پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

خزعلی گفت: اگر تنها بخواهیم دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه زنان و خانواده را به صورت تیتر ینوسیم حداقل یک کتاب 250 صقحه‌ای می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - ۱۶ تير ۱۳۹۷

به گزارش فرهنگ سدید، دکتر کبری خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوازدهمین شنبه انقلاب با محور زنان و خانواده که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در منزل خانم رقیه حداد رزمنده دفاع مقدس برگزار شد در سخنانی با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی از بدو تأسیس تا به امروز اظهار داشت: هدف نخست پیروزی انقلاب اسلامی بود و این انقلاب با پیش‌بینی‌های ائمه اطهار حاصل شد همان‌طور که در روایات آمده است مردی از قم برمی‌خیزد و حکومت الهی و اسلامی ایجاد می‌کند.

خزعلی ادامه داد: دومین هدف از انقلاب اسلامی، بیداری کشورهای اسلامی و طغیان علیه ظلم و استبداد بود و نتیجه این اهداف به سومین هدف ختم می‌شود که آن ان شاء الله انقلاب اسلامی به انقلاب بزرگ جهانی حضرت مهدی(عج) و ظهور ایشان پیوند بخورد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اقدامات قابل‌توجه انقلاب اسلامی در حوزه زن و خانواده تصریح کرد: اگر تنها بخواهیم دستاوردهای انقلاب اسلامی در این حوزه را به‌صورت تیتر بنویسیم حداقل یک کتاب 250 صفحه‌ای می‌شود.

خزعلی گفت: قبل از انقلاب، حکومت‌های قبلی درصدد به ابتدال کشاندن زن در جامعه و خانواده بودند تا بتوانند زن را مانند یک کالا در جامعه رواج دهند.

این فعال حوزه زنان و خانواده با اشاره به نوع نگاه پهلوی به جایگاه زن خاطرنشان کرد: جایگاه زن در دوران پهلوی بسیار نامناسب و دورشان یک زن ایرانی و اسلامی بود.

وی ادامه داد: این سیاست غلط در دوران پهلوی با موضوع برابری جنسیتی زن و مرد مطرح و باعث شد زنان در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به سیاست‌های انقلاب اسلامی برای حفظ جایگاه زنان اشاره و بیان کرد: انقلاب اسلامی تشکیلاتی برای ارتقاء جایگاه زن ایجاد کرد که آن را در بالاترین جایگاه قرار داده و بتواند در سیاست‌های کلان کشور صاحب‌نظر باشد.

وی در همین رابطه گفت: بعد از انقلاب اسلامی، شورایی با عنوان شورای فرهنگی اجتماعی زنان تشکیل شد که به لحاظ جایگاه اثرگذاری و تصویب قوانین بالای سه قوه عالی کشور قرار دارد؛ همین موضوع به‌خوبی از نگاه ویژه انقلاب اسلامی به جایگاه زن در تصمیمات کلان اشاره دارد.

خزعلی بیان داشت: شورای عالی زنان در همه بخش‌هایی که مرتبط با زنان و خانواده است ازجمله ورزش، حجاب و عفاف، خانواده، اجتماع، سیاست و ... مصوباتی داشته که این مصوبات با 236 بند به تصویب رسیده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از برخی سیاست‌های غلط در حوزه زنان خاطرنشان کرد: سالیان گذشته سیاست‌های غلط فمینیستی درباره خانواده در کشور در حال اتفاق بود که با تشکیل شورای خانواده تا حدودی توانستیم این سیاست غلط را خنثی کنیم.

وی با اشاره به تداوم برخی از همین سیاست‌های غلط در سال‌های اخیر تصریح کرد: در سال 94 برخی چه به‌صورت بودجه‌ای و جه در عمل در فکر حذف و انحلال شورای عالی زنان بودند اما موفق نشدند.

خزعلی گفت: در سال 92 نیز سیاست‌هایی درباره زنان که با بیش از 300 بند در حال اجرا بود متوقف شد که با اصرار شورای عالی وزنان، این جلسه در سال گذشته و بعد از مدت‌ها تشکیل شد.

وی ادامه داد: مصوبه این جلسه این بود که رویکرد ما باید بر اساس سیاست‌های جوامع بین‌المللی انجام شود؛ یعنی بازگشت به همان سیاست‌های اشرف پهلوی که این‌یک عقب‌گرد برای کشور و نظام بود.

خزعلی بابیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی ثابت شد که زن در جایگاه والایی قرار دارد تصریح کرد: کشور احتیاج به یک وزارتخانه‌ای مخصوص زنان و خانواده دارد که بتواند بر اساس سیاست‌های مقام معظم رهبری و نظام اسلامی بتواند اجرا کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: هدف از تشکیل وزارتخانه زنان و خانواده باید حمایت از زنان، خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان باشد تا بتواند با کمک به خانواده‌ها زمینه‌ساز ایجاد خانواده ایرانی و اسلامی شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها

یزدانی خرم: ورزش ایران به برکت انقلاب اسلامی، موفقیت‌های چشمگیری را برای اولین بار در سطح جهان کسب کرده است/ سجادی: معاونت وزارت آموزش و پرورش تنها مدیریت ورزش قبل از انقلاب بود/ افشارزاده: کسب ۳۹ مدال المپیکی توسط ورزشکاران ایرانی بعد از پیروزی انقلاب/ خسروی وفا:ایران اسلامی علی رغم تمامی تحریم‌ها رتبه سوم مسابقات پارآسیایی را کسب کرد/ خلیقی پور: افزایش ۲۰ برابری فعالیت بانوان در رشته‌های ورزشی کشور به برکت انقلاب اسلامی/ عباسی: سرانه اماکن ورزشی کشور از ۳ سانیتمتر به ۱ مترمربع افزایش یافته است/ مدنی: پس از انقلاب اسلامی، نشریه اختصاصی ورزش رشد ۱۰۰ درصدی داشته است/ هاشمی: اکثر رشته‌هایی که امروز در سطح جهان قهرمان می‌شویم، قبل از انقلاب اسلامی اصلا در ایران وجود نداشت/ گائینی: رشد ۴۰ برابری مراکز آموزش عالی در زمینه ورزش به برکت انقلاب اسلامی/ مجدآرا: پس از انقلاب اسلامی برای اولین بار ۳۴۰۰ پایگاه ورزش همگانی در پارک‌ها و بوستان‌ها تشکیل شد/ جعفری: احداث بیش از 2000 مکان سرپوشیده و روباز استاندارد در مناطق روستایی/ احمدی:حضور عفیفانه بانوان ورزشکار با حجاب اسلامی الگوی دیگر ورزشکاران کشورهاست

افزایش چشمگیر تنوع رشته های ورزشی بعد از انقلاب اسلامی / میزبانی صدها رویداد بین المللی ورزش در رده های سنی مختلف / افزایش 7 برابری استخرهای بزرگ قهرمانی استاندارد به برکت انقلاب اسلامی / رشد 80 برابری سرانه اماکن ورزشی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی/ کسب 336 مدال ورزشی ارزشمند در رقابت های پارآسیایی/ راه اندازی شبکه اختصاصی ورزش در سیمای جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار

آخرین عناوین