پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

گفتگوهای برگزیده
معاون سابق شورای عالی امنیت ملی در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ضعیف عمل کرده‌ایم

اخبار رسانه
عضو پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی:

برای اجرای گام دوم باید شکاف میان تصمیم و عمل را پر کنیم

سروری عنوان کرد: میان اهداف کلان بیانیه گام دوم و حوزه اجرا شکاف بزرگی وجود دارد و اگر ابزار‌های اجرایی فراهم نشود این بیانیه دستخوش فراموشی خواهد شد.
در سلسله نشستهای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب عنوان شد

سردار بابایی: تقویت فرهنگ مقاومت، راهکار مقابله با تخریب وحدت و باور‌ها است/ رمضانی: عرصه‌هایی که جوانان انقلابی وارد آن شدند، گام‌هایی اساسی برداشتیم

در ادامه سلسله نشست‌های تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در استان‌ها این بار این همایش با حضور فرمانده سپاه کربلا، جمعی از اساتید، فرهیختگان، مبلغین، ائمه جماعات، مربیان و سرگروه‌های حلقه‌های طرح صالحین در سالن غدیر سپاه کربلا استان مازندران برگزار شد.
قنادیان در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب:

رساندن صدا و پیام امامین انقلاب به جامعه یک رسالت و جهاد فکری و اندیشه‌ای است

یکی از ارکان بیانیه گام دوم انقلاب شناخت تهدید ابزارهای رسانه ای پیشرفته و فراگیری می باشد که محل اخبارهای ضد معنویت و اخلاق است و سبک زندگی و روان جامعه را تهدید می کند و مقام معظم رهبری از این تهدید با نام بمباران شیمیایی نام می برند.
سردار جوانی در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب:

جوانان در جهت تمدن سازی که هدف گام دوم انقلاب است قدم بردارند

از زمانی که غربی‌ها بر جهان حکومت کرده اند اگر چه در برخی جا‌ها پیشرفت داشته اند، اما تمدن با نگاه مادی گرایانه و سودجو نتیجه اش بحران سازی در سوریه، یمن، عراق و … بوده است در حالیکه تمدن اسلامی بر مبنای عدالت، شریعت، ارزش انسانی و کرامت می‌باشد.
سیاست خارجی ایران در گام دوم انقلاب اسلامی

نگاهی به سیاست خارجی در ادامه راه انقلاب اسلامی

به واقع رهبری در این بیانیه به نظام انقلابی اشاره می کند که بر مبنای آن هم واقعیات و اقتضائات جهان کنونی را باید دید و هم آرمان های انقلاب اسلامی را مدنظر داشت و برای تحقق آنها تلاش کرد.
سردار نجات در نشست تبيين بيانيه گام دوم انقلاب

افول تمدن لیبرال دموکراسی از ارکان مهم بیانیه گام دوم انقلاب است/ محصول این 40 سال از انقلاب اسلامی، ایجاد ملتی مقتدر، مستقل، آزاد، باعزت و توانمند و خودباور است

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «گفتمان سازش» را شکست خورده و «گفتمان مقاومت» را بین مردم رشدیافته دانست و افزود: مقاومت یعنی اگر می‌خواهی به اهدافت برسی، سختی و صبر پیشه کن تا به قله پیشرفت برسی. مقاومت به‌معنی سختی موقت برای پیشرفت است، مقاومت به‌معنی گرسنگی نیست، بلکه عزم و اراده برای دور زدن مشکلات است.
آقای رامین طیاری نژاد کارشناس ارشد علوم قرآن و حدیث

سبک زندگی صحیح؛ عامل مهم تداوم انقلاب

آقای رامین طیاری نژاد کارشناس ارشد علوم قرآن و حدیث در یادداشتی به بررسی بند هفتم توصیه‌های رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی پرداخته است.
معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا:

بیانیه گام دوم انقلاب چشم انداز ۴۰ سال آینده کشور را روشن می‌سازد

سردار رسول سنایی راد در نشست تبیین گام دوم انقلاب اظهار کرد: این بیانیه از منظومه فکری رهبر معظم انقلاب قابل طرح و تفسیر است، ایشان می‌فرمایند نهضت انقلابی از چند مرحله تشکیل شده است از قبیل: انقلاب اسلامی، انقلاب منتهی به نظام اسلامی، نظام اسلامی مقدمه دولت اسلامی، دولت اسلامی یعنی تمامی کارگزاران و حاکمیت اسلامی شوند که منجر به جامعه اسلامی می‌شود و با جامعه اسلامی می‌توان به تمدن اسلامی و حیات طیبه امیدوار بود.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران:

گام دوم انقلاب پردازشگر انقلاب و آئینه آینده است

قیصری عنوان کرد: جامعه ما بر اساس یک درک اولیه به انقلاب رسیده است اما لازمه رسیدن به گام دوم پردازش جامعه ای است که در گذشته ایجاد شده است.
حجت‌الاسلام موسوی مطلق در گفتگو با فرهنگ سدید؛

گام دوم انقلاب گام دوم مهدویت است/ ظهور صغری همزمان با انقلاب اسلامی ایران شتاب گرفت/ باید همیشه امام زمان (عج) را ناظر بر اعمال خویش بدانیم

کارشناس مذهبی با بیان اینکه معرفی منجی همیشه سرلوحه کار انبیاء بوده است تاکید داشت: مهمترين و كليدى ترين نگاه گام دوم ظهور و مهدويت است که با گام دوم انقلاب آغاز شده است.
۱