آغاز مجدد تصویربرداری یک سریال استراتژیک؛
«نفوذ» ترسیم نقش مخرب آمریکا در سال‌های اول انقلاب است

به گزارش فرهنگ سدید؛ شمقدری رئیس پیشین سازمان سینمایی گفت: تصویربرداری سریال «نفوذ» به دلیل مشکلات مالی از اواخر دی ماه سال گذشته متوقف شد و اینک بعد از گذشت بیش از ۶ ماه به زودی تصویربرداری بخش‌های باقی مانده این اثر آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: ما از یک ماه گذشته تاکنون درگیر پیش تولید بخش‌های باقی مانده این اثر هستیم و امیدواریم تا قبل از پایان شهریورماه ادامه تصویربرداری آغاز شود. «نفوذ» سریالی ۴۰ قسمتی است که بیش از ۷۰ درصد آن سال گذشته تصویربرداری شد و باقی مانده بخش‌های آن طی ۵ ماه در تهران و شمال کشور جلوی دوربین خواهد رفت.

شمقدری سپس با بیان اینکه بخش‌های باقی مانده این سریال بسیار حساس و جدی هستند خاطرنشان کرد: ارتش در این دوران با ما برای ادامه تصویربرداری همکاری جدی خواهد داشت و امیدواریم که بتوانیم با کمک همگان این سریال را به بهترین نحو ممکن به سرانجام برسانیم.

این سینماگر متذکر شد: در «نفوذ» نقش مخرب آمریکا در سال‌های اول پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به تصویر کشیده می‌شود و ما به رمزگشایی حوادث آن دوران خواهیم پرداخت. در این سریال دخالت‌های آمریکایی‌ها در امور دولت موقت، انقلاب و کشور به تصویر کشیده می‌شود که اگر تسخیر لانه جاسوسی پیش نمی‌آمد می‌توانست انقلاب را به نابودی بکشاند.

شمقدری در انتها افزود: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا سریال برای پخش در سالگرد ۱۳ آبان سال ۹۹ آماده شود که البته این امر نیز وابسته به تحقق حمایت‌های لازم خواهد بود.