پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه

رمزگشایی اعظم طالقانی از مصاحبه جنجالی پدر پیرامون حجاب

درست است که پدرم بعد از انقلاب با مجاهدین (منافقین) بحث داشت، اما ایشان قبل از انقلاب از مجاهدین خلق (منافقین) حمایت می‌کرد، ایشان بعد از انقلاب به آن‌ها می‌گفت چشمتان کور می‌خواستید با چپ‌ها و کمونیست‌ها یکجا جمع نشوید، حالا من عین عبارت پدرم را به خاطر ندارم، اما بحثشان با مجاهدین این بود.
سردار نایینی در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

به اذعان نخبگان غربی؛ امکان براندازی نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد/ حمله به ایران نیازمند ملزوماتی است که وجود ندارد

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه گفت: آنچه که در دولت‌های مختلف آمریکا مطرح شده و می‌شود از جنس تهدید نظامی و رجزخوانی و لفاظی است و بیشتر از جنس عملیات روانی است؛ اقدام نظامی زمانی انجام می‌شود که الزامات آن فراهم باشد.
سردار شعبانی در گفتگو با «فرهنگ سدید» مطرح کرد:

نفوذ ایدئولوژی انقلاب اسلامی در قلب ملت‌ها/ ایران هزینه جنگ برای کشور‌های متجاوز را بسیار بالا برده است

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) گفت که امروز امریکا و متحدانش علاقه‌ای به جنگ با ایران ندارند زیرا اگر شروع کننده جنگ باشند، بی‌شک پایان دهنده آن نیستند و این جنگ خسارات بسیار زیادی برای آن ها خواهد داشت و این کشورها افزایش برد تسلیحات ایران از ۳۰۰۰ متر در کلاشینکف به ۳۰۰۰ کیلومتر در موشک‌های بالستیک ساخت ایران را خوب درک می کنند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

شکست پروژه حذف هویت/ بازگشت نام شهدا به کوچه‌ها

اخیراً برخی از فعالین فرهنگی ضمن انتشار مستندات اقدام ناشایست حذف واژه «شهید» از معابر به‌شکل آتش به اختیار واژه شهید را به این تابلوها اضافه کرده‌اند.
اتهام‌زنی بی‌مدرک

جزئیاتی از هشدار رسمی ایران به آمریکا درباره حادثه آرامکو

پس از اتهام‌زنی بی‌مدرک آمریکا به ایران درباره دخالت در حمله تلافی‌جویانه یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، تهران در یادداشتی رسمی از طریق سفارت سوئیس درباره هرگونه اقدامی از ناحیه آمریکایی‌ها هشدار داد.
به‌ بهانه حذف عنوان "شهید" از تابلوهای شهر

هشدار رهبر انقلاب درباره تلاش برای ازبین‌بردن نام شهدا + فیلم

رهبر معظم انقلاب در سخنانی اشاره داشتند انگیزه‌های بسیار شدیدی وجود دارد که یاد شهدا به فراموشی سپرده شود.
حجت‌الاسلام فاطمی ارفع:

منبر باید زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی باشد/سهم معارف انقلاب اسلامی از منبر‌های امروز، بسیار کم است

مرثیه‌خوانی و ذکر مصیبت معصومین و بیان معارف اهل بیت (ع) یا به اصطلاح همان روضه و روضه‌خوانی را از عوامل زنده ماندن دین اسلام و پیوند روحی و عاطفی انسان‌ها با اولیای دین می‌دانیم؛ اما همین مجالس که با هدف تبلیغ آموزه‌ها و معارف اسلامی و در نتیجه هدایت، رشد و ارتقای فکری و معنوی برگزار می‌شود، گاه دچار انحراف و آسیب هم می‌شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان:

ارتباط با ظهور؛ شاخصه سلامت هیئت‌های عزاداری/ سیاست، خانواده و اخلاق ما باید امام زمانی باشد

هیات‌های عزاداری امام حسین (علیه السلام) باید نسبت خود را با ظهور مشخص کنند، ملاک و سند ما زیارت عاشورا است، یکی از شاخصه‌های سلامت و اولویت روضه امام حسین (علیه السلام) و اربعین این است که رابطه خود را با ظهور مشخص کند.
گفت‌وگو با صلاح فحص به مناسبت سالروز ربوده شدن امام موسی صدر

تنها مومنان می‌توانند قدس را آزاد کنند/مقاومت در نظر امام صدر

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد ربودن امام موسی صدر با صلاح فحص نماینده جنبش امل در تهران به گفت‌وگو نشستیم. «افواج المقاومة اللبنانیه» یا جنبش امل یکی از مهم‌ترین کادرهای مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی است که توسط امام موسی صدر پایه ریزی شد. به عبارتی امام صدر هم از نظر تئوریک و هم به صورت عملی نیروی مقاومت برتری را پایه ریزی کرد که بعدها اثر مهمی بر جریان‌های اصلی در خاورمیانه گذاشت.
گزارشی از محورهای نشست «نظریه اعتباریات علامه طباطبایی و تداوم آن در علوم انسانی اسلامی»

علامه در اعتباریات به‌جای شناخت از زندگی آغاز می‌کند

همایش تخصصی «تبیین نظریه اعتباریات علامه طباطبایی و تداوم آن در علوم انسانی اسلامی» با حضور اندیشمندان حوزه‌های گوناگون علوم انسانی، پنجشنبه هفته گذشته در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در قم برگزار شد. در این گزارش به مرور سخنرانی حجت‌الاسلام دکتر حسین سوزنچی، عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم، حمید طالب‌زاده، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دکتر جمیله‌سادات علم‌الهدی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی می‌پردازیم.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین