پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
مدیر عامل خانه موسیقی:

تلویزیون در مواجهه با موسیقی کار شبکه‌های ماهواره‌ای را می‌کند

موسیقی سنتی ما جایش کجاست. تلویزیون در طول شبانه‌روز باید ۳۰ شبکه را تغذیه کند. از این میان شبکه‌های استانی ماجرای متفاوتی دارند که در جای خودش جای بحث دارد. ولی در همین شبکه‌های رسمی در طول شبانه‌روز آیا ما دو ساعت حق‌مان است یا نه! آن هم البته در ساعت پربیننده تلویزیون، نه در ساعتی که شبکه‌های تلویزیونی کمترین میزان مخاطب را دارند.
آمادگی«ماهمه باهم هستیم»یکی از پرهزینه‌ترین آثارسینمایی برای اکران

سلبریتی‌ها و سرمایه‌های مشکوک با هم هستند؟

سرمایه‌گذار «ما همه با هم هستیم» چه کسی است؟ با پول همین سرمایه‌گذار، «برنده باش» ساخته شد و از آنتن تلویزیون ملی پخش شد؛ برنامه‌ای که اعتراض و انتقاد علمای قم را به همراه داشت که مصداق کامل قمار است. همان کسی که هزینه‌های ساخت «رحمان ۱۴۰۰» را داد، فیلمی که مرز‌های ابتذال در سینمای ایران را جابه‌جا کرد تا جایی که خود وزارت ارشاد نهایتا فیلم را از پرده پایین کشید و برای همیشه توقیف کرد. همان کسی که زوج «مدیری و گلزار» را کنار هم چیده و در چند فیلم تکرار کرده و قرار است اگر چیزی مانع مسیرش نشود در چندین فیلم دیگر هم تکرار کند.
عضو هیأت مدیره انجمن فعالان حجاب اسلامی:

حذف 30 درصدی تولیدکنندگان محصولات حجاب و عفاف در سال گذشته/سختگیری گمرگ برای ورود پارچه چادر مشکی

به دلیل نبود سکوی مناسب فروش برای تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب ، 30 درصد تولیدکنندگان حجاب و عفاف در یک سال گذشته از گردونه تولید حذف شده‌اند.
قوانین سختگیرانه، روند حضور گردشگران عراقی به ایران کُند کرده؛

پرتعدادترین گردشگران در لیست قرمز فرودگاهی

۲.۵ میلیون نفر توریست سالیانه از عراق به ایران سفر می‌کنند که حدود یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای ایران ارزآوری دارند، با این حال عراق از روادید فرودگاهی ایران محروم است. انتظار می‌رود با اعطای این روادید، کمیت مسافران و ارز‌آوری در شرایط کنونی کشور راهگشا باشد.
به مناسبت ۳ خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر

خرمشهر؛ یک نوستالژی شکست‌ناپذیر!

امیدی به زنده ماندن نداشتیم. مرگ را می‌دیدیم. بچه‌ها توسط بی‌سیم شهادتنامه خود را می‌گفتند و یک نفر پشت بی‌سیم یادداشت می‌کرد. صحنه خیلی دردناکی بود. بچه‌ها می‌خواستند شلیک کنند، گفتم: ما که رفتنی هستیم، حداقل بگذارید چند تا از آن‌ها را بزنیم، بعد بمیریم. تانک‌ها همه طرف را می‌زدند و پیش می‌آمدند. با رسیدن آن‌ها به فاصله ۱۵۰ متری دستور آتش دادم. ۴ آرپی‌جی داشتیم، با بلند شدن از گودال، نخستین تانک را بچه‌ها زدند.
توسط حجت الاسلام والمسلمین قرائتی بررسی و تببین شد

مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب

 این بیانیه نگاهی عمیق به گذشته دارد و افق آینده کشور را ترسیم کرده که همان رسیدن به تمدن عظیم اسلامی و اتصال آن به منبع اصلی نظام آفرینش یعنی حضرت ولیعصر (علیه‌السلام) است.
گفتگو با عباس سلیمی نمین در مورد چهار دهه حکمرانی ولی فقیه

رهبری چهل‌ساله انقلاب

امام خمینی در سال ۱۳۴۸ برای نخستین‌بار در تاریخ، مفهوم ولایت فقیه در قالب حکومت اسلامی را تئوریزه کردند. اسلاف حضرت امام، قائل به حکومت عالم دینی نبودند و کارویژه روحانیون را صرفاً در قالب مشروعیت‌بخشی به حاکمیت زمانه خلاصه می‌کردند. امام خمینی در قاموس مرجع بزرگ شیعیان، با چرخشی آشکار از سنت‌ها، برای نخستین مرتبه مقوله قرارگرفتن عالم دینی در رأس یک حکومت را پیش کشیدند.
واکنش‌ها به انتشار کلیپ‌هایی از همخوانی دانش‌آموزان با آهنگ غربی؛

بطحایی: ریشه‌یابی کلیپ‌های اخیر درباره مدارس توسط ۳ متخصص/ ثقفی: ورود دی‌جی‌ها به مدارس تخلف است/ نوباوه: خلق آثار هنری فاخر یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی است

طی هفته گذشته انتشار کلیپ‌هایی از همخوانی دانش‌آموزان با آهنگ غربی در مدارس واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت تا اینکه سرانجام روز گذشته وزیر آموزش و پرورش ۳ متخصص را مأمور بررسی این موضوع کرد و از پلیس فتا برای پیگیری موضوع درخواست کمک کرد؛ بیژن نوباوه نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفت: تنها راهکار مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن خلق آثار هنری فاخر است.
سکوت و حمایت سیاسی از یک جنایت؛

وقتی سلبریتی‌ها و فعالان حقوق زن برای تطهیر قاتل یک «زنِ کُردِ بازیگر» دست به کار می‌شوند/ چرا زنان در جریان اصلاحات ابزار جاسوسی و ژست اجتماعی هستند؟

چت سخیف و مبتذلی که محمدعلی ابطحی رئیس دفتر و معاون رئیس دولت اصلاحات با یک خانم خبرنگار اصلاح طلب انجام داد، رفتن در تله یک پرستوی اصلاح طلب بود یا بی ترمزی و یلگی اخلاقی؟
چگونه یک کانون تبلیغاتی داشته باشیم؟

نحوه ثبت و دریافت مجوز کانون‌های آگهی و تبلیغاتی

در گزارش پیش رو تلاش شده است تا نحوه ثبت و دریافت مجوز کانون‌های آگهی و تبلیغاتی آموزش داده شود.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین