پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
هالیوودی‌ها هم ترور ۳ ژانویه در بغداد را محکوم‌کردند

ترامپ؛ احمق یا جانی

ترامپ در ذهنش تصور می‌کرد بعد از اقدام تروریستی‌اش همه از او دفاع خواهند کرد که به قول خودش جهان را نجات داده است! اما نمی‌دانست که هموطنان خودش، علیه‌اش می‌شوند و همه جا سخن از احمق بودن اوست. در این گزارش نظرات برخی از بازیگران و هنرمندان آمریکایی را می‌خوانیم که در مورد اقدامات ترامپ واکنش نشان دادند و رئیس‌جمهورشان را یک احمق و دیوانه خطاب کردند.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات سه‌شنبه ۱۷ دی ۹۸/ شکوه تشییع و انتظار انتقام تیتر روزنامه‌ها

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که حضور چندمیلیونی مردم در تهران و سایر اقصا نقاط ایران در تشییع پیکر مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت، محور روزنامه‌های امروز است.
گفتگویی با محمد خزاعی:

هنرمندان آمریکایی هم شهادت سلیمانی را تسلیت گفتند

دبیر جشنواره فیلم «مقاومت» گفت: کارگردان‌هایی از کشور‌های سوریه، عراق، لبنان و حتی فرانسه و آمریکا پیام‌های تسلیت و تاسف خود را از این اقدام غیرانسانی ارسال کردند که، چون ممکن است برایشان دردسر ایجاد شود، نمی‌توانیم اسامی‌شان را بگوییم.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات یکشنبه ۱۵ دی ۹۸/ بدرقه بی‌نظیر در عراق استقبال باشکوه در ایران

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات نشان می‌دهد که تحولات غرب آسیا در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و بدرقه باشکوه شهدا در عراق محور روزنامه‌های امروز است.
۶ فریم از شهید سلیمانی

سردار متفاوت در عرصه اجتماع

گزاف نگفته‌ام اگر بگویم روز گذشته را با تلخ‌ترین خبری که در طول عمرم شنیده بودم، آغاز کردم؛ خبری که هنوز دلم می‌خواست مانند هزاران خبر ریز و درشت دیگر دروغ باشد و تکذیب شود، اما این تنها به یک رویا تبدیل شد و ما ماندیم و دنیایی که بدون حاج قاسم‌سلیمانی‌ها باید از آن ترسید. سردار مقتدری که در عین صلابت و شجاعتش، دستگیر محرومان و مستضعفان مناطق محروم بود. اگرچه بخش عمده‌ای از وقت سردار سلیمانی در مناطق جنگی می‌گذشت، اما او خود را تنها به امور نظامی محدود نمی‌کرد و فعالیت‌های اجتماعی و کمک به مردم خوزستان در حوادث غیرمترقبه سیل و زلزله در کشور، حمایت از خانواده شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم ازجمله اقدامات سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
شعر شاعر هندوستانی برای حاج قاسم

تو امید ما بودی حضرت سلیمانی

علی اصغر الحیدری شاعر هندوستانی همزمان با شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شعری را به سردار دل‌ها تقدیم کرد.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات شنبه ۱۴ دی ۹۸/ «انتقام» تیتر یک روزنامه‌ها

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او به‌ویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس صفحه نخست روزنامه‌های امروز به‌طور مشترک و محوری، وعده انتقام سخت را تیتر کرده‌اند.
درباره شخصیت‌ها و قصه‌های سریال‌های شبکه نمایش خانگی

این‌آدم‌ها کجای کره زمین زندگی می‌کنند؟

فرقی نمی‌کند که مبدا سریال‌های شبکه نمایش خانگی را «فضانوردان» پیمان قاسم‌خانی در سال ۸۵ بدانیم یا «قلب یخی» محمدحسین لطیفی در سال ۸۹. سریال‌های نمایش خانگی آنقدر حاشیه داشته‌اند که دیگر کسی یادش نمانده این قطار از کدام ایستگاه راه افتاده است. حالا و در سال ۹۸ این سریال‌ها، دنیا و فضای خاص خودشان و البته موافقان و مخالفان خودشان را ساخته‌اند. اتهام‌های مالی، عدم اتمام سریال تا قسمت آخر، نپرداختن دستمزد عوامل و... مسائلی هستند که مدام درحال چرخیدنند.

عفاف زینبی در بحرانی‌ترین شرایط سیاسی و اجتماعی سال ۶۱ هجری

پیش از حادثه درناک سال ۶۱ هجری که زینب (س) شجاعانه از ولایت دفاع کرد، پیش از آن کسی ایشان را مشاهده نکرده بود. به واقع می‌توان این چنین بیان داشت که سلوک اجتماعی و مؤمنانه حضرت (س) ریشه در پرورش فاطمی دارد.
گزارشی از پنجمین جشنواره و نمایشگاه اسباب‌بازی

جشنواره‌ای برای اسباب‌بازی‌های لاکچری/کپی محصولات غربی دریک نمایشگاه ملی!

این روز‌ها پنجمین جشنواره و نمایشگاه اسباب‌بازی در حالی عنوان ملی را یدک می‌کشد که قیمت عروسک‌ها و بازی‌های فکری‌اش با بازی‌های خارجی برابری کرده و اکثراٌ کپی محصولات غربی هستند.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین