پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

رئیس سازمان بسیج رسانه کشورگفت: رسانه‌های انقلاب اسلامی جذابیت اندیشه و تفکر را جایگزین جذابیت‌های جنسی و خشونت متداول در غرب و قبل از انقلاب کردند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۸ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش فرهنگ سدید، مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در شانزدهمین نشست شنبه‌های انقلاب اسلامی با موضوع مطبوعات که در پاتوق رسانه‌های انقلاب اسلامی برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: آزادی رسانه در غرب به‌گونه‌ای است که اگر کسی خلاف سیاست‌های غرب برود توبیخ می‌شود به‌طور مثال در زمان جنگ آمریکا و عراق، یک خبرنگار عکس جنازه‌های سربازان آمریکایی را منتشر کرد که خلاف سیاست‌های آمریکا بود و این باعث شد که از کار بیکار بشود.

در غرب آزادی بیان به معنای واقعی نیست

وی ادامه داد: غرب دم از نبود آزادی بیان در ایران می‌زند درحالی‌که در خود غرب آزادی بیان به معنای واقعی نیست و این تناقض حرف و عمل را می‌توان در سیاست‌های رسانه‌ای آن‌ها پیدا کرد.

بصیری گفت: جریان غرب رسانه‌های جمهوری اسلامی را فیلتر کرده است به این خاطر که به‌زعم خود خلاف جریان رسانه‌ای آن‌ها عمل می‌کند مثال آن بایکوت شبکه پرس‌تی‌وی در انگلیس و آلمان و یا محدود کردن شبکه‌های عرب‌زبان ایران در کشورهای عربی است.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به تفاوت وضعیت مطبوعات در قبل و بعد از انقلاب بیان داشت: بعد از انقلاب 100 هزار پایگاه خبری و 42 خبرگزاری در کشور ایجادشده است این در حالی است که قبل انقلاب تنها یک رسانه در کشور  فعال بود.

رسانه‌های انقلاب اسلامی جذابیت اندیشه و تفکر را جایگزین جذابیت‌های جنسی و خشونت کردند

وی تأکید کرد: رسانه‌های انقلاب اسلامی جذابیت اندیشه و تفکر را جایگزین جذابیت‌های جنسی و خشونت متداول در غرب و قبل از انقلاب کردند.

بصیری ادامه داد: آزادی بیان در رسانه‌های جمهوری اسلامی طوری است که هر شخص اگر متنی یا سخنی علیه نظام و یا رهبری بر زبان بیاورد و یا قلم بزند برای آن هیچ اتفاقی نمی‌افتد که این آزادی را در غرب نمی‌توان پیدا کرد.

وی در پایان گفت: وجود رسانه صوتی و تصویری فارسی‌زبان تحت حمایت سرویس‌های جاسوسی غربی و عربی در تاریخ جنگ‌های روانی جهان بی‌سابقه است و این وضعیت بیانگر اثرگذاری پیام انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است.

پربیننده ترین ها

یزدانی خرم: ورزش ایران به برکت انقلاب اسلامی، موفقیت‌های چشمگیری را برای اولین بار در سطح جهان کسب کرده است/ سجادی: معاونت وزارت آموزش و پرورش تنها مدیریت ورزش قبل از انقلاب بود/ افشارزاده: کسب ۳۹ مدال المپیکی توسط ورزشکاران ایرانی بعد از پیروزی انقلاب/ خسروی وفا:ایران اسلامی علی رغم تمامی تحریم‌ها رتبه سوم مسابقات پارآسیایی را کسب کرد/ خلیقی پور: افزایش ۲۰ برابری فعالیت بانوان در رشته‌های ورزشی کشور به برکت انقلاب اسلامی/ عباسی: سرانه اماکن ورزشی کشور از ۳ سانیتمتر به ۱ مترمربع افزایش یافته است/ مدنی: پس از انقلاب اسلامی، نشریه اختصاصی ورزش رشد ۱۰۰ درصدی داشته است/ هاشمی: اکثر رشته‌هایی که امروز در سطح جهان قهرمان می‌شویم، قبل از انقلاب اسلامی اصلا در ایران وجود نداشت/ گائینی: رشد ۴۰ برابری مراکز آموزش عالی در زمینه ورزش به برکت انقلاب اسلامی/ مجدآرا: پس از انقلاب اسلامی برای اولین بار ۳۴۰۰ پایگاه ورزش همگانی در پارک‌ها و بوستان‌ها تشکیل شد/ جعفری: احداث بیش از 2000 مکان سرپوشیده و روباز استاندارد در مناطق روستایی/ احمدی:حضور عفیفانه بانوان ورزشکار با حجاب اسلامی الگوی دیگر ورزشکاران کشورهاست

افزایش چشمگیر تنوع رشته های ورزشی بعد از انقلاب اسلامی / میزبانی صدها رویداد بین المللی ورزش در رده های سنی مختلف / افزایش 7 برابری استخرهای بزرگ قهرمانی استاندارد به برکت انقلاب اسلامی / رشد 80 برابری سرانه اماکن ورزشی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی/ کسب 336 مدال ورزشی ارزشمند در رقابت های پارآسیایی/ راه اندازی شبکه اختصاصی ورزش در سیمای جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار

آخرین عناوین