پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

چندی پیش سردار نقدی در برنامه رودررو موضوع دیدار سیدمحمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات با عربستان در سال ۱۳۸۷ را مطرح کرد که پس از مدتی روزنامه شرق آن را تکذیب کرد، اما در هشتمین قسمت برنامه رودررو محمدرضا خاتمی دیدار برادر خود با ملک عبدالله پادشاه وقت عربستان را تایید کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷
به گزارش فرهنگ سدید، چندی پیش سردار محمدرضا نقدی در برنامه رودررو موضوع دیدار سیدمحمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات با عربستان در سال ۱۳۸۷ را مطرح کرد و از وجود نوار صوتی این دیدار خبر داد. او در این باره گفت: «این دسته افرادی که برای شان شبهه ایجاد می‌شود باید از آقای خاتمی که طرفدار نشستن مسئولین در اتاق شیشه‌ای هستند بخواهند که شما وقتی پیش پادشاه عربستان رفتید به او چه گفتید و چه شنیدید.» (متن کامل اظهارات سردار نقدی)

این گفت‌وگوی سردار نقدیی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد به طوری که کریمی‌قدوسی نماینده مجلس در رشته توییتی بخشی از ماجرای دیدار سیدمحمد خاتمی با ملک عبدالله را افشا کرد. قدوسی در این باره می‌نویسد: «عبدالله خطاب به خاتمی می‌گوید: چرا ایران در منطقه و کشور‌های عربی فعال است، میخواهید دستور بدهم ایران را روی سرتان خراب کنند؟ و خاتمی در پاسخ می‌گوید: اعلی حضرتا، در صورت رای آوردن ما، از هرکجا که امر بفرمایید خارج می‌شویم...»
بنابر این گزارش، در مهر ماه سال جاری شرق در گزارشی ابتدا به کریمی‌قدوسی حمله کرد و سپس صحبت‌های سردار نقدی را تکذیب کرد، او در بخشی از گزارش خود آورده است: «مشابه این ادعا را سردار نقدی مطرح کرده و گفته بود که خاتمی در سال ۸۸ در ملاقات با ملک عبدالله یک میلیارد دلار پول دریافت کرده و در جای دیگری از سخنان خود خاتمی را فردی غیرشیعه و غیرسیاسی خوانده بود. علی مطهری، محمدرضا تابش و کمال الدین پیرمؤذن در اعتراض به این سخنان قصد داشتند به وزیر دفاع در صحن مجلس نهم تذکر بدهند...».

اما برنامه رودررو در هشتمین قسمت خود گفت‌گویی با محمدرضا خاتمی برادر رئیس دولت اصلاحات داشته است که خاتمی در این برنامه دیدار برادر خود را با عربستان را تایید می‌کند. درواقع برادر رئیس دولت اصلاحات اظهارات سردار نقدی مبنی بر انجام این دیدار را می‌پذیرد. او در این باره می‌گوید: « در آن زمان آقای خاتمی برای شرکت در اجلاس گفت‌وگوهای بین تمدنی به عربستان رفتند و در آن اجلاس آقای ملک عبدالله نیز بود. طبعأ در کنار این اجلاس یک دیدار خصوصی هم با ملک عبدالله داشتند و یک گفت‌وگوی خیلی معمولی دیپلماتیک بود...»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: