اخبار رسانه
داماد محمدرضا پهلوی:

اقدامات گروه‌های برانداز بی‌فایده است/ عملکرد جمهوری اسلامی قابل تمجید است

وزیر خارجه و آخرین سفیر رژیم شاهنشاهی ایران در مصاحبه‌ای به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، عملکرد جمهوری اسلامی ایران را قابل تمجید توصیف کرد و گفت تصور گروه‌های برانداز برای تغییر نظام در ایران «خوش‌خیالی» است.
سردار نقدی تصریح کرد؛

فقدان رویکرد انقلابی دلیل مشکلات اقتصادی کشور است

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در هیچ کشوری با تغییر رویکرد سیاسی، اقتصاد حل نمی‌شود گفت: فقدان رویکرد انقلابی دلیل مشکلات اقتصادی کشور است.
بررسی خاستگاه نمادهای انقلابی و اهمیت بازآفرینی آن‌ها

از نهضت نمادها تا منازعه نمادین

تحلیل کمی و کیفی شعارهای مردمی با نگاهی به کتاب «جامعه‌شناسی شعارهای انقلاب اسلامی ایران»
گزارشی از مستند ديدني "آن زمستان" روايت يك فصل از زندگي آيت الله مصباح يزدي

سياست ورزي عارفانه

به نظر می رسد توجه به یک نکته مهم قبل از پرداختن به خود مستند ضروری باشد. از دوره اصلاحات تا کنون تصویری که در رسانه ها و فضای سیاسی کشور از شخصیت آیت الله مصباح بازنمایی شده است،تصویر یک کنشگر سیاسی است. کنشگری که از قضا عالم دین هم هست.
ضرورت توجه به هشدار مقام معظم رهبری درباره فتنه احتمالی در سال ۹۸ (بخش پایانی)

کور شدن چشم فتنه با التزام به رهبری/ فتنه اقتصادی زمینه‌ساز مقاصد شوم‌تر

هوشمندی سیاسی و حوادث اطراف کشور حکم می‌کند به وحدت ملی و انسجام اسلامی همت بگماریم و نگذاریم لجاجت، گمراهی و جاه طلبی، ما را در ریل راهبرد‌های آمریکا در منطقه و جهان بیندازد. بازخوانی فتنه ۸۸ به ما کمک می‌کند خود را برای مقابله با فتنه‌های بعدی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در منطقه و جهان، آماده کنیم.
ضرورت توجه به هشدار مقام معظم رهبری درباره فتنه احتمالی در سال ۹۸/ (بخش نخست)

فتنه سیاسی دیروز، جنگ اقتصادی امروز

چندی پیش هم رهبر معظم انقلاب تصریح فرمودند که شاید در سال ۹۸ فتنه جدیدی رو کنند که ضرورت دارد در هر زمینه‌ای آماده‌باش کامل باشیم. این گزارش به بررسی این موضوع و ضرورت آماده‌باش در مقابل فتنه‌های جدید و احتمالی پرداخته است.
توضیحات سردار نقدی درباره عملیات کربلای ۴

کربلای ۴ رسمی بود؛ فریب شد/ هیچ فرمانده نظامی در دنیا نمی‌توانست خط کربلا ۴ را بشکند، اما خط به واسطه فریب در کربلای ۵ شکست/ فرماندهان جنگ با تیر مستقیم دشمن شهید شدند نه با ترکش خمپاره

نقدی ‌گفت: در ابتدا عملیات کربلای ۴ یک عملیات رسمی بود، اما در نهایت این عملیات تبدیل به یک فریب دشمن شد و این اتفاق باعث یک پیروزی ارزشمند در کربلای۵ شد.

2 شـرط کلیدی ‎برای قبـولی اعمـال

انسان مسلمان و مومن با بهره‌گیری از عقل؛ این پیامبر درونی، به بسیاری از این پرسش‌های فلسفی پاسخ مناسبی می‌دهد و توحید، عدالت، نبوت عامه و معاد را بدان اثبات می‌کند. به این معنا که خدای یگانه دانا و توانا و فرزانه‌ای هست که به حکم عدالت هستی را آفریده و برای آن هدف و غایتی در نظر گرفته است و به حکم عقلانیت و عدالت و در مقام پروردگاری راهنمایی درونی وبیرونی برای رسیدن به این هدف برای انسان مرید و مختار قرار داده است.

عواقب گناه و آثار زیانبار فردی و اجتماعی آن/ انقراض تمدن ها، کیفر گناهکاران است/ جامعه مصیبت‌زده در مسیر امتحان یا مجازات الهی؟!

از نظر آموزه‌های قرآن، سنت‌ها و قوانینی بر هستی از جهان و جان و جامعه حاکم است که شناخت آنها می‌تواند در فهم حوادث و رخدادها و سفارش‌های مربوط به آن موثر و مفید باشد. از این رو خدا بارها در قرآن به سنت‌های گوناگون و متنوع الهی‌اشاره می‌کند و حتی مصادیقی از تاثیر آن را بیان کرده و توصیه‌هایی در قالب عبرت گیری بیان می‌کند تا براساس خیر و شر آثار، توجه خاصی به علل و عوامل آن داشته باشیم و عامل زشتی را تکرار نکنیم که آثار زشتی را به دنبال دارد.
اصحاب سبت چه کسانی هستند؟

زمینه‌های بروز غفلت در انسان و آثار آن

گاه جماعتی از اجتماع به سبب انحطاط ناشی از غفلت، گرفتار عذاب‌های استعجالی خداوند می‌شوند، از جمله این گروه‌ها می‌توان به اصحاب سبت اشاره کرد که به سبب غفلت از موعظه‌های دیگران، همچنان به اعمال خلاف قانون و کلاه شرعی گذاشتن ادامه می‌دادند تا اینکه دچار خشم الهی و عذاب استعجال شده و به شکل میمون درآمدند.
۲