پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
ویژگی‌های بارز شخصیتی امام حسن مجتبی (ع)؛

در سختی‌ها چگونه امام حسنی عمل کنیم/ عقیقه از چه زمانی سنت شد

کارشناسان مذهبی با اشاره به ویژگی‌های بارز شخصیتی امام حسن مجتبی (ع)، از جود و بخشش این امام همام سخن گفتند و همچنین راهکارهایی برای تأسی از این بزرگوار در زندگی امروزی مطالبی را بیان کردند.
گزارشی از مراسم مناجات شب‌های رمضان در مسجد ارک تهران

زیست شبانه در قلب پایتخت/ حال خوب مردم فارغ از دغدغه‌های یک روز پرهیاهو

هرساله در شب‌های ماه مبارک رمضان، شهر رنگ‌وبوی تازه‌ای به‌خود می‌گیرد و زندگی سالم شبانه در شهر‌ها و روستا‌ها رواج می‌یابد. بافت سنتی بازار تهران یکی از مناطقی است که در طول سال، شب‌های تاریک و پرخطری را تجربه می‌کند؛ اما در شب‌های ماه رمضان به برکت وجود مسجد ارک تهران و مناجات‌خوانی‌های دسته‌جمعی مردم، جان دوباره می‌گیرد. گزارش پیش رو حاصل گشت‌و‌گذاری شبانه است در محله قدیمی ارک تهران.
طی دیداری با خانواده شهید مدافع حرم بهرام مهرداد صورت گرفت

انگشتر حشدالشعبی هدیه دختر شهید به سردار نقدی

ریحانه دختر کوچک شهید مدافع حرم بهرام مهرداد انگشتر مزین به سنگ حرم مطهر امام حسین (ع) را که در زیارت کربلا از سوی حشد شعبی عراق به او هدیه شده بود را به سردار نقدی هدیه داد.
گالری خلق آثار کپی برای بار دوم تعطیل شد!

کپی برابر اصل نیست!

ماجرای نمایشگاه نقاشی این فیلمساز و البته اصرار عجیب و غریبش برای برپایی نمایشگاه نقاشی در نوع خودش جالب توجه است. دیگر انگار بحث بر سر کیفیت آثار از نگاه هنری و کپی بودن یا نبودن آن گذشته و به نوعی به سطح یک روان‌شناسی شخصی رسیده است. به این مفهوم که انگار باید رفت سراغ این‌که او چرا این‌قدر اصرار دارد با آثاری که به باور بسیاری از کارشناسان هنری مبتذل و بی‌ارزشند به حوزه هنر‌های تجسمی وارد شود در حالی که خود او بهتر از هر کسی می‌داند این ورود تنها با رانت چهره بودنش دارد صورت می‌گیرد
«فرهنگ سدید» از مطالبه باغداران انارستان و انجیرستان سیل‌زده از دولت گزارش می‌دهد

بحران بی‌توجهی! /۱۹۸۰ هکتار باغ‌های استان لرستان در محاصره سیلاب/جهاد کشاورزی: تجهیزات نداریم، مردم کمک کنند

آنچه که از شرایط زمین‌های کشاورزی و باغداری استان لرستان مشخص است هم زمان با فروکش کردن موج اعزام‌ها به مناطق سیل زده و بازگشت اغلب جهادگران، دولت نیز صحنه را خالی کرده است. عدم پرداخت خسارت ها، نبود تجهیزات کافی، کمبود نیروی انسانی و بالاتر از همه این موارد عدم درک شرایط از سوی مسئولین موجب شده است که بخش کشاورزی و باغداری استان‌های سیل زده به ویژه لرستان با مشکلات جدی روبه رو شوند و در واقع شاهد تشکیل بحرانی پس از بحران سیل در بخش کشاورزی هستیم. بخشی که ارتباط مستقیمی با زندگی روزمره دارد.
جلیلی:

تحقق اهداف گام دوم انقلاب نیازمند تلاش‌های مطهری‌گونه است

نماینده مقام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: شهید مطهری با تمام وجود مجاهده می‌کرد و حتی در عرصه‌هایی تنها برای خدا قیام می‌کرد و خداوند نیز توانایی به وی داده بود تا در هر عرصه‌ای مانند سخنرانی، تدریس و تألیف قدم بردارد.
رجبی‌دوانی:

مداحان نباید از هر منبعی تاریخی استفاده کنند

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) گفت که نباید مقتل و تاریخ را از هم جدا بدانیم چرا که مقاتل بر اساس گزارشات تاریخی کتب مختلف نگاشته می‌شود اما مداحان نباید از هر منبعی تاریخی استفاده کنند.
یادداشت/

عبرتی آخرالزمانی از داستان نوح نبی

نوح(ع)‏ از پروردگار خود درخواست کرد که بر قومش عذاب فرو فرستد و خداوند به او وحى فرمود که دانه خرمایى را در زمین بکارد و چون آن دانه رشد کرد و بارور شد و نوح از آن خورد، آنگاه قوم او را هلاک کند و برای‏شان عذاب فرو فرستد.
مسدودشدن تلگرام‌طلایی و هاتگرام زنگ‌هشداری که گوگل به‌صدا درآورد

چه کسی مسوول حفظ حریم خصوصی کاربران ایرانی است؟

ماجرا از این قرار است که گوگل‌پلی، مارکت اصلی گوشی‌های اندروید، در اقدامی خلاف حقوق شهروندی، به‌صورت مستقیم دو پیام‌رسان طلاگرام و هاتگرام را از روی گوشی‌های بسیاری از ایرانی‌ها حذف کرد.
همزمان با سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران

حضور پررنگ ناشران جبهه مقاومت در بین غرفه داران نمایشگاه کتاب

همزمان با گشایش سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ناشران حوزه دفاع‌مقدس و ادبیات پایداری نیز با آثار متنوع و جدید در این نمایشگاه حاضر شده‌اند.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین
پرطرفدارترین