پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اصلانی گفت: بزرگترین نقش زنان در دفاع مقدس از خودگذشتگی بود که درسهایی در درون خود دارد و می توان به موضوعانی چون محبت مادرانه،عشق همسرانه و ... اشاره کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۱ - ۱۶ تير ۱۳۹۷

به گزارش فرهنگ سدید، مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان کشور در دوازدهمین شنبه انقلاب با محور زنان و خانواده که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در منزل خانم رقیه حداد رزمنده دفاع مقدس برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: یکی از مباحث مهم انقلاب اسلامی، زن و جایگاه آن در خانواده است که می‌توان آن را در مقاطع مختلفی ازجمله دوران دفاع مقدس و با حضور گسترده زنان پیدا کرد.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین نقش زنان در دفاع مقدس ازخودگذشتگی بود که درس‌هایی در درون خود دارد و می‌توان به موضوعانی چون محبت مادرانه،عشق همسرانه و ... اشاره کرد.

اصلانی مهم‌ترین نقطه آغازین انقلاب اسلامی را هویت بخشی به زن ایرانی دانست و گفت: از همان ابتدا حضرت امام (ره) به این هویت احترام والایی گذاشت که باعث رشد این جایگاه شد.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور بیان داشت: بیش از 7000 زن در دوران دفاع مقدس جان خود را ازدست‌داده‌اند که به گفته مقام معظم رهبری این شهدای زن به‌غیراز اهدا کردن جوانان خود از جان باارزش خود نیز گذشته‌اند.

وی گفت: انقلاب اسلامی توانست الگوی نه شرقی و نه غربی زن را ایجاد و به زن مسلمان یک هویت انسانی، والا و برگرفته از سیره حضرت زهرا س و حضرت زینب س عطا کند.

اصلانی با اشاره به الگوی نه شرقی و نه غربی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: الگویی که به تأثیر حضرت زهرا(س)، حضرت خدیجه(س) و حضرت زینب(س) باشد برخلاف الگوهای غربی و شرقی است؛ این الگو دربرگیرنده عفاف و پاک‌دامنی است که با همین عفاف، زن ایرانی توانسته است در جهان به جایگاه بالایی دست پیدا کند.

وی تأکید کرد: انقلاب اسلامی توانست زن را به یک جایگاه بزرگ برساند که این جایگاه اعتبار بخشیدن و احترام گذاشتن به زنان است.

رئیس بسیج جامعه زنان کشور بابیان اینکه در کشور زنان باصلابت و قدرتمندی هستند بیان داشت: در این رابطه می‌توان به مادران شهدا اشاره کرد مانند مادر شهید حدادی از شهدای امنیت که بعد از شهادت فرزندش با یک روحیه‌ی مستحکم و باصلابت ایستادگی کرد و توانست چنین جوانی را به جایگاه والایی برساند؛ این‌ها همان الگوی  نه شرقی و نه غربی هستند.  

اصلای با اشاره به فعالیت‌های بسیج زنان گفت: بیش از 9 میلیون نفر زن در بسیج حضور و در همه عرصه‌ها فعالیت گسترده‌ای دارند؛ در حقیقت بسیج زنان بزرگ‌ترین تشکل زنان در جهان است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین