پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۲۰ آبان ۱۳۹۷

به گزارش فرهنگ سدید، مراسم افتتاحیه رادیو انقلاب و رونمایی از لوح فشرده و کتاب «شنبه‌های انقلاب» با حضور مسئولان کشور در استودیوی شهدای رادیو برگزار شد و این شبکه رادیویی باهدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در این چهل سال از عمر پیروزی انقلاب راه‌اندازی شد.

در این مراسم افرادی همچون شاه‌آبادی معاون صدا سازمان صداوسیما، سردار نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حبیبی مدیر رادیو انقلاب و مدیران شبکه‌های رادیویی و کارشناسان این حوزه حضور داشتند.

 

رادیو انقلاب با هدف تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی افتتاح شد/ نقدی: دشمن در تلاش است شیرینی دستاورد‌های چهل ساله انقلاب را تلخ کند/ شاه آبادی: رادیو انقلاب میوه جدید معاونت صدای رسانه ملی است/ حبیبی: تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی هدف اصلی رادیو انقلاب

پس از گذشت چهل سال، انقلاب اسلامی تبدیل به درخت تنومندی شده که کفار و ستمگران را به خشم آورده است

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست متن پیام مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی به مناسبت افتتاح رادیو انقلاب توسط مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی قرائت شد، که متن کامل آن به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

﴿وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا﴾﴿اسراء، ۸۱﴾

و بگو که حق آمد و باطل نابود شد و به‌درستی که باطل رفتنی و نابودشدنی است.

هم‌اکنون که در آستانه چهلمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری بنیان‌گذار والای آن حضرت امام خمینی(ره) هستیم، فرصت مغتنمی است تا سیر انقلاب اسلامی از آغاز تاکنون به‌خوبی نمایان و دیده شود.

شناخت انقلاب اسلامی را باید با شناخت شخصیت محوری آن یعنی حضرت امام آغاز کرد، بخصوص بعد از رحلت مرجع عظیم آلشان حضرت آیت‌الله‌العظمی بروجردی (اعلی‌الله‌مقامه) یعنی از سال ۱۳۴۰ و شروع موضع‌گیری‌های رسمی و آشکار ایشان در مقابله با رژیم ستم‌شاهی و غائله انجمن‌های ایالتی و ولایتی و حمله دژخیمان به مدرسه فیضیه و دستگیری حضرت ایشان و سپس کشتار خونین پانزده خرداد ۱۳۴۲ و در ادامه آن تبعیدشان به ترکیه و پس‌ازآن به نجف اشرف و حوادث دوران طولانی نهضت امام خمینی تا پیروزی آن در بهمن ۱۳۵۷ و دوران ده‌ساله رهبری ایشان بعد از پیروزی و دوران جنگ تحمیلی و ارتحال ایشان در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ و ادامه نهضت مقدس و الهی ایشان به‌وسیله خلف صالح و شایسته‌شان یعنی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و مرور حوادث و رویداد‌های سی‌ساله رهبری ایشان تاکنون، همه این‌ها مسائلی است که باید در فرصت بازخوانی انقلاب اسلامی دیده شود.

آنگاه معلوم می‌شود که این انقلاب از روزی که شروع شد به تعبیر قرآن کریم یک نهال کوچک بود و هم‌اکنون پس از گذشت بیش از نیم‌قرن از شروع آن و پس از گذشت چهل سال از پیروزی آن تبدیل به درخت تنومندی شده است که کفار و ستمگران را به خشم آورده است.

همان‌که قرآن کریم می‌فرماید: (کَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغِیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ)(فتح، ۲۹)

کسانی که می‌خواهند رهرو خوبی برای انقلاب اسلامی و ادامه‌دهنده راه شهدا باشند، بخصوص جوانان عزیز بسیجی و جان‌برکف که همیشه آماده جان‌فشانی درراه اهداف این نهضت الهی و مقدس هستند باید با مطالعه در تاریخ و نهضت اسلامی ملت ایران با مبانی انقلاب اسلامی و سیره علمی و عملی امام خمینی (قدس سره) بخوبی آشنا شوند.

امام امت با اعتماد و اعتقاد راسخ به وعده‌های قرآن و سنت الهی، نهضت خود را آغاز کرد، او می‌دانست که پیروزی همواره از آن حق و اهل حق است و باطل همیشه محکوم به زوال است، لذا از هیمنه دشمنان و ستمگران نهراسید و با صبر و تحمل دوران سخت مبارزه، سرانجام شهد شیرین پیروزی بر ستمگران را نصیب ملت انقلابی و بزرگوار ایران کرد.

امام بر مبنای «احدی الحسنین» نهضت خود را آغاز کرد و اسلام را به صحنه زندگی مردم بازگرداند و وحدت کلمه‌ای در بین ملت ایران پدید آورد که یکی از موجبات پیروزی انقلاب اسلامی همین وحدت کلمه بود و حفظ اتحاد همواره باید مدنظر ملت مسلمان ما باشد.

حفظ اتحاد صرفاً به حضور در تجمعات بزرگ و عمومی نیست، بلکه منظور وحدت دل‌ها و نزدیک بودن قلوب مردم با یکدیگر و آماده برای کمک به همدیگر است همان‌که پیامبر اکرم (ص) فرمودند:" مَنْ اَصْبَحَ و لم یَهْتَمُّ بِاُمورِ الْمُسْلِمینَ فَلَیْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادى یا لِلْمُسْلِمینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ" (کافى، ج. ۲، ص. ۱۶۴) کسی که صبح کند، یعنی روز جدیدی را آغاز کند و اهتمامی به امور مسلمین نداشته باشد، مسلمان نیست، یک انسان مسلمان نمی‌تواند نسبت به وضعیت دیگر مسلمانان و رنج و محنتی که دارند بی‌تفاوت باشد.

از همین منظر است که ما نسبت به کمک به مسلمانان مظلوم و تحت ستم در فلسطین، یمن، سوریه و یا هرجایی که به آنان ظلم شود، ما در کنار مظلوم و در مقابل ظالم هستیم، این روح مکتب ماست، همان‌که حضرت امیرالمؤمنین(ع) فرمودند:« کونوا للظالم خصماً وللمظلوم عوناً » یعنی همیشه دشمن ظالم و یاری‌دهنده مظلوم باشید.

تبیین بحث ولایت‌فقیه توسط حضرت امام در نجف و لزوم تشکیل حکومت اسلامی و دمیدن روحیه جهاد و شهادت در نسل جوان در پرتو نهضت و قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مقابله با ستمگران و جهان خواران از نقاط بسیار مهم و بارز شناخت امام و انقلاب اسلامی است که امیدواریم در پرتو رهبری‌های خردمندانه و امام گونه مقام معظم رهبری این انقلاب همچنان سیر تکامل خود را طی کند که بحمدالله چنین بوده است.

هم‌اکنون دشمنان از شکوه و عظمت مقاومت اسلامی در سطح ملت‌های منطقه در هراسند و می‌دانند اگر روزی بخواهند به کشور عزیزمان تعرضی داشته باشند، پاسخ جمهوری اسلامی در سطح منطقه و جهان آن‌چنان کوبنده و محکم خواهد بود که تبعات آن برای آنان غیرقابل‌تصور است و این هیبت و عظمت با ایستادگی و مقاومت به‌دست‌آمده است.

امروزه امنیت کشورمان و رهایی مردم مظلوم سوریه و عراق را از شر داعشیان، این جیره‌خواران و پرورش‌یافتگان صهیونیزم و وهابیت، مرهون شهدای مدافع حرم هستیم و خدای بزرگ را شاکر هستیم که علیرغم تلاش‌های گوناگون دشمنان و مخصوصاً آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب در تضعیف ملت ایران و تحمیل محاصره‌های شدید اقتصادی، انقلاب اسلامی همچنان به‌پیش می‌رود و همان‌طور که امام راحل بار‌ها از این نهضت به‌عنوان مقدمه ظهور حضرت، ولی‌عصر ارواحنا فداه یادکرده‌اند، امیدوارم این انقلاب به قیام جهانی آن حضرت متصل شود که فرموده است: (إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعِیداً وَ نَراهُ قَرِیباً) (معارج، ۶ و ۷)

در پایان از تلاش مسئولان صداوسیما در راه‌اندازی رادیو انقلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تشکر و تقدیر می‌کنم و امیدوارم بتوانید با تولید برنامه‌های فاخر و ارزنده در تبیین اهداف انقلاب اسلامی و بازخوانی رویداد‌های آن از ابتدا تاکنون و کمک به شناخت همه‌جانبه آن برای نسل جدید که شاهد روز‌های انقلاب نبوده‌اند، موفق و مؤید باشید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسین نوری همدانی

 

رادیو انقلاب پلی میان مردم و مسئولین خواهد بود / تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی هدف اصلی رادیو انقلاب/ مردم در بخش «شهروند مخاطب»  دستاوردهای انقلاب در شهر و استان خود را معرفی کنند

 

 

رادیو انقلاب با هدف تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی افتتاح شد/ نقدی: دشمن در تلاش است شیرینی دستاورد‌های چهل ساله انقلاب را تلخ کند/ شاه آبادی: رادیو انقلاب میوه جدید معاونت صدای رسانه ملی است/ حبیبی: تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی هدف اصلی رادیو انقلاب

در ادامه این مراسم، علی‌رضا حبیبی مدیر رادیو انقلاب و دبیر ستاد پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار کرد: رادیو انقلاب فعالیت خود را با شعار «صدای انقلاب اسلامی و گفتمان اسلام» آغاز کرده است و بناست این شبکه رادیویی ضمن معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی، واقعیت‌های انقلاب و نقاط قوت و ضعف را به‌صورت واقع‌گرایانه معرفی کند.

حبیبی ادامه داد: این شبکه رادیویی به‌صورت 24 ساعته بر روی موج 95.5 مگاهرتز قابل دریافت است و از 20 آبان تا پایان سال جاری محتوای موردنیاز پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی را جمع‌آوری و به مردم ارائه می‌کند.

مدیر رادیو انقلاب تصریح کرد: این شبکه رادیویی تلاش می‌کند تا پلی میان مردم و مسئولین باشد و مردم را به نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، استانداران، فرمانداران و دیگر مسئولان کشور متصل کند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در این جنگ نابرابر رسانه‌ای، رسالت ما معرفی اقدامات و دستاوردهایی است که در این کشور به‌واسطه انقلاب اسلامی محقق شده است  در این راستا شبکه رادیو انقلاب در برنامه‌های خود بخشی به نام شهروند مخاطب دارد که مردم می‌توانند دستاوردهای شهر و استان خود را ارائه و معرفی کنند.

در ادامه این مراسم در قالب کلیپی فعالیت های جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی معرفی شد. این جنبش مردمی، از 40 کمیته تشکیل شده است که تاکنون 30 نشست با عنوان «شنبه های انقلاب» را برگزار کرده است و در هر کدام از این نشست ها، به معرفی و تبیین دستاورد های انقلاب اسلامی در حوزه های خاص پرداخته است.

 

رادیو انقلاب میوه جدید معاونت صدای رسانه ملی/ هدف رسانه تحقق وفاق و همدلی ملت در تصمیمات مهم ملی است

رادیو انقلاب با هدف تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی افتتاح شد/ نقدی: دشمن در تلاش است شیرینی دستاورد‌های چهل ساله انقلاب را تلخ کند/ شاه آبادی: رادیو انقلاب میوه جدید معاونت صدای رسانه ملی است/ حبیبی: تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی هدف اصلی رادیو انقلاب

دکتر حمید شاه‌آبادی معاون صدا سازمان صداوسیما از دیگر مهمان این مراسم بود که طی سخنانی اظهار کرد: قبل از هر چیز از همکاران خود در رادیو تشکر می‌کنم که این افراد، مصداق بارز خانواده رادیو هستند.

شاه‌آبادی ادامه داد: از مردم هم باید تشکر کرد زیرا همراه برنامه‌های رادیویی هستند و بر اساس نظرسنجی‌ها از برنامه‌های جدید به‌خصوص رادیوهای فصلی استقبال کرده‌اند.

معاون صدا سازمان صداوسیما اضافه کرد: رادیو انقلاب میوه جدیدی در معاونت صدا است که بناست دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را پیگیری و معرفی کند.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که در زندگی تصمیماتی گرفته می‌شود که لازمه بقای آن چند نکته است. اولاً پس از تحقق تصمیم، تأمل‌کنیم و به گذشته نگاه کنیم که واقعاً در راستای انطباق باهدف در کجای کار قرار داریم و ناکامی‌ها و کاستی‌های در کدام بخش‌ها بوده است.

شاه‌آبادی ادامه داد: ثانیاً وضعیت فعلی خود را تبیین و داشته‌های خود را ترسیم کنیم و درنهایت ثالثاً چشم‌اندازی برای آینده داشته باشیم.

معاون صدا سازمان صداوسیما تشریح کرد: 40 سال از اقدام و تصمیم مهم مردم ایران برای تحقق انقلاب اسلامی گذشته است، تصمیمی که مردم در چهار دهه پیش گرفتند و رژیم تادندان‌مسلح پهلوی را سرنگون کردند و حکومت اسلامی را برپا کردند. اقدامی که آرزوی پیامبران و امامان بوده است و امروز پس از گذشت چهل سال، باید نقاط قوت و ضعف و دستاوردهای انقلاب را بررسی و معرفی کنیم و وضعیت کنونی کشور را با گذشته و با آنچه باید می‌بودیم، مقایسه کنیم و درنهایت چشم‌انداز آینده را ترسیم کنیم.

وی افزود: امروز ما در برهه‌ای حساس قرار داریم و دهه پیش روی ما بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است. امروز برخورداری از امنیت موضوع مهمی است که حتی دشمن به دستاوردهای انقلاب اسلامی در این زمینه اذعان دارد و این حاصل هم مسیر بودن دولت‌ها در تحقق این امر بوده است.

شاه‌آبادی افزود: در هرزمینه ای که تصور کردیم، عقل کُل هستیم و کارهای افراد قبلی را نادیده گرفتیم، پیشرفتی حاصل نشده است.

معاون صدا سازمان صداوسیما با اشاره به اینکه لازم است تا به وفاق و هم‌دلی در کشور دست‌یابیم، گفت: در هرکجای کشور که شکافی ایجاد شد، پیشرفتی به دست نیامد.

وی تصریح کرد: آنچه هدف رسانه است، وفاق و همدلی ملت به‌ویژه در تصمیمات ملی است. هرکجا که در تصمیمات ملی، شخص را دیدیم و نه ملت را آنجا آغاز سقوط است و هر جا که منافع خود را دیدیم و نه منافع ملی را در آنجا نیز ضربه می‌خوریم.

 

انقلاب اسلامی  نقطه عطف تاریخ بشریت است / دشمن در تلاش است شیرینی دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب را تلخ کند/ در دوران پهلوی نه‌تنها مردم  بلکه شاه هم حق رأی نداشت / قبل از انقلاب، تمام امکانات خرج نابودی مردم آزادی‌خواه می‌شد/ انقلاب آزادی آورد و این آزادی در 40 سال پایدار ماند / انقلاب اسلامی ابرقدرت‌ها را تحقیر کرد

 

رادیو انقلاب با هدف تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی افتتاح شد/ نقدی: دشمن در تلاش است شیرینی دستاورد‌های چهل ساله انقلاب را تلخ کند/ شاه آبادی: رادیو انقلاب میوه جدید معاونت صدای رسانه ملی است/ حبیبی: تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی هدف اصلی رادیو انقلاب

در بخش دیگر این مراسم سردار نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی حادثه عظیم و نقطه عطفی در تاریخ بشریت است. حادثه‌ای استثنایی که تمام مناسبات داخلی و خارجی را متحول کرد و مناسبات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را زیرورو ساخت.

وی اضافه کرد: چهل‌سالگی انقلاب همانند اصل انقلاب، حادثه‌ای استثنایی بود، دشمن تلاش می‌کند شیرینی این پیروزی را با تصویرسازی غلط از مردم ما بگیرد و اجازه ندهند از پیروزی مردم قدرشناسی شود.

نقدی با اشاره به اینکه اکثر انقلاب‌های دنیا در ابتدای مسیر خود منحرف شدند، تصریح کرد: به‌عنوان نمونه استالین در روسیه رهبر شد علیرغم تمام توصیه‌هایی که رهبری قبل این کشور گفته بود که اجازه ندهید این فرد به رهبری برسد و یا انقلاب چین پس از مرگ رهبر خود به دست کسی افتاد که دومرتبه توسط مائو به اردوگاه کار اجباری فرستاده‌شده بود، انقلاب فرانسه که از آن به‌عنوان انقلاب کبیر یاد می‌شود اما هیچ شباهت ماهوی به کبیر ندارد نیز به انحراف رفت و چند سال بیشتر دوام نیاورد. سرنوشت انقلاب مشروطه، مصر، لیبی و تونس چه شد؟ اما انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و این افتخار است؛ انقلابی که علیه تمام زشتی‌ها و پلیدی‌ها قیام کرد و در مقابل تمام دشمنی‌ها ایستاد و بر آن غلبه کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن تلاش می‌کند عظمت و بزرگی را با حوادث کوچک ارزیابی کند، حادثه‌ای که دنیا را متحول کرده با ظهور چند مفسد و یا گرانی ارزیابی می‌کند. این انقلاب باید در شأن خودارزیابی شود. انقلاب برکاتی برای بشریت داشته که برای آن باید قرن‌ها پاسداشت شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مردم را از چندین هزار سال خفت نجات داد،افزود: مردم فرهیخته ایران که بزرگ‌ترین دانشمندان، عالمان، هنرمندان و...  را در میان خود داشت، چندین هزار سال گرفتار استبداد شاهان بود و نابودی سیستم شاهی و استکباری یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

نقدی تصریح کرد: در طول تاریخ قلم در دست طاغوتی‌ها بوده است ازاین‌رو شاهان را محور تاریخ گذاشته‌اند و افراد بزرگ و برجسته تاریخ را در حاشیه به‌عنوان یاغی معرفی کرده‌اند. در حقیقت چند هزار سال مبارزه آزادی خواهان و حق‌طلبان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران محقق شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بر ملت ایران خون‌ریزترین افراد تاریخ همچون مغولان، یزیدان، هارون و رشیدان و حتی افرادی همچون رضاخان بی‌سواد که امضا کردن نمی‌دانست ، حاکمیت کرده است، درحالی‌که در همین کشور هزاران فیلسوف، دانشمند و افراد فرهیخته نیز وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر زندگی شاهان پهلوی در دسترس است و خاطراتی که خود این افراد منتشر کرده‌اند منتشرشده است، گفت: تنها بامطالعه این کتاب‌ها می‌توان دید که چه خانواده لجن و کثیفی بوده‌اند که هرچه به آن‌ها نسبت داده شود، صحیح است. از قماربازی، فساد شدید اخلاقی، قاچاق مواد مخدر، آدم کشی، شکنجه و... در کارنامه این افراد وجود دارد.

نقدی بابیان اینکه انقلاب کشور را از دست چنین افرادی نجات داد که نمی‌توان آن را با چند رویداد کوچک مقایسه کرد، افزود: در رژِیم گذشته نه‌تنها مردم حق رأی نداشتند بلکه شاه هم حق رأی نداشت. در کتاب خاطرات شاه آمده است که در گفت‌وگو با مادر خود بیان کرده که نظامیان ایران را برای مبارزه به ویتنام فرستاده‌اند درحالی‌که من از این موضوع خبر نداشته‌ام.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: کشوری که 6 میلیون بشکه نفت در روز فروش داشت و نصف جمعیت امروز را داشت، در وضع فلاکت باری به سر می‌برد؛ بی‌سوادی، بیماری، عمر کوتاه و... تماماً حاصل مدیریت شاه بوده است.

وی اضافه کرد: طبق اسناد آن زمان، 70 درصد جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کردند که از این تعداد، تنها 1 درصد از آب شرب بهره‌مند بودند و یا تنها 4 درصد از روستاها دارای برق بودند، گاز و راه ارتباطی هم که اصلاً وجود نداشت و مردم با حیوان به سفر می‌رفتند.

نقدی بابیان اینکه با تمام مشکلات موجود که گفته شد امکانات کشور خرج نابودی مردم آزادی‌خواه جهان می‌شد، افزود: 35 هواپیمای F5 ایران که هنوز هم تحویل ما نشده بود، علیه مردم ویتنام در جنگ به کار گرفته شد و یا درزمانی که تمام کشورهای منطقه نفت خو را علیه اسرائیل بستند، شاه نفت کشور را رایگان در اختیار اسرائیل قرارداد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خاطرات خانم دباغ را بخوانید، دختر 14 ساله او را در پشت در زندان شکنجه کردند و آن‌قدر فشار بر روی این زن مبارز زیاد بود که زمانی که خبر شهادت دخترش را شنید آرام گرفت و خدا را شکر کرد.

امروز تمام کشورهای دنیا گواهی می‌دهند که ایران، مستقل‌ترین کشور جهان است

وی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی سرنوشت مردم به دست خودشان سپرده شد،تصریح کرد: امروز تمام کشورهای دنیا گواهی می‌دهند که ایران، مستقل‌ترین کشور جهان است، انقلاب آزادی را برای مردم کشور به ارمغان آورد و این آزادی چهل سال است که پایدار است.

نقدی افزود: امروز مردم می‌توانند به شمالی‌ترین و یا جنوبی‌ترین نقطه کشور بروند و از کشور و مسئولین انتقاد کنند، حتی دانش آموزان هم در حضور بالاترین مقام‌های نظامی و کشوری بدون استرس از کشور انتقاد می‌کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: امروز بزرگ‌ترین سد در مقابل دیکتاتوری، ولایت‌فقیه است و این موضوع  بارها در حمایت، حفظ و صیانت از آرای مردم مشاهده‌شده است.

وی بابیان اینکه در تمام مؤلفه‌ها، قدرت و توان جمهوری اسلامی ایران ارتقا یافته است، درحالی‌که دشمن اصلی آن آمریکا در تمامی این مؤلفه‌ها افول کرده است، تصریح کرد: قبل از انقلاب 2 ابرقدرت در جهان وجود داشت درحالی‌که امروز هیچ ابرقدرتی در جهان وجود ندارد. بلوک شرق با تحولاتی که انقلاب اسلامی ایجاد کرد، فروپاشید و بلوک غرب نیز در همه‌جا با سد انقلاب اسلامی ایران روبه‌رو شده است به‌طوری‌که انقلاب اسلامی موفق به‌تحقیر ابرقدرت‌ها شده است.

نقدی با اشاره به اینکه استکبار در حمله به لبنان، سوریه، عراق، لیبی و یمن شکست‌خورده است و این نتیجه مقاومت انقلاب اسلامی ایران است، گفت: زمانی که ناو آمریکا به سمت کشوری حرکت می‌کرد، دولت آن کشور با شنیدن این خبر سقوط می‌کرد اما امروز تفنگداران آمریکایی در خلیج‌فارس مقابل نیروهای ایرانی زانو می‌زنند و اسیر می‌شوند و خود را خیس می‌کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: رسانه‌های خارجی علیه دستاوردهای انقلاب اسلامی به پا خواسته‌اند و حادثه‌هایی که بارها در کشور آن‌ها اتفاق می‌افتد، با یک‌بار روی دادن در ایران، بسیار بزرگ جلوه داده می‌شود. به‌عنوان نمونه در کشورهای غربی، زنان همواره در معرض تجاوزهای جنسی قرار دارند که اگر این اتفاق در ایران روی دهد این خبر را بزرگ می‌کنند و تمام لحظات آن را پوشش می‌دهند.

وی ادامه داد: امروز جنگ اصلی، جنگ رسانه‌هاست، اهرم جنگ اقتصادی هم رسانه است لذا باید در این زمینه بسیار فعال و پویا عمل کنیم.

در پایان این مراسم از سید مهدی اندرزگو فرزند شهید اندرزگو و مهدی تهرانی مقدم برادر شهید تهرانی مقدم و جمعی از فاعلان و تولیدکنندگان عرصه رادیو تقدیر و تشکر و لوح سپاسی اهدا شد.

 

رادیو انقلاب با هدف تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی افتتاح شد/ نقدی: دشمن در تلاش است شیرینی دستاورد‌های چهل ساله انقلاب را تلخ کند/ شاه آبادی: رادیو انقلاب میوه جدید معاونت صدای رسانه ملی است/ حبیبی: تبیین دستاودر‌های انقلاب اسلامی هدف اصلی رادیو انقلاب

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: