پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه

نگاهی به مفهوم ایران فرهنگی از منظر جامعه‌شناسی

طرح پژوهشی «رویکردی جامعه‌شناسی به مفهوم ایران فرهنگی با تأکید بر قلمرو شرقی آن» در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.
مروری بر اشغال لانه سیاه؛

هیمنه‌ای که شکست و راه نفوذ را بست

نمایش قدرت انقلاب نوپای ایران، قاطعیت و اقتدار آن در برابر دشمن ازجمله دستاوردهای 13 آبان ماه سال 1358 است که بحمدالله با رشادت‌های جوانان انقلابی و تدابیر رهبری انقلاب اسلامی همچنان پابرجاست و امید است این اقتدار همچنان حفظ‌شده و نفوذ آمریکا و اجانب آن را در سایه معاهدات و توافقنامه‌های بین‌المللی به ملت ایران تحمیل نکند زیرا همان‌طور که رهبری فرمودند: «خواسته‌های امریکا هیچ‌گاه تمامی ندارد» لذا نباید ارزش‌های انقلاب را فدای رابطه با امپراطوری دروغ کرده و راه‌های نفوذ را بازکنیم.
پرونده ویژه «لانه سیاه» / منصوری در گفت‌وگوی مشروح با سدید:

نسبت دادن فرزندان پناهنده به فاتحان لانه جاسوسی ازعظمت تسخیر سفارت آمریکا کم نمی‌کند/مدعیان رفتن ایران به سمت بلوک شرق تاکنون هیچ مستندی ارائه نکرده‌اند

نخستین فرمانده سپاه گفت: نسبت دادن فرزندان پناهنده به فاتحان لانه جاسوسی یک موضوع حاشیه‌ای است و به هیچ عنوان عظمت تسخیر سفارت آمریکا را کم نمی‌کند و زیر سوال نمی‌برد چرا که تسخیر لانه جاسوسی دارای ارزش ذاتی بوده و با این چیز‌ها از بین نمی‌رود.
پرونده ویژه «لانه سیاه» /فواد ایزدی در گفت‌وگو با سدید:

استفاده آمریکا از سفارتخانه‌های خود به‌جای جاسوس‌خانه امری مشهور است/ شنود تلفن شخصی خانم مرکل توسط سفارت آمریکا در برلین

اینکه آمریکا از سفارتخانه‌های خود به‌جای جاسوس‌خانه استفاده می‌کند امری بسیار مشهور است و این موضوع فقط مختص کشورهای غرب آسیا نبوده و آن‌ها در اروپا نیز چنین رویکردی دارند.
پرونده ویژه «لانه سیاه»/ جوکار در گفت‌وگوی مشروح با سدید:

علت تسخیر لانه جاسوسی دخالت‌های بیجای آمریکا در ایران بود/ تعمیم دادن شروع جنگ به 13 آبان غلط است

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که شروع جنگ را نمی‌توان به تسخیر لانه جاسوسی تعمیم داد گفت: آمریکا جنگ را به دلیل ناکامی‌های متوالی خود علیه انقلاب نوپای ما و پس از شکست در کودتای نوژه و آشوب‌های اول انقلاب ترتیب داد که البته همه این سیاست‌های دشمن‌ با شکست مواجه شد.
گزارش «سدید» از واکنش اهالی فرهنگ به اقدامات جهادی سپهبد شهید قاسم سلیمانی؛

قدردانی...!

در پی شهادت سرلشکر قاسم سلیمانی در جریان حمله به کاروان حشدالشعبی هنرمندان، بازیگران و کارگردانان در سراسر جهان در اظهارنظرهای جداگانه، احساس خود را نسبت به سردار قاسم سلیمانی بیان کردند.
پرونده ویژه «لانه سیاه» جوانی در گفت‌وگوی مشروح با سدید:

تسخیر لانه جاسوسی مقابله با دشمنی آمریکا بود نه منشأ پیدایش دشمنی/ ضدانقلاب اسناد لانه جاسوسی را مرور کنند

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اسناد لانه جاسوسی بسیار دقیق است و ظاهراً کسانی که شبهاتی درباره سرکوب مخالفان پس از تسخیر را مطرح می‌سازند از وجود این اسناد بی‌اطلاع هستند و خوب است که دوباره آن‌ها را مرور کنند.
پرونده ویژه «لانه سیاه» / مهمانپرست در گفت‌وگو سدید:

سکوت ایران در مقابل تعرض به سفارتخانه‌هایش به دلیل تسخیر لانه جاسوسی قیاس مع‌الفارق است/جنایات آمریکا منجر به اشغال سفارت آمریکا در ایران شد

مهمانپرست عدم واکنش ایران به تعرض نسبت به سفارت ایران در کشور‌های دیگر را به دلیل تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۸ یک قیاس مع‌الفارق عنوان کرد و گفت: کشور ما در حق هیچ کشوری جنایت نکرده است و باید به این نکته نیز توجه داشت که شرایط انقلاب کاملاً متفاوت بوده و شور و هیجان زیادی در مردم به دلیل جنایات متعدد آمریکا وجود داشته که غیرقابل پیشگیری و خودجوش بوده است.

رمزگشایی اعظم طالقانی از مصاحبه جنجالی پدر پیرامون حجاب

درست است که پدرم بعد از انقلاب با مجاهدین (منافقین) بحث داشت، اما ایشان قبل از انقلاب از مجاهدین خلق (منافقین) حمایت می‌کرد، ایشان بعد از انقلاب به آن‌ها می‌گفت چشمتان کور می‌خواستید با چپ‌ها و کمونیست‌ها یکجا جمع نشوید، حالا من عین عبارت پدرم را به خاطر ندارم، اما بحثشان با مجاهدین این بود.
سردار نایینی در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

به اذعان نخبگان غربی؛ امکان براندازی نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد/ حمله به ایران نیازمند ملزوماتی است که وجود ندارد

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه گفت: آنچه که در دولت‌های مختلف آمریکا مطرح شده و می‌شود از جنس تهدید نظامی و رجزخوانی و لفاظی است و بیشتر از جنس عملیات روانی است؛ اقدام نظامی زمانی انجام می‌شود که الزامات آن فراهم باشد.
۱
آخرین عناوین