فرماندار شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان گفت: جمهوری اسلامی ایران می تواند الگوی بسیار مناسبی برای مسئله وحدت برای جهانیان باشد که همه مذاهب و اقوام حول یک نظام اسلامی متحد هستند.

حمیرا ریگی فرماندار شهرستان قصرقند استان سیستان و بلوچستان در سی و دومین نشست شنبه های انقلاب که با موضوع «وحدت مذاهب اسلامی» با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در این حوزه به همت جنبش مردمی چهل سال انقلاب اسلامی در دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در امور اهل سنت برگزار شد، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، استقرار دین اسلام و مردم سالاری دینی در کشور بوده است، به برکت انقلاب اسلامی همه برادران شیعه و سنی از مناسبات و جایگاه برابری در عرصه سیاسی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان فرمانداران و شهرداران و حتی مدیران دولتی از اهل سنت هستند  و هیچگاه در جمهوری اسلامی اهل سنت از مقام های دولتی کنار گذاشته نشده اند.

ریگی تاکید کرد: مردم اهل سنت همیشه پای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند که آن را می توان در حضور 75 درصدی مردم در انتخابات و رای 72 درصدی به دولت منتخب مشاهده کرد.

فرماندار شهرستان قصر قند افزود: حضور 20 نماینده مردم اهل سنت در مجلس شورای اسلامی و تشکیل فراکسیون اهل سنت در مجلس نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران یک نظام آزاد و مردمی است.

ریگی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی هیچ تفاوتی بین اهل سنت و تشیع نیست و همه باهم برادر و برابر هستند و در کنار هم از میهن اسلامی دفاع می کنند که نمونه آن را می توان در دفاع 8 ساله از کشور مشاهده کرد.

وی با بیان این که در ایران شیعه و سنی برابر و مساوی هستند ادامه داد: ایران اسلامی بدون ترک، فارس، عرب، بلوچ، کرد، لر و ترکمن معنا ندارد و همه این اقوام در زیر پرچم جمهوری اسلامی متحد و واحد هستند.

فرماندار شهرستان قصر قند تاکیدکرد: جمهوری اسلامی ایران می تواند الگوی بسیار مناسبی برای مسئله وحدت برای جهانیان باشد که همه مذاهب و اقوام حول یک نظام اسلامی متحد هستند.

وی ادامه داد: امروز تمام مردم ایران که در مذاهب مختلف هستند ثابت کرده اند که برابر نقشه های دشمنان با تمام قوا ایستاده اند و با وحدت خود تمام نقشه های آنها را نقشه برآب کرده اند.

ریگی همچنین با بیان این مورد که مسئله قدس مسئله اول جهان اسلام است خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ثابت کرده است که شیعه و سنی برایش فرقی ندارد و هرجا که مظلومی کمک بخواهد آماده است.

فرماندار شهرستان قصر قند در پایان سخنان خود گفت: انتخاب 400 زن در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان سیستان و بلوچستان و انتخاب چهارمین زن موفق روستایی جهان در سال 2018 توسط بنیاد جهانی زنان نتیجه اعتماد و فرصت جمهوری اسلامی به جامعه زنان و به ویژه زنان اهل سنت است.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

حضور فعال آیت‌الله میانجی درعرصه اجتماع

شاخص‌های دینداری جامعه ایران به کدام سمت و سو می‌رود؟

حکومتی که طعم عدالت را به همه چشاند

«تسنیم»؛ مبسوط‌ترین شرح و تفسیر قرآن در جهان اسلام

پیشنهادهای صدام برای توافق با ایران!

توهین به مقدسات در اروپا یک تاریخ است

حکم قرآن درباره مجازات مفسدان و محاربان اقتصادی

تأثیر لباس بر روح و روان انسان

هیأت‌ها میان‌دار زیارت اربعین در کشور می‌شوند

کعب الاحبار یهودی و توجیه سرمایه داری اسلامی!

چگونه امام حسین (ع) را یاری کنیم؟

سنت‌های تغییرناپذیر الهی

اربعین می‌توانیم به کربلا برویم؟

سجده، نزدیک‌ترین راه تقرب به خدا

قومی در الجزایر که از بازماندگان و نوادگان حضرت نوح (ع) هستند

موضع فرزندان زبیر در قیام امام حسین (ع) چه بود؟

چرا امامان جماعت، هیأت‌ها را از مساجد بیرون می‌کنند؟

عاشورا؛ احساس مسئولیت در قبال جامعه

مخاطبان میلیونی پخش زنده هیات‌ها

شبیه خوانی در میدان انقلاب

گزیده خطبه امام حسین (ع) در منا

سیره امام سجاد (ع) در کلام آیت‌الله بهجت

فهم اربعین در چارچوب مفهوم اجتماعی

فروکاست مفهوم مواسات از مسئولیت به لطف

عزاداری مجازی و میلیونی ایرانیان

الگوی اجتماعی نظام هیأت

چرا قیام امام حسین (ع) حرکتی انقلابی و حماسی است؟

چرا صحیفه سجادیه بخوانیم؟

بررسی موضوع لعن در زیارت عاشورا

خوانش علمی از حادثه عاشورا ایجاد کنیم