پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه

اعلام آمادگی ۳۰۰۰ استاد بسیجی برای ایجاد تحول انقلابی در نظام علمی کشور برای نیل به تمدن نوین اسلامی

۳ هزار استاد دانشگاه ضمن اعلام حمایت قاطع از بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب، آمادگی خود را برای ایجاد تحول انقلابی در نظام علمی کشور برای نیل به تمدن نوین اسلامی اعلام کرده و با هشدار نسبت به وجود کم‌کاری و سهل‌انگاری، اتخاذ مشی جهادی در اداره کشور را از قوای مجریه، مقننه و قضائیه برای تحقق بیانیۀ معظم‌له خواستار شدند.

زندگینامه مرحوم آیت الله مومن

آیت‌الله محمد مومن از فقهای شورای نگهبان و نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری پنج شنبه دارفانی را وداع گفت.
«فرهنگ سدید» از تأملاتی گفتمانی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ گزارش می‌دهد/ بخش چهارم

برکات و حسنات فتنه اجتماعی سال ۸۸/ اوج توان براندازی دشمن در آشوب ۸۸ بروز کرد

به مناسبت نهمین سالگرد قیام ۹ دی مردم ایران و پایان دادن به فتنه صهیونیستی آمریکایی، تحلیلی از ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ و خیزش ۹ دی در چند قسمت تقسیم می‌شود. در قسمت اول پس از ذکر مقدمه‌ای کوتاه، به بحث تعلیلِ اجتماعی و فرهنگی و تحلیلِ فتنه سیاسی و اجتماعیِ سالِ ۸۸ وارد شدیم و به رویگردانی مردم از عناصر تجدید نظر طلب در انتخابات سال ۸۴ رسیدیم؛ در ادامه و در قسمت دوم به تبیین علل ریشه‌ای فرهنگی و علل جزئی وقوع فتنه ۸۸ پرداختیم؛ در بخش سوم هم به تبیین علل شکل گیری قیام ۹ دی پرداخته شد؛ در بخش چهارم به برکات و حسنات فتنه اشاره می‌شود.
در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر و بایکوت رسانه‌های عربی-غربی انجام می‌شود

بای ذنب قتلت؟!/ آماده برای برگزاری چله ذکریای شهید

۱۱ بهمن (۳۱ ژانویه) ماه امسال خبر اولیه ای از قتل یک کودک شش ساله عربستانی بر روی خروجی‌های رسانه‌های سعودی قرار گرفت، خبری که هرگز کامل نشد و هیچ اطلاعیه و یا اعلامیه‌ای در خصوص آن منتشر نشد.
«فرهنگ سدید» ویژگی‌ها، روش‌ها و حوزه‌های نفوذ دشمن از منظر قرآن و روایات را بررسی می‌کند (۳)

شناخت انواع و گونه‌های نفوذ دشمن/ در تشکیلات شیطان «جنود» بازوی عملیاتی و «حزب» بازوی تصمیم‌سازی است/ مرض دلانی که حزب برای نفوذ در آن‌ها طمع می‌ورزد

جريان شيطاني نفاق، همواره در «مريض دلان» نفوذ می‌کنند. در روايات متعددي که در بخش‌های بعد به‌تفصیل بيان خواهند شد، مسائلي همچون «شهوت‌رانی جنسي»، «غضب»، «حسد»، «تکبر»، «رفاه‌طلبی» و ... به‌عنوان «جنود شيطان» معرفی‌شده‌اند.
«فرهنگ سدید» از تأملاتی گفتمانی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ گزارش می‌دهد/ بخش سوم

تبیین علل پیدایش قیام ۹ دی ۸۸/ خیزش ۹ دی کاملا «خودجوش»، «مردمی» و «غیررسمی» بود/ تحلیل و استنباط صحیح و واقع‌بینانه مردم در یک روز ملی/ اهانت فتنه‌گران به عاشورا؛ قلب احساسات و عواطف اسلامی-شیعی توده‌ها

به مناسبت نهمین سالگرد قیام ۹ دی مردم ایران و پایان دادن به فتنه صهیونیستی آمریکایی، تحلیلی از ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ و خیزش ۹ دی در چند قسمت تقسیم و ارائه می‌شود. در قسمت اول پس از ذکر مقدمه‌ای کوتاه به بحث تعلیل اجتماعی و فرهنگی و تحلیل فتنه سیاسی و اجتماعیِ سال ۸۸ وارد شده و به رویگردانی مردم از عناصر تجدیدنظرطلب در انتخابات سال ۸۴ رسیدیم؛ در ادامه و در قسمت دوم به تبیین علل ریشه‌ای فرهنگی و علل جزئی وقوع فتنه ۸۸ پرداخته شد؛ اینک در بخش سوم به تبیین علل شکل‌گیری قیام ۹ دی می‌پردازیم.
«فرهنگ سدید» از تأملاتی گفتمانی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ گزارش می‌دهد/ بخش دوم

گفتمان سازندگی و اصلاحات، ریشه‌های فرهنگی فتنه ۸۸/ نقش علوم انسانی غربی در ایجاد آشوب دهه هشتاد/ التهاب آفرینی رسانه‌های ضدانقلاب و دخالت مستقیم سفارتخانه‌ها برای القای تقلب در انتخابات/ وقتی مدعی قانون‌گرایی، بیانیه اغتشاش و مقابله با نظام اسلامی می‌دهد!

به مناسبت نهمین سالگرد حماسه ۹ دی تحلیلی از ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ در چند قسمت تقسیم و ارائه می‌شود. در قسمت اول پس از ذکر مقدمه‌ای کوتاه، به بحث تعلیلِ اجتماعی و فرهنگی و تحلیلِ فتنه سیاسی و اجتماعیِ سالِ 88 وارد شدیم و به رویگردانی مردم از عناصر تجدیدنظرطلب در انتخابات سال ۸۴ رسیدیم؛ در ادامه و در قسمت دوم به تبیین علل ریشه‌ای فرهنگی و علل جزئی وقوع فتنه ۸۸ می‌پردازیم.
داماد محمدرضا پهلوی:

اقدامات گروه‌های برانداز بی‌فایده است/ عملکرد جمهوری اسلامی قابل تمجید است

وزیر خارجه و آخرین سفیر رژیم شاهنشاهی ایران در مصاحبه‌ای به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، عملکرد جمهوری اسلامی ایران را قابل تمجید توصیف کرد و گفت تصور گروه‌های برانداز برای تغییر نظام در ایران «خوش‌خیالی» است.
سردار نقدی تصریح کرد؛

فقدان رویکرد انقلابی دلیل مشکلات اقتصادی کشور است

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در هیچ کشوری با تغییر رویکرد سیاسی، اقتصاد حل نمی‌شود گفت: فقدان رویکرد انقلابی دلیل مشکلات اقتصادی کشور است.
گزارشی از مستند ديدني "آن زمستان" روايت يك فصل از زندگي آيت الله مصباح يزدي

سياست ورزي عارفانه

به نظر می رسد توجه به یک نکته مهم قبل از پرداختن به خود مستند ضروری باشد. از دوره اصلاحات تا کنون تصویری که در رسانه ها و فضای سیاسی کشور از شخصیت آیت الله مصباح بازنمایی شده است،تصویر یک کنشگر سیاسی است. کنشگری که از قضا عالم دین هم هست.
۱