عصبانیت ضدانقلاب از هنرمندان حامی شهید حاج قاسم سلیمانی
محمود دولت آبادی نویسنده رمان هایی چون «کلیدر» و «جای خالی سلوچ»، یکی از افرادی بود که پس از انتشار یادداشتی در حمایت از حاج قاسم سلیمانی یادداشتی در روزنامه ایران منتشر کرد که با حمله گسترده ضدانقلاب رو به رو شد.

گروه فرهنگ و هنر «سدید»؛ عباد محمدی: شهادت سردار پر افتخار ایران اسلامی، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی موج گسترده ای از واکنش اهالی فرهنگ و هنر را در بر داشت. هنرمندان، نویسندگان، شاعران و... هرکدام فارغ از حزب و جناح برای سرداری نوشتند که جناح برایش معنی و مفهومی نداشت.

به طور کلی می توان گفت که هر ایرانی که اندک عرق ملی در وجودش بوده در محکومیت اقدام تروریستی آمریکا و حمایت از نقش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سرکوب تروریست ها، واکنش نشان داده است. اما در این میان عده ای فارسی زبان و نه ایرانی که با دلارهای کشورهایی آمریکایی، اروپایی و عربی تغذیه می شوند این وحدت را بر نتافته و با حمله به شخصیت هایی فرهنگی و هنری تلاش کردند تا بر سقوط پایگاه های اجتماعی آمریکا در منطقه سرپوش بگذارند.

محمود دولت آبادی نویسنده رمان هایی چون «کلیدر» و «جای خالی سلوچ»، یکی از افرادی بود که پس از انتشار یادداشتی در حمایت از حاج قاسم سلیمانی یادداشتی در روزنامه ایران منتشر کرد که با حمله گسترده ضدانقلاب رو به رو شد.

محمود دولت آبادی نوشت: «به پا گر خَلَد خارى آسان برآید- چه سازم به خارى که در دل نشیند!

آقای سلیمانی داعش را از مرزهای ایران دور کرد

از لحظه اى که خبر فاجعه ترور سردار قاسم سلیمانى را شنیدم، مفهوم این عبارات بالا ذهنم را رها نمى کند: چه سازم به خارى که در دل نشیند؟ و ازخود مى پرسم آیا این است سرنوشت همه فرزندان شایسته این آب و خاک، با هر اندیشه و هرگرایشى؟ انهدام؟

بارى... ایران باردیگر یکى ازفرزندان شایسته خود را با دریغ تمام، از دست داد. شخصیتى که سدٌى سترگ در برابر خون آشامان داعش برآورد و مرزهاى کشور ما را از نکبت حضور آنان ایمن داشت. من نیز در اندوه عمیق ازدست دادن آن انسانى که شخصاً دورادور دوست مى داشتمش، سوگوارم.»

پس از انتشار این یادداشت، سایت ضدانقلاب رادیو فردا باحالت بازجویی و استنطاق به سراغ محمود دولت آبادی رفته و تلاش کرد تا او را به  دلیل نوشتن این یادداشت محکوم کند. این درحالی است که سایت های ضد انقلاب بارهای بار از محمود دولت آبادی به عنوان روشنفکر ضدنظام یاد کرده بود اما در شرایطی که وی کوچک ترین حمایت را از فرمانده نیروی قدس سپاه کرده است او را مورد هجمه قرار داده اند.

رادیو فردا تلاش کرد تا با تکرار ادعای غرب در باره اغتشاشات اخیر محمود دولت آبادی را محکوم کند که چرا از اغتشاش گران حمایت نکرده است!

محمود دولت آبادی در پاسخ به هجمه های رادیو فردا به وی در پی یادداشت حمایتی از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: «توجه من فقط به موضوع تمامیت ارضی بوده است. دو نکته جزو پرنسیب‌های من بوده است؛ مردم و مرزهای ایران. او و نظامیان زیردستش داعش را از مرزهای ما دور کردند. این برای من بسیار اهمیت داشت. »

البته این هجمه ها به رادیو فردا منتهی نشد و دیگر سایت های ضد انقلاب نیز در محکومیت دولت آبادی گزارش های متعددی منتشر کرده اند. در این میان مواجب بگیران رسانه ای و مجازی ضدانقلاب نیز به خط شده و حملات متعددی را به شخصیت محمود دولت ابادی داشه اند.

اما محمود دولت آبادی تنها کسی نبود که در شو آزادی بیان رسانه های غربی مورد حمله و هجمه قرار گرفت و انواع لقب های رکیک را دریافت کرد بلکه هنرمندان و اهالی فرهنگ دیگری نیز بودند که در پی حمایت های خود از شهید حاج قاسم سلیمانی مورد حمله ضدانقلاب قرار گرفتند.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

زیر سایه داستان

قهرمان هایی که سینما به آن ها بدهکار است

دوگانه‌های متضاد، متکامل و استدلال‌های ناتمام

با ادبیات، از تحریف دفاع مقدس در امان بمانیم

روایت اهل قلم از دل حماسه

۲ ماه که به اندازه ۲ قرن گذشت!

دیدگاه‌های نظامی امام در جنگ یک موضوع چالشی بود

لزوم روایت جنگ و تقویت ادبیات دفاع‌مقدس در عصر حاضر

تئاتر مقاومت ظرفیت جهانی‌شدن دارد

حاشیه سازی‌های آقای کارگردان یا سانسور شورای نظارت

روایت سینما از زخم‌های «آبادان»

کوتاهی نهاد‌های فرهنگی در زمینه موسیقی دفاع مقدس

رویکرد پوچ دانشگاه به دفاع مقدس

اولین برنامه ویژه دفاع مقدس چه بود؟

«شهر هزارموشک» به روایت شاعر دزفولی

گزارش آماری از قله‌ها و دره‌های نشر کتاب دفاع مقدس+جدول

شهیدی که هنوز دست به خیر است

از خنثی کردن خمپاره در قلب بیمار تا رکورد 11 هزار عمل جراحی

همه مردم ایران افتخارآفرین دفاع مقدس بودند

حمله دلی به بیزینس!/ از بازی در «دل» پشیمانم

میرعماد در چهارراه استانبول

درآمد نجومی اینفلوئنسرهای اینستاگرامی!

اعتراض بازیگران به فساد پنهانی سینما

شروع آتشین نهاد‌هایی که کم کم آب رفتند

هشدار درباره خاطره‌گریزی دهه هشتادی‌ها از جنگ

لذت بی‌پایان غرق شدن در دریای مستند

نگران جوامع انسانی

«بوم و بانو» با فرمول عشق و تاریخ و سیاست

خانه ای که «امن» می ماند

تولد عرفی‌گرایی از دل سنت‌گرایی