معاون سابق مهندسی وزارت دفاع گفت: مخاطب اصلی نشست «شنبه‌های انقلاب» کسانی هستند که در زمان انقلاب حضور نداشته و از پیشرفت‌های انقلاب‌اسلامی مطلع نیستند.

مجتبی حائری معاون سابق مهندسی وزارت دفاع در گفتگو با «فرهنگ سدید» با اشاره به برگزاری نشست «شنبه‌های انقلاب» در آستانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، اظهارداشت: برنامه «شنبه‌های انقلاب» یک اتفاق مبارک و خودجوش مردمی است که باید از برگزارکنندگان آن تشکر کرد.

وی اضافه کرد: مخاطب اصلی نشست «شنبه‌های انقلاب» کسانی هستند که در زمان انقلاب حضور نداشته و از پیشرفت‌های انقلاب‌اسلامی مطلع نیستند.

حائری با بیان اینکه متولیان «شنبه‌های انقلاب» برای اثرگذاری بیشتر باید نکاتی را مد نظر قرار دهند، گفت: نحوه گزارش دهی باید به حداقل برسد، زیرا برای مردم صرف ارائه اعداد و ارقام قابل درک نیست و باید مردم دستاورد‌ها را احساس کنند مثلا بگوییم ۱۰۰ برابر مدرسه ساختیم یا ۹۸ برابر زیرساخت ایجاد کردیم این ارقام برای شنونده هیچ احساسی ایجاد نمی‌کند و اعداد و ارقام صرفا برای برنامه‌های بودجه‌ای ها و ... است.

وی با ذکر مثالی ادامه داد: تکمیل پل سید خندان در دوران پهلوی معطل یک قطعه تکیه‌گاهی بود که از فرانسه بیاید اما اکنون قادر هستیم پل دوطبقه صدر را بسازیم؛ بیان این موضوعات برای مردم بسیار اثربخش خواهد بود.

معاون سابق مهندسی وزارت دفاع افزود: اینکه صرفا با اعداد و ارقام بگوییم تکنولوژی پل سازی خیلی پیشرفت کرده است چندان موزد توجه قرار نمی‌گیرد و ارائه گزارش باید برای افکار عمومی ملموس باشد.

حائری با اشاره به شرایط ایران قبل از انقلاب گفت: قبل از انقلاب حتی توان ساخت تونل را هم نداشتیم، خب مردم نمی‌دانند که ایران در دوران پهلوی نمی‌توانست تونل بسازد و توسط خارجی‌ها ساخته می‌شد، ولی الان می بینید که تونل‌های با عظمتی در درون شهر‌ها می‌سازیم و باید این موضوعات برای ایجاد احساسات دربین مردم ایجاد شود.

معاون سابق مهندسی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب، کارهای تخصصی صنعت نفت دست خارجی‌ها بود و ایرانی‌ها کارگری می‌کردند اما امروز می‌بینیم که با رفتن خارجی‌ها هیچ خللی در استخراج و انتقال نفت برای ما ایجاد نشده و این از پیشرفت های انقلاب اسلامی است.

حائری گفت:  ۱۰ سال پیش فروش بنزین به ایران تحریم شد اما در کشور شاهد صف‌های طولانی بنزین نبودیم؛ خب مردم این چیز‌ها را بهتر درک می‌کنند تا اینکه صرفا با اعداد و ارقام برای آنها گزارش عملکرد انقلاب اسلامی گفته شود.