پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

هاشمی گفت: تعداد مربیان ورزشی رشد نجومی داشته و از 9 نفر به 35 هزار مربی زن افزایش داشته است؛ تعداد داور زن نیز از 7 نفر به 16 هزار نفر رسیده که نشان از افزایش 2 هزار برابری داور زن است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۱۶ تير ۱۳۹۷

به گزارش فرهنگ سدید، مریم هاشمی ملی‌پوش ووشو و مدال‌آور جهانی عرصه ورزش در دوازدهمین شنبه انقلاب با محور زنان و خانواده که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در منزل خانم رقیه حداد رزمنده دفاع مقدس برگزار شد در سخنانی اظهار کرد: رهبر انقلاب جوانان را به 3 امر تحصیل؛ تذهیب و ورزش تشویق کردند. ازاین‌رو زنان توانستند در زمینه ورزشی شادی و نشاط را به جامعه تزریق کنند.

وی بابیان دستاوردهای حوزه زنان در عرصه ورزش گفت: تعداد رشته ورزشی بانوان از 7 رشته از سال 57 به 38 رشته توسعه‌یافته است.

هاشمی ادامه داد: تعداد مربیان ورزشی رشد نجومی داشته و از 9 نفر به 35 هزار مربی زن افزایش داشته است؛ تعداد داور زن نیز از 7 نفر به 16 هزار نفر رسیده که نشان از افزایش 2 هزار برابری داور زن است.

وی در ادامه گفت: تعداد ورزشگاه‌های اختصاصی بانوان پس‌ازآنقلاب 30 برابر شده است.

حضور زنان در مسابقات خارجی قبل از انقلاب تنها 6 مورد بوده که بعد از انقلاب به 12 هزار نفر افزایش‌یافته است.

ملی‌پوش جودو با اشاره به حضور زنان ایرانی در مسابقات جهانی گفت: مدال یک زن نشان از عرق، خون و اشک اوست و زمانی که آن را به یک شهدای مدافع حرم تقدیم می‌کند نشان از علاقه او به اسلام و مدافعان اسلام است. حضور بانوان ورزشکار بر سر قبور شهدا در قبل از مسابقه و استفاده از نام معصومین نشان از روحیه اسلامی ورزشکاران است.

این ورزشکار قهرمان با اشاره به حضور ورزشکاران محجبه ایرانی در مسابقات جهانی گفت: در سال 2009 تنها کشور ایران باحجاب در مسابقات حضور داشت. در سال 2011 ترکیه و پس‌ازآن در سال 2017 سوریه، عراق، ترکیه، اندونزی و سایر کشورها با پوشش اسلامی در مسابقات حضور پیدا کردند.

مدال‌آور جهانی بابیان خاطره‌ای گفت: دریکی از مسابقات جودو که میز شامی با مشروبات الکلی آماده‌شده بود، دختران ایرانی در این جمع حاضر نشدند درحالی‌که هدیه این میز به پول ایران حدود 100 میلیون تومان بود.

هاشمی در پایان گفت: به نمایندگی از جامعه ورزشی ایران اعلام می‌کنم همه ما پاسدار انقلاب اسلامی و خون شهدا هستیم و باجان و دل از این موضوع دفاع می‌کنیم. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها

یزدانی خرم: ورزش ایران به برکت انقلاب اسلامی، موفقیت‌های چشمگیری را برای اولین بار در سطح جهان کسب کرده است/ سجادی: معاونت وزارت آموزش و پرورش تنها مدیریت ورزش قبل از انقلاب بود/ افشارزاده: کسب ۳۹ مدال المپیکی توسط ورزشکاران ایرانی بعد از پیروزی انقلاب/ خسروی وفا:ایران اسلامی علی رغم تمامی تحریم‌ها رتبه سوم مسابقات پارآسیایی را کسب کرد/ خلیقی پور: افزایش ۲۰ برابری فعالیت بانوان در رشته‌های ورزشی کشور به برکت انقلاب اسلامی/ عباسی: سرانه اماکن ورزشی کشور از ۳ سانیتمتر به ۱ مترمربع افزایش یافته است/ مدنی: پس از انقلاب اسلامی، نشریه اختصاصی ورزش رشد ۱۰۰ درصدی داشته است/ هاشمی: اکثر رشته‌هایی که امروز در سطح جهان قهرمان می‌شویم، قبل از انقلاب اسلامی اصلا در ایران وجود نداشت/ گائینی: رشد ۴۰ برابری مراکز آموزش عالی در زمینه ورزش به برکت انقلاب اسلامی/ مجدآرا: پس از انقلاب اسلامی برای اولین بار ۳۴۰۰ پایگاه ورزش همگانی در پارک‌ها و بوستان‌ها تشکیل شد/ جعفری: احداث بیش از 2000 مکان سرپوشیده و روباز استاندارد در مناطق روستایی/ احمدی:حضور عفیفانه بانوان ورزشکار با حجاب اسلامی الگوی دیگر ورزشکاران کشورهاست

افزایش چشمگیر تنوع رشته های ورزشی بعد از انقلاب اسلامی / میزبانی صدها رویداد بین المللی ورزش در رده های سنی مختلف / افزایش 7 برابری استخرهای بزرگ قهرمانی استاندارد به برکت انقلاب اسلامی / رشد 80 برابری سرانه اماکن ورزشی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی/ کسب 336 مدال ورزشی ارزشمند در رقابت های پارآسیایی/ راه اندازی شبکه اختصاصی ورزش در سیمای جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار

آخرین عناوین