پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
طلوع با شکوه دهه پنجم انقلاب

بازتاب چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی در رسانه‌های جهان

حضور باشکوه مردم ایران در راهپیمایی چهلمین بهار انقلاب اسلامی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.
سردار نقدی در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

دستاوردهای انقلاب اسلامی درخشان تر از آن است که انکار شود/ متحجران غرب گرای داخلی با شنیدن سخن زاهدی ها و آبراهامیان ها بیدار شوند

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امیدواریم با روشنگری هایی که امروز در خارج از مرزهای کشور توسط افرادی ناظر بی طرف و حتی مخالف انقلاب صورت می گیرد، این آقایانی که نان و نمک جمهوری اسلامی را می خورند، بیدار شوند و واقعیت ها را ببینند.
«فرهنگ سدید» از تأملاتی گفتمانی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ گزارش می‌دهد/ بخش پایانی

واکنش جهان اجتماعی به فتنه های پساانقلاب/ ولی فقیه در صدر و رأس نظام اجتماعی اسلامی-شیعی در عصر غیبت/ هسته بنیادی «عقیده» در نظام اسلامی، درک «ولایت» است/ نظر شهید لاجوردی در خصوص اصلاح‌طلبان مستقر در «سازمان مجاهدین انقلاب»

به مناسبت نهمین سالگرد قیام ۹دی مردم ایران و پایان دادن به فتنه صهیونیستی آمریکایی، تحلیلی از ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ و خیزش نه دی در چند قسمت تقسیم می شود. در قسمت اول پس از ذکر مقدمه ای کوتاه ، به بحث تعليلِ اجتماعي و فرهنگي و تحليلِ فتنه سياسي و اجتماعيِ سالِ ۸۸ وارد شدیم و به رویگردانی مردم از عناصر تجدید نظر طلب در انتخابات سال ۸۴ رسیدیم؛ در ادامه و در قسمت دوم به تبیین علل ریشه ای فرهنگی و علل جزئی وقوع فتنه ۸۸ پرداختیم؛ در قسمت سوم هم به تبیین علل شکل گیری قیام ۹دی پرداخته شد؛ در قسمت چهارم به برکات و حسنات فتنه اشاره شد و اینک در آخرین قسمت، ۱۹ نکته در جمع بندی و نتیجه گیری نهایی از مباحث گفته شده ارائه می‌شود.
تحلیل‌گر سیاست خارجی مطرح کرد؛

وزارت خارجه ما به «سندرم قورباغه» دچار است/ با ادبیات پرطمطراق نمی‌توان شکست یک دیپلماسی را توجیه کرد

استاد روابط بین‌الملل با تأکید بر اینکه شکست دیپلماسی برجامی را نمی‌توان با ادبیات پرطمطراق توجیه کرد، می‌گوید: در صورت اصرار بر خطاهای گذشته، تاریخ ما را نخواهد بخشید.

اعلام آمادگی ۳۰۰۰ استاد بسیجی برای ایجاد تحول انقلابی در نظام علمی کشور برای نیل به تمدن نوین اسلامی

۳ هزار استاد دانشگاه ضمن اعلام حمایت قاطع از بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب، آمادگی خود را برای ایجاد تحول انقلابی در نظام علمی کشور برای نیل به تمدن نوین اسلامی اعلام کرده و با هشدار نسبت به وجود کم‌کاری و سهل‌انگاری، اتخاذ مشی جهادی در اداره کشور را از قوای مجریه، مقننه و قضائیه برای تحقق بیانیۀ معظم‌له خواستار شدند.

زندگینامه مرحوم آیت الله مومن

آیت‌الله محمد مومن از فقهای شورای نگهبان و نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری پنج شنبه دارفانی را وداع گفت.
«فرهنگ سدید» از تأملاتی گفتمانی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ گزارش می‌دهد/ بخش چهارم

برکات و حسنات فتنه اجتماعی سال ۸۸/ اوج توان براندازی دشمن در آشوب ۸۸ بروز کرد

به مناسبت نهمین سالگرد قیام ۹ دی مردم ایران و پایان دادن به فتنه صهیونیستی آمریکایی، تحلیلی از ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ و خیزش ۹ دی در چند قسمت تقسیم می‌شود. در قسمت اول پس از ذکر مقدمه‌ای کوتاه، به بحث تعلیلِ اجتماعی و فرهنگی و تحلیلِ فتنه سیاسی و اجتماعیِ سالِ ۸۸ وارد شدیم و به رویگردانی مردم از عناصر تجدید نظر طلب در انتخابات سال ۸۴ رسیدیم؛ در ادامه و در قسمت دوم به تبیین علل ریشه‌ای فرهنگی و علل جزئی وقوع فتنه ۸۸ پرداختیم؛ در بخش سوم هم به تبیین علل شکل گیری قیام ۹ دی پرداخته شد؛ در بخش چهارم به برکات و حسنات فتنه اشاره می‌شود.
در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر و بایکوت رسانه‌های عربی-غربی انجام می‌شود

بای ذنب قتلت؟!/ آماده برای برگزاری چله ذکریای شهید

۱۱ بهمن (۳۱ ژانویه) ماه امسال خبر اولیه ای از قتل یک کودک شش ساله عربستانی بر روی خروجی‌های رسانه‌های سعودی قرار گرفت، خبری که هرگز کامل نشد و هیچ اطلاعیه و یا اعلامیه‌ای در خصوص آن منتشر نشد.
«فرهنگ سدید» ویژگی‌ها، روش‌ها و حوزه‌های نفوذ دشمن از منظر قرآن و روایات را بررسی می‌کند (۳)

شناخت انواع و گونه‌های نفوذ دشمن/ در تشکیلات شیطان «جنود» بازوی عملیاتی و «حزب» بازوی تصمیم‌سازی است/ مرض دلانی که حزب برای نفوذ در آن‌ها طمع می‌ورزد

جريان شيطاني نفاق، همواره در «مريض دلان» نفوذ می‌کنند. در روايات متعددي که در بخش‌های بعد به‌تفصیل بيان خواهند شد، مسائلي همچون «شهوت‌رانی جنسي»، «غضب»، «حسد»، «تکبر»، «رفاه‌طلبی» و ... به‌عنوان «جنود شيطان» معرفی‌شده‌اند.
«فرهنگ سدید» از تأملاتی گفتمانی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ گزارش می‌دهد/ بخش سوم

تبیین علل پیدایش قیام ۹ دی ۸۸/ خیزش ۹ دی کاملا «خودجوش»، «مردمی» و «غیررسمی» بود/ تحلیل و استنباط صحیح و واقع‌بینانه مردم در یک روز ملی/ اهانت فتنه‌گران به عاشورا؛ قلب احساسات و عواطف اسلامی-شیعی توده‌ها

به مناسبت نهمین سالگرد قیام ۹ دی مردم ایران و پایان دادن به فتنه صهیونیستی آمریکایی، تحلیلی از ابعاد اجتماعی و فرهنگی فتنه ۸۸ و خیزش ۹ دی در چند قسمت تقسیم و ارائه می‌شود. در قسمت اول پس از ذکر مقدمه‌ای کوتاه به بحث تعلیل اجتماعی و فرهنگی و تحلیل فتنه سیاسی و اجتماعیِ سال ۸۸ وارد شده و به رویگردانی مردم از عناصر تجدیدنظرطلب در انتخابات سال ۸۴ رسیدیم؛ در ادامه و در قسمت دوم به تبیین علل ریشه‌ای فرهنگی و علل جزئی وقوع فتنه ۸۸ پرداخته شد؛ اینک در بخش سوم به تبیین علل شکل‌گیری قیام ۹ دی می‌پردازیم.
۱