سی و یکمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع «سرود و موسیقی» و با هدف تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی در این حوزه، در روز شنبه ۲۶ آبان ماه ساعت ۹:۳۰ صبح در سالن جلسات معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
به گزارش فرهنگ سدید به نقل از روابط عمومی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی، سی و یکمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع «سرود و موسیقی» و با هدف تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی در این حوزه، در روز شنبه ۲۶ آبان ماه ساعت ۹:۳۰ صبح در سالن جلسات معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار می‌شود.
در این برنامه، کارنامه چهل‌ساله انقلاب اسلامی در حوزه «سرود و موسیقی»، در موضوعاتی همچون: نوع نگاه و رویکرد به سرود و موسیقی در قبل و بعداز انقلاب اسلامی، زیرساخت‌های موسیقی، رویداد‌ها و رخداد‌های موسیقیایی، آموزش و پژوهش در موسیقی، موسیقی در دفاع مقدس و مقاومت، خدمات دوسویه اننقلاب اسلامی و موسیقی به همدیگر، موسیقی اقوام و نواحی ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، مورد بررسی و تبیین قرار خواهد گرفت.
در این مراسم، اساتید و صاحب نظرانی، چون؛ محمدعلی گلریز خواننده سرود‌های انقلابی، رضا مهدوی پژوهشگر، مؤلف و منتقد حوزه موسیقی، هوشنگ جاوید مدیر و طراح نخستین جشنواره نی نوازی حوزه هنری، هادی منتظری نوازنده و مدرس مشهور کمانچه در ایران، استاد هادی آرزم آهنگساز انقلابی و سرپرست ارکستر موسیقی سنتی ایران و جمع دیگری از کارشناسان و نخبگان، دستاورد‌های چهل سال انقلاب اسلامی را در این حوزه، مورد بررسی قرار خواهند داد.
بر اساس این گزارش، برنامه «شنبه‌های انقلاب» که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، شنبه‌های هر هفته یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی در موضوعات مختلف را با حضور چهره‌های شاخص آن حوزه، بررسی می‌کند.
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: