پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

گفتگوهای برگزیده
معاون سابق شورای عالی امنیت ملی در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ضعیف عمل کرده‌ایم

اخبار رسانه
مدرس دانشگاه

رسانه و نخبگان در تبیین انقلاب برای نسل امروز کم‌کاری کردند

ترابی گفت: پدر و مادر‌های انقلابی نتوانستند انقلاب را به خوبی برای فرزندانشان تبیین کنند که بخشی از این مساله به حاکمیت، رسانه و نخبگان و بخش دیگر به مردم برمی‌گردد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی

گام دوم انقلاب بر اساس الهیات و معرفت توحیدی پایه‌گذاری شده است

مهدی زادگان گفت: شاکله تمدن سازی اسلامی که مد نظر رهبری در بیانیه گام دوم است، بر اساس بنیاد توحید، الهیات و معرفت توحیدی پایه گذاری می شود.
تئوریزه‌کردن انقلاب اسلامی در مقیاس جهانی

چهار اقدام اساسی در بیانیه گام دوم انقلاب

بیانیه گام دوم انقلاب جایگاهش این است که در شرایط جنگ روانی دشمن و با توجه به آسیب‌ها و آفاتی که حادث شده، متناسب با مقیاس انقلاب اسلامی اقداماتی را انجام دهیم و این تنها راه‌حل اساسی مسائل است.
نگاهی به الزامات راهبردی "گام دوم"

مسئولان امنیتی، هدف خود را بر حوزه نرم متمرکز کنند

در بیانیه گام دوم به درستی تاکید شده که ما باید امنیت را از نگاه مدیران به ویژه افراد امنیتی سیاسی به سمتی ببریم که از نگاه تک بعدی به چند بعدی بویژه در بحث امنیت نرم متمرکز شود.
صفار هرندی در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

ذهن‌های پوسیده فکر می‌کنند دوران انقلاب به پایان رسیده است/ گام دوم انقلاب بیانیه آینده نظام است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی ذهن‌های پوسیده فکر می‌کنند دوران انقلاب به پایان رسیده، در حالی که انقلاب بن‌بستی ندارد.
سردار سنایی‌راد در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

جمهوری اسلامی ایران مانع اصلی ناکامی معامله نحس قرن بود

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: مانع اصلی ناکامی طرح نحس معامله نحس قرن جمهوری اسلامی ایران بود.
سردار مقدسی در همایش تبیین گام دوم انقلاب

نابودی رژیم صهیونیستی در گام دوم انقلاب عملیاتی خواهد شد/ مدیریت انقلابی و جهادی راه حل برون رفت از مشکلات است

سردار مقدسی گفت: گام دوم انقلاب گامی است که تمامی توطئه‌ها را پشت سر گذاشته است و به دنبال برافراشتن پرچم اسلام در فلسطین اشغالی و از بین بردن اسرائیل است.
عضو پژوهشکده چشم انداز و آینده پژوهی:

برای اجرای گام دوم باید شکاف میان تصمیم و عمل را پر کنیم

سروری عنوان کرد: میان اهداف کلان بیانیه گام دوم و حوزه اجرا شکاف بزرگی وجود دارد و اگر ابزار‌های اجرایی فراهم نشود این بیانیه دستخوش فراموشی خواهد شد.
در سلسله نشستهای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب عنوان شد

سردار بابایی: تقویت فرهنگ مقاومت، راهکار مقابله با تخریب وحدت و باور‌ها است/ رمضانی: عرصه‌هایی که جوانان انقلابی وارد آن شدند، گام‌هایی اساسی برداشتیم

در ادامه سلسله نشست‌های تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در استان‌ها این بار این همایش با حضور فرمانده سپاه کربلا، جمعی از اساتید، فرهیختگان، مبلغین، ائمه جماعات، مربیان و سرگروه‌های حلقه‌های طرح صالحین در سالن غدیر سپاه کربلا استان مازندران برگزار شد.
قنادیان در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب:

رساندن صدا و پیام امامین انقلاب به جامعه یک رسالت و جهاد فکری و اندیشه‌ای است

یکی از ارکان بیانیه گام دوم انقلاب شناخت تهدید ابزارهای رسانه ای پیشرفته و فراگیری می باشد که محل اخبارهای ضد معنویت و اخلاق است و سبک زندگی و روان جامعه را تهدید می کند و مقام معظم رهبری از این تهدید با نام بمباران شیمیایی نام می برند.
۱