پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

شنبه های انقلاب (4)/همسر مرحوم سبزواری:

استاد سبزواری زندگی خود را پای انقلاب و مردم گذاشت

همسر مرحوم سبزواری گفت: شایسته نیست که نامی از اساتید همچون سبزواری پس از مرگشان باقی نماند. ایشان شخصیتی بود که زندگی خود را به پای مردم و انقلاب گذاشت.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷

به گزارش فرهنگ سدید، همسر مرحوم سبزواری در چهارمین شنبه انقلاب با موضوع شعر و ادبیات که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در منزل این استاد فقید برگزار شد، ضمن خوش آمد گویی به اساتید و پیشکسوتان عرضه شعر و هنر انقلاب اسلامی گفت: شایسته نیست که نامی از اساتید همچون سبزواری پس از مرگشان باقی نماند. ایشان شخصیتی بود که زندگی خود را به پای مردم و انقلاب گذاشت.

بنابر این گزارش محسن سبزواری فرزند مرحوم حمید سبزواری، ضمن انتقاد از وجود کمرگ آثار و کتب شاعران بزرگ در نمایشگاه کتاب گفت: به عنوان فرزند کوچک استاد سبزواری وقتی که به نمایشگاه کتاب سر زدم متاسفانه کتابی از استاد سبزواری پیدا نکردم این در حالی است که روحیات استاد سبزواری روحیاتی بود که همواره برای مردم جان می داند.

وی افزود: تصور نمی کردم در نمایشگاه کتاب، کتابی از اسطوره شعر انقلاب وجود نداشته باشد. متاسفانه من به عنوان فرزند استاد اگر بخوام کتابی از ایشان هدیه کنم، کتاب ایشان در منزل خودمان نیست. من از شما شاعران و اساتید شعر انقلاب در خواست دارم اگر انقلاب برایتان مهم است برای این موضوع کاری کنید.

وی افزود: البته تصور نشود خواسته من برای پدرم است این موضوع شامل سایر اساتید مرحوم و دیگر شاعران زنده نیز می شود. همچون استاد شاهرخی که آثار و کتب ایشان نیز به راحتی در اختیار نسل جوان قرار نمی گیرد.

سبزواری عنوان کرد: حیف است که زحمات اساتید همچون سبزواری از بین رفته و در اختیار نسل جوان قرار نگیرید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها

یزدانی خرم: ورزش ایران به برکت انقلاب اسلامی، موفقیت‌های چشمگیری را برای اولین بار در سطح جهان کسب کرده است/ سجادی: معاونت وزارت آموزش و پرورش تنها مدیریت ورزش قبل از انقلاب بود/ افشارزاده: کسب ۳۹ مدال المپیکی توسط ورزشکاران ایرانی بعد از پیروزی انقلاب/ خسروی وفا:ایران اسلامی علی رغم تمامی تحریم‌ها رتبه سوم مسابقات پارآسیایی را کسب کرد/ خلیقی پور: افزایش ۲۰ برابری فعالیت بانوان در رشته‌های ورزشی کشور به برکت انقلاب اسلامی/ عباسی: سرانه اماکن ورزشی کشور از ۳ سانیتمتر به ۱ مترمربع افزایش یافته است/ مدنی: پس از انقلاب اسلامی، نشریه اختصاصی ورزش رشد ۱۰۰ درصدی داشته است/ هاشمی: اکثر رشته‌هایی که امروز در سطح جهان قهرمان می‌شویم، قبل از انقلاب اسلامی اصلا در ایران وجود نداشت/ گائینی: رشد ۴۰ برابری مراکز آموزش عالی در زمینه ورزش به برکت انقلاب اسلامی/ مجدآرا: پس از انقلاب اسلامی برای اولین بار ۳۴۰۰ پایگاه ورزش همگانی در پارک‌ها و بوستان‌ها تشکیل شد/ جعفری: احداث بیش از 2000 مکان سرپوشیده و روباز استاندارد در مناطق روستایی/ احمدی:حضور عفیفانه بانوان ورزشکار با حجاب اسلامی الگوی دیگر ورزشکاران کشورهاست

افزایش چشمگیر تنوع رشته های ورزشی بعد از انقلاب اسلامی / میزبانی صدها رویداد بین المللی ورزش در رده های سنی مختلف / افزایش 7 برابری استخرهای بزرگ قهرمانی استاندارد به برکت انقلاب اسلامی / رشد 80 برابری سرانه اماکن ورزشی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی/ کسب 336 مدال ورزشی ارزشمند در رقابت های پارآسیایی/ راه اندازی شبکه اختصاصی ورزش در سیمای جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار

آخرین عناوین