پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

یادداشت
جواد موگویی

از بم تا گلستان!

علی بهادری جهرمی

۲۰ نکته در باب بودجه ۹۸

اخبار رسانه

مجموعه «قصه دخترای خوب» منتشر شد

مجموعه «قصه دخترای خوب» در چهار جلد مهندسی شده است و در هر جلد آن پنج قصه از رفتار و سبک زندگی و مجاهدت‌های این دختران ارائه شده است. در این چهار جلد و مجموعاً بیست قصه، هجده دختر شاخص معرفی می­‌شوند.
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در نشست خبری با اصحاب رسانه:

توجه به مسائل ایمنی و امنیت راهیان نور جزو الویت است/ «تداوم، عدم تحریف و کار نو» سه توصیه رهبری به دست اندرکاران راهیان نور

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور با بیان اینکه ۷ استان کشورمان امسال از زائران راهیان نور پذیرایی می‌کنند، گفت: اکثریت قریب به اتفاق مخاطبین امروز ما در راهیان نور جوانان و نوجوانان هستند.
«فرهنگ سدید» از باید‌ها و نباید‌های استانی شدن انتخابات گزارش می‌دهد

ظهور دیکتاتوری انتخاباتی با تصویب طرح جدید مجلس/ فراموشی اقلیت‌های دینی و قومی از جمله معایت طرح اصلاح قانون انتخابات/ مغایرت روح کلی حاکم بر طرح با اصول دموکراسی

اخیرا خبر تصویب کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی روی خروجی رسانه قرار گرفت که به نظر می‌رسد در این خصوص باید در بررسی جزئیات این طرح حداکثر دقت رعایت شود چرا که تبعات ناشی از عدم جامع نگری در اصلاح قانون انتخابات مجلس در آینده‌ای نه چندان دور گریبان گیر نظام سیاسی کشور خواهد شد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

کتاب شناسی دستاورد‌های انقلاب اسلامی

این گزارش به کتاب شناسی دستاورد‌های انقلاب اسلامی می‌پردازد و کتبی را بررسی می‌کند که در آن به دستاورد‌های همه جانبه انقلاب اسلامی اشاره شده است.
درباره کتاب «زیارت جامعه کبیره، با زبان شعر» اثر ژولیده‌ نیشابوری

گمنام آشنا

وقتی کتاب «زیارت جامعه کبیره» را می‌خوانیم، این احساس را درک می‌کنیم و از پس کلام فارسی، فصاحت و بلاغت کلام عربی را نیز. به دنبال غور کردن در کتاب زیارت جامعه کبیره با زبان شعر، ناگهان چشمم به متنی دور شده و مشخص شده در صفحه اول می‌خورد که مفهومش را تاییدی بر کلام پیشین و پسین خود می‌بینم و خوشحال می‌شوم؛...
دبیر شانزدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور:

استان‌های برتر در شانزدهمین دوره جشنواره ره آورد سرزمین نور معرفی شدند

محمدزاده گفت: استانهای مازندران، تهران و خراسان رضوی، بیشترین برگزیده شانزدهمین دوره جشنواره ره آورد سرزمین نور را به خود اختصاص دادند.
مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه صاحب¬الزمان (عج) استان اصفهان:

مراسم اعتکاف با حضور کاروان‌های راهیان نور در مسجد «دارخوین» آبادان برگزار می‌شود

محمدی از برگزاری مراسم اعتکاف با حضور کاروان‌های راهیان نور در مسجد "دارخوین" آبادان خبر داد و گفت: این مراسم از ۲۹ اسفند تا ۲ فروردین برگزار می‌شود.
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛

نمایشگاه آثار هنرمندان لواسان افتتاح شد

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر، نمایشگاه آثار هنرمندان لواسان در فرهنگسرای شهرداری و همچنین جشنواره غذاهای محلی برگزار شد.
کارشناسان فقهی به ادعاهای مستند جدید BBC پاسخ دادند

بهتان برای تضعیف نظام

چند روزی از رونمایی آخرین شعبده‌بازی رسانه‌ای BBC می‌گذرد؛ مستند «بهتان برای حفظ نظام» که حسین باستانی آن را ساخته است. در این مستند ادعا شده که نظام جمهوری اسلامی برای حفظ خودش دست به هر عمل خلاف شرع و اخلاقی می‌زند.
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج خبر داد

ارسال بیش از ۳۶ هزار اثر ادبی و هنری به دبیرخانه شانزدهمین دوره جشنواره ملی سرزمین نور

سردار سلیمانی با بیان اینکه جشنواره ره آورد سرزمین نور به منظور ثبت احساسات و عواطف زائران راهیان نور فعالیت می‌کند، گفت: امسال ۳۶ هزار و ۲۰۶ اثر ادبی و هنری با موضوع راهیان نور و دفاع مقدس به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
۱