پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

یادداشت
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی آقاتهرانی

دوران جدیت یافتن انقلاب فرا رسیده است

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید احمد خاتمی

اعتماد به جوانان بر مبنای سیره نبوی است

گفتگوهای برگزیده
معاون سابق شورای عالی امنیت ملی در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ضعیف عمل کرده‌ایم

اخبار رسانه
تبیین بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امیرکبیر

سردار نقدی: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب را با «کوه الماس» عوض نمی‌کنم

سردار نقدی گفت: بنده بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب را با کوه الماس عوض نمی کنم. این بیاینه برنامه ملت ایران برای رسیدن به قله سعادت است. اگر این بیانیه به گفتمان عمومی کشور مبدل شود به شما قول می دهم که حداکثر ده سال آینده آمریکا که امروز از شما شکست می خورد را زیرپا خواهید گذاشت اما لازمه آن تبدیل شدن به گفتمان عمومی کشور است.
سلسله دیدار‌هایی با یاران باوفای امام خمینی (ره) / (۱۱)

نقدی: لیبرالیسم ۲۰۰ سال زمان داشت اما نتیجه آن چه شد، انحطاط جوامع بشری/ نبوی: انقلاب توانست یک نظم نوین جهانی را ایجاد کند

یازدهمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک گویی چهل سال انقلاب کبیر اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) با مرتضی نبوی، عضومجمع تشخیص مصلحت نظام، برگزار شد.
معاون سابق مهندسی وزارت دفاع در گفت‌وگو با «فرهنگ سدید»:

مخاطب اصلی «شنبه‌های انقلاب» جوانان هستند/ دستاورد‌های انقلاب باید طوری گفته شود که بر روی مردم اثرگذار باشد/ دوران پهلوی بیگانگان برای ما تونل می‌ساختند/ با رفتن خارجی‌ها هیچ خللی در استخراج و انتقال نفت برای ما ایجاد نشد

معاون سابق مهندسی وزارت دفاع گفت: مخاطب اصلی نشست «شنبه‌های انقلاب» کسانی هستند که در زمان انقلاب حضور نداشته و از پیشرفت‌های انقلاب‌اسلامی مطلع نیستند.
دستاوردهای قوه‌قضاییه در حوزه فناوری و اطلاعات

شهریاری: تاسیس شبکه ملی عدالت برای اولین بار/ بهشتی: جمهوری اسلامی امنیت را برای مردم ایران به ارمغان آورده است/ سالک: تسلط قوه قضاییه بر فضای مجازی در دهه اخیر

نشست رسانه‌ای پیرامون دستاوردهای قوه قضاییه در حوزه فناوری و اطلاعات در محل ساختمان فناوری و اطلاعات قوه قضاییه برگزار شد.
رییس فراکسیون اصناف مجلس در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

برخلاف بسیاری از نشست ها، شنبه‌های انقلاب در حال پمپاژ امید به جامعه است/ منتقدین بیایند و در جریان دستاورد ها قرار بگیرند

حسن پور گفت:  برای اولین بار جلسه‌ای برای بیان دستاورد‌ها و پمپاژ امید به جامعه تشکیل شده است. لازم است تا از رسانه‌های منتقد نیز در این جلسات دعوت شود تا در جریان دستاورد‌های انقلاب قرار بگیرند.
علیرضا افشاردر گفت‌وگو با «فرهنگ سدید»:

باید از دست اندرکاران «شنبه های انقلاب» تشکر کرد/ در چله انقلاب، کشور به قله نزدیک تر شده‌است

افشار گفت: شنبه های انقلاب کار بسیار ارزشمندی است و باید از دست اندرکاران این طرح خوب تشکر کرد.
دستاورد‌های انقلاب اسلامی در قالب یک کتاب

معرفی ۳هزار دستاورد انقلاب اسلامی‌در‌«گلستان انقلاب»+تیزر

کتاب «گلستان انقلاب» حاصل بررسی‌ها و نقطه نظرات مستند و آمار‌های واقعی کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف است که در برنامه «شنبه‌های انقلاب» در طول ۴۱ هفته از اردیبهشت تا بهمن سال جاری، ارائه شده است.
۱