پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات دوشنبه ۲۲ مهر ۹۸/ روی خوش روزنامه‌ها به میانجی‌گری پاکستان

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که بیانات مقام معظم رهبری در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) و همچنین رایزنی‌های عمران خان نخست‌وزیر پاکستان پس از سفر به ایران باهدف میانجی‌گری بین ایران و عربستان و دیدار وی با رهبر انقلاب، محور اغلب روزنامه‌های امروز است.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات یکشنبه ۲۱ مهر ۹۸/ بایکوت حماسه اربعین در روزنامه‌های اصلاح طلب

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که اغلب صفحات روزنامه‌های امروز از تیتر و محورهای پراکنده برخوردار هستند؛ «تحولات سوریه پس از حمله ترکیه به این کشور» و «احتمالات درباره هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی» ازجمله سوژه‌های مشترک روزنامه‌ها است.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات شنبه ۲۰ مهر ۹۸/ روزنامه‌ها در جستجوی عامل حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات نشان می‌دهد که حمله ارتش ترکیه به استان‌های شمالی سوریه تحت عنوان عملیات «چشمه صلح» پس‌ازآنکه رئیس‌جمهور آمریکا از تصمیم خود برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از شمال سوریه خبر داده بود؛ در روزنامه‌های امروز مورد تحلیل و بررسی قرارگرفته است.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات چهارشنبه ۱۷ مهر ۹۸

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر (ایران ساخت) و تأکید ایشان مبنی بر لزوم عبور از اقتصاد نفتی در اغلب روزنامه‌های امروز تیتر شده است.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات سه‌شنبه ۱۶ مهر ۹۸/ پس از آمریکا؛ ترکیه هم در سوریه زمین‌گیر می‌شود؟

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که تحولات سوریه همزمان با توییت ترامپ در خصوص لزوم خروج نظامیان آمریکا از سوریه و تلاش ترکیه برای عملیات علیه کُرد‌های سوریه با بهانه ایجاد منطقه امن در روزنامه‌های امروز محور مشترک است.
آیت‌الله سید محمد قائم‌مقامی

عاشورا زمان مطلق و مهیمن است؛ زمانی که بر همه زمان‌ها سلطه دارد؛ اینکه گفته می‌شود کل یوم عاشورا به همین معناست

نزدیکی به واقعه‌ای مانند عاشورا که محور آن یک انسان حکیم است، نیاز به دستیابی به گوهر حکمت دارد. حکمت دربردارنده لفظ و معناست و اگر به آن برسیم، نه دچار عرفان‌زدگی در تحلیل عاشورا می‌شویم و نه نگاه خشک سیاسی و اجتماعی بر ما غلبه می‌کند. مصاحبه‌با آیت‌الله سید محمد قائم‌مقامی، مدرس حوزه علمیه تلاشی است که این واقعه عظیم را با نگاه حکیمانه ببینیم. مضمون این مصاحبه به‌طور اتفاقی شبیه به مضامینی شده است که شهید سیدمرتضی آوینی در کتاب «فتح خون» آورده است.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات چهارشنبه ۱۳ شهریور ۹۸/ چالش روزنامه‌ها با بد عهدی اروپا

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات نشان می‌دهد که فردا آخرین فرصت ۶۰ روزه ایران به کشور‌های امضاکننده برجام است و همین موضوع نیز در روزنامه‌های تأثیرگذار بوده و اغلب به این موضوع پرداخته‌اند.
صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات شنبه ۱۳ مهر ۹۸/ رصد روزنامه‌ها از تحولات مشکوک عراق در آستانه اربعین

بررسی تحولات عراق که در پی اعتراض‌های مردم این کشور به فساد، بیکاری و نقصان خدمات عمومی دولت تشکیل شد، اما با دخالت نفوذی‌های سعودی-صهیونیستی به آشوب و خشونت کشیده شد از دیگر سوژه‌های مشترک امروز روزنامه‌ها است.
فهرست برگزاری مراسم محرم ۹۸ تهران

برنامه هیئت‌های مذهبی تهران برای دهه اول محرم

با آغاز ماه محرم ایران اسلامی و جهان تشیع یکپارچه سیاه‌پوش امام مظلوم می‌شوند. امامی که مظلومیتش نه برای تشیع بلکه برای همه آزادی‌خواهان عالم در هر آیینی جان‌سوز است و درواقع با آغاز محرم عالم سیاه‌پوش مظلومیت امام حسین (ع) می‌شوند. در فهرست زیر تلاش شده تا نام هیئت، سخنران، مداح، نشانی، زمان و ساعت برگزاری هیئت‌های مذهبی تهران در سال 98 ارائه شود.
رونمایی از جدیدترین دستاورد دولت تدبیر و امید

زنان بدون حجاب شرعی در همایشی با حضور حسن روحانی!

همایش ارائه دستاورد‌های دولت تدبیر و امید در توسعه زیرساخت‌های روستایی امروز در حالی برگزار شد که در این همایش زنانی با ظواهر غیرمتعارف و غیرشرعی حضور داشتند؛ به اعتقاد ناظران، این دست اقدامات دولت با هدف مشخص و برای ایجاد حواشی رسانه‌ای است تا با مشغول شدن افکار عمومی، مطالبات اصلی این روز‌های مردم در حوزه‌های مسائل معیشتی و مقابله مفاسد اقتصادی به حاشیه برود.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین