پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

علیرضا افشاردر گفت‌وگو با «فرهنگ سدید»:

باید از دست اندرکاران «شنبه های انقلاب» تشکر کرد

شنبه‌های انقلاب(13)/ ردادی در کمیته مشارکت عمومی:

مشارکت‌ عمومی‌ در‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ریشه‌ در‌قانون‌ اساسی‌دارد

شنبه‌های انقلاب(13)/شفیعی‌فردر کمیته مشارکت عمومی:

عالی‌ترین مقام نظام نیز به تصمیم عمومی احترام می‌گذارد

شنبه های انقلاب(13)/جمشیدی در کمیته مشارکت عمومی:

چهل سال حضور مردم در راهپیمایی‌ها در دنیا نظیر ندارد

گفتگوهای برگزیده
رییس فراکسیون اصناف مجلس در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

شنبه‌های انقلاب در حال پمپاژ امید به جامعه است

معاون سابق شورای عالی امنیت ملی در گفتگو با «فرهنگ سدید»:

در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ضعیف عمل کرده‌ایم

اخبار رسانه
شنبه‌های انقلاب(13)/ زرشناس در کمیته مشارکت عمومی:

بالاترین مشارکت انتخاباتی در غرب از کم‌ترین مشارکت مردم ایران پایین‌تر است/ انقلاب اسلامی، اراده عمومی را در کشور محقق کرد

زرشناس گفت: بالاترین سطح مشارکت مردم در انتخابات غرب از پایین‌ترین سطح مشارکت مردم در ایران پایین‌تر است.  
شنبه‌های انقلاب(13)/ افشار در کمیته مشارکت عمومی:

همه نظام‌های سیاسی شرق و غرب در مشارکت‌ عمومی شکست خورده‌اند/ جمهوری اسلامی مدل موفق عدالت محور با استفاده از مشارکت مردم را ارائه کرد/ ۲۳ تیر و ۹ دی؛ نمونه‌های عینی مشارکت مردم در خنثی سازی فتنه

افشار گفت: هیچکدام از نظام‌های غربی و شرقی در دموکراسی و استفاده از مشارکت مردم در عرصه‌های کشوری موفق نبودند اما جمهوری اسلامی ایران مدل موفق عدالت محور با استفاده از مشارکت مردم را ارائه کرد.
روابط عمومی جنبش مردمی:

سیزدهمین شنبه انقلاب با موضوع «مشارکت عمومی» برگزار می‌شود

روابط عمومی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی اعلام کرد: سیزدهمین نشست «شنبه های انقلاب» با عنوان «مشارکت عمومی»، صبح روز شنبه 23 تیر ساعت 9 صبح در خبرگزاری مهر برگزار می‌شود.
شنبه‌های انقلاب(12)/مهری طالبی درکمیته زنان و خانواده:

انقلاب اسلامی ۶۰ هزار پزشک عمومی، ۳۰ هزار پزشک متخصص و ۳۵۰۰ فوق تخصص زن تربیت‌کرده است/امید به زندگی زنان از ۵۴ سال در سال ۵۵ به ۷۸ سال درسال ۹۵ ارتقا یافت

طالبی گفت: پزشکان عمومی زن با رشد ۱۶ برابری از ۳۵۰۰ نفر در سال ۱۳۵۵ به ۶۰ هزار نفر در سال ۱۳۹۵ رسیده و بانوان پزشک متخصص از ۵۹۷ نفر به ۳۰ هزار نفر رسید که نشان از رشد ۵۰ برابری در این حوزه است و انقلاب اسلامی در جهت ارائه خدمات پزشکی به بانوان ۵۳۰۰ پزشک فوق تخصص نیز تربیت‌کرده است.
شنبه‌های انقلاب(12)/ نماینده سابق مجلس در کمیته زنان و خانواده:

کسانی که افتخار اسلام هستند در مکتب تربیتی مادران ایرانی رشد کرده‎اند / زن ایرانی در دنیاست اما با دنیا نیست

شایق گفت: قدرت تربیتی، بالاترین قدرت شناخته شده در دنیاست و آن قدرت در دست زنان است؛ افرادی که امروز افتخار اسلام هستند در مکتب تربیتی مادران ایرانی رشد کرده‎اند.
شنبه‌های انقلاب(12)/مجری و فعال رسانه ای در کمیته زنان و خانواده:

انقلاب اسلامی، نگاه جنسیتی به زن را به نگاه اندیشه محور تبدیل کرد/ در دوره پهلوی، نهایت توجه به زنان برای ویترین و بیلبوردهای تبلیغاتی بود

حسینی گفت: قبل از انقلاب اسلامی نگاه رسانه‌ای به زنان فقط برای پرکردن ویترین، قاب تلویزیون و بیلبورد بود اما بعد از انقلاب این نگاه عوض شد و زنان با تفکر خود وارد میدان شدند نه با جنسیت و جذابیتشان.
شنبه‌های انقلاب(12)/ نویسنده کتاب «خانه ام همینجاست»:

بیش از ۲۵ هزار امدادگر و زن پزشک در جنگ تحمیلی حضور داشتند/ ۷ هزار شهید و ۵ هزار جانباز زن به انقلاب هدیه شده است

قاضی زاده گفت: 7هزار شهید زن و 5 هزار جانباز در کشور وجود دارد و کمتر کسی آنها را می شناسد و یا از آمار و تعداد شهدای زن باخبر است.
شنبه‌های انلاب(12)/ آسوده در کمیته زنان و خانواده:

علیرغم تحریم‌ها جزو 20 کشور دنیا در حوزه سلامت زنان هستیم/ پیش از انقلاب به خاطر کمبود امکانات درمانی برای بانوان، شاهد انوع بیماری و مرگ کودکان بعد از تولد بودیم

آسوده گفت: انقلاب اسلامی خانه های بهداشت برای بانوان ایجاد کرد که قبل از انقلاب به دلیل نبود چنین مکان هایی مشکلاتی برای زنان حادث می‌شد وحتی شاهد از دست دادن بچه های خود بودند.
شنبه‌های انقلاب(12)/ خزعلی در کمیته زنان و خانواده:

تعداد دانشجویان دختر نسبت به قبل از انقلاب 10 برابر شده است/ در دوره پهلوی، 65 درصد زنان بی‌سواد بودند/ به برکت انقلاب اسلامی، امروز 84 درصد بانوان ایرانی باسواد هستند

خزعلی دختر گفت: تنها 6درصد دانشجویان قبل از انقلاب را دختران تشکیل می‌دادند اما بعد از انقلاب و در زمان فعلی این آمار به 60 درصد رسیده است.
شنبه‌های انقلاب(12)/ لاجوردی در کمیته زنان و خانواده:

فاسد کردن زنان در دوران پهلوی از راس کشور پیگیری می‌شد

لاجوردی گفت: در دوران پهلوی از راس کار موضوع به فساد کشیدن زن، پیگیری می شد؛ قصد داشتند شرایطی ایجادکنند تا جامعه متدین ایران را به فساد بکشانند و بنیاد خانواده را نابود کنند.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین