پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
گزارش «سدید» از واکنش اهالی فرهنگ به ترور سرلشکر قاسم سلیمانی؛

قدردانی...!

در پی شهادت سرلشکر قاسم سلیمانی در جریان حمله به کاروان حشدالشعبی هنرمندان، بازیگران و کارگردانان در سراسر جهان در اظهارنظرهای جداگانه، احساس خود را نسبت به سردار قاسم سلیمانی بیان کردند.
پرونده ویژه «لانه سیاه» جوانی در گفت‌وگوی مشروح با سدید:

تسخیر لانه جاسوسی مقابله با دشمنی آمریکا بود نه منشأ پیدایش دشمنی/ ضدانقلاب اسناد لانه جاسوسی را مرور کنند

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اسناد لانه جاسوسی بسیار دقیق است و ظاهراً کسانی که شبهاتی درباره سرکوب مخالفان پس از تسخیر را مطرح می‌سازند از وجود این اسناد بی‌اطلاع هستند و خوب است که دوباره آن‌ها را مرور کنند.
پرونده ویژه «لانه سیاه» / مهمانپرست در گفت‌وگو سدید:

سکوت ایران در مقابل تعرض به سفارتخانه‌هایش به دلیل تسخیر لانه جاسوسی قیاس مع‌الفارق است/جنایات آمریکا منجر به اشغال سفارت آمریکا در ایران شد

مهمانپرست عدم واکنش ایران به تعرض نسبت به سفارت ایران در کشور‌های دیگر را به دلیل تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۸ یک قیاس مع‌الفارق عنوان کرد و گفت: کشور ما در حق هیچ کشوری جنایت نکرده است و باید به این نکته نیز توجه داشت که شرایط انقلاب کاملاً متفاوت بوده و شور و هیجان زیادی در مردم به دلیل جنایات متعدد آمریکا وجود داشته که غیرقابل پیشگیری و خودجوش بوده است.

رمزگشایی اعظم طالقانی از مصاحبه جنجالی پدر پیرامون حجاب

درست است که پدرم بعد از انقلاب با مجاهدین (منافقین) بحث داشت، اما ایشان قبل از انقلاب از مجاهدین خلق (منافقین) حمایت می‌کرد، ایشان بعد از انقلاب به آن‌ها می‌گفت چشمتان کور می‌خواستید با چپ‌ها و کمونیست‌ها یکجا جمع نشوید، حالا من عین عبارت پدرم را به خاطر ندارم، اما بحثشان با مجاهدین این بود.
سردار نایینی در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

به اذعان نخبگان غربی؛ امکان براندازی نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد/ حمله به ایران نیازمند ملزوماتی است که وجود ندارد

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه گفت: آنچه که در دولت‌های مختلف آمریکا مطرح شده و می‌شود از جنس تهدید نظامی و رجزخوانی و لفاظی است و بیشتر از جنس عملیات روانی است؛ اقدام نظامی زمانی انجام می‌شود که الزامات آن فراهم باشد.
سردار شعبانی در گفتگو با «فرهنگ سدید» مطرح کرد:

نفوذ ایدئولوژی انقلاب اسلامی در قلب ملت‌ها/ ایران هزینه جنگ برای کشور‌های متجاوز را بسیار بالا برده است

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) گفت که امروز امریکا و متحدانش علاقه‌ای به جنگ با ایران ندارند زیرا اگر شروع کننده جنگ باشند، بی‌شک پایان دهنده آن نیستند و این جنگ خسارات بسیار زیادی برای آن ها خواهد داشت و این کشورها افزایش برد تسلیحات ایران از ۳۰۰۰ متر در کلاشینکف به ۳۰۰۰ کیلومتر در موشک‌های بالستیک ساخت ایران را خوب درک می کنند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

شکست پروژه حذف هویت/ بازگشت نام شهدا به کوچه‌ها

اخیراً برخی از فعالین فرهنگی ضمن انتشار مستندات اقدام ناشایست حذف واژه «شهید» از معابر به‌شکل آتش به اختیار واژه شهید را به این تابلوها اضافه کرده‌اند.
اتهام‌زنی بی‌مدرک

جزئیاتی از هشدار رسمی ایران به آمریکا درباره حادثه آرامکو

پس از اتهام‌زنی بی‌مدرک آمریکا به ایران درباره دخالت در حمله تلافی‌جویانه یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، تهران در یادداشتی رسمی از طریق سفارت سوئیس درباره هرگونه اقدامی از ناحیه آمریکایی‌ها هشدار داد.
به‌ بهانه حذف عنوان "شهید" از تابلوهای شهر

هشدار رهبر انقلاب درباره تلاش برای ازبین‌بردن نام شهدا + فیلم

رهبر معظم انقلاب در سخنانی اشاره داشتند انگیزه‌های بسیار شدیدی وجود دارد که یاد شهدا به فراموشی سپرده شود.
حجت‌الاسلام فاطمی ارفع:

منبر باید زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی باشد/سهم معارف انقلاب اسلامی از منبر‌های امروز، بسیار کم است

مرثیه‌خوانی و ذکر مصیبت معصومین و بیان معارف اهل بیت (ع) یا به اصطلاح همان روضه و روضه‌خوانی را از عوامل زنده ماندن دین اسلام و پیوند روحی و عاطفی انسان‌ها با اولیای دین می‌دانیم؛ اما همین مجالس که با هدف تبلیغ آموزه‌ها و معارف اسلامی و در نتیجه هدایت، رشد و ارتقای فکری و معنوی برگزار می‌شود، گاه دچار انحراف و آسیب هم می‌شوند.
۱
آخرین عناوین