی با همان راه و روش قبلی پای تست، درصد، رتبه و تراز نشسته‌اند و در این مسیر دانشگاهی شده‌اند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

نیروی انسانی ارزان، عامل بحران در مهدکودک‌ها/ وقتی یک فرد عادی با ۶ هفته آموزش مربی مهد می‌شود! / نظام آموزشی مربیگری با رویکرد والدورف و مونته سوری! / مرجع اعطای مجوز به مربیان مهدکودک کجاست؟

توجه به حوزه کودک امری ضروری است و ورود مربیان با آموزش‌های حداقلی و عدم کسب استاندارد‌های لازم روانشناسی و روانشناختی از موسسات و مراکز معرفی شده در این زمینه تربیت موجب چالش و آسیب‌های جدی شده است که برخورد با آن در آینده به سختی حاصل می‌شود.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

مهدکودک الکترونیک در مسیر اهداف نظام یا در خدمت یونسکو! / دستیابی نهاد‌های بین اللملی به تمامی اطلاعات شخصی و ویژگی‌های فردی کودکان ایران

طرح مهدکودک‌های الکترونیک در ظاهر به یک طرح ملی با آینده نگری ستودنی شبیه است! اما مشکل زمانی آغاز شد که مشخص شد، اطلاعات شبکه مهدکودک‌ها در سال ۱۳۸۸ به یونسکو ارائه شده است.
۲