پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

بسته خبری فرق و عرفان های کاذب در مردادماه ۱۳۹۸ به کمین بهاییت برای جذب کودکان مهاجر افغانستانی به سمت فرقه، ردپای بهائیت در اهانت به مقدسات و تبلیغ علیه نظام، دستگیری عنصر فعال فرقه صهیونیستی بهائیت در البرز، بی خدایی در آثار کوئیلو و همدستی بهائیت با بنیاد برانداز جرج سوروس پرداخته است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش فرهنگ سدید؛ بسته خبری فرق و عرفان های کاذب مردادماه ۱۳۹۸ به کمین بهاییت برای جذب کودکان مهاجر افغانستانی به سمت فرقه، ردپای بهائیت در اهانت به مقدسات و تبلیغ علیه نظام، دستگیری عنصر فعال فرقه صهیونیستی بهائیت در البرز، بی خدایی در آثار کوئیلو وهمدستی بهائیت با بنیاد برانداز جرج سوروس پرداخته است.

  • بهاییت در کمین کودکان مهاجر افغانستانی؛گروهی از زنان بهایی، با شناسایی خانواده‌های بی‌بضاعت افغان در ایران، فرزندان این قشر را به پارک، استخر، باغ گل‌ها، سرزمین و بازی‌ها برده و به بهانه کارهای بشردوستانه، آنان را به بهاییت جذب می‌کنند. هرچند به نظر می‌رسد با برخی از این مبلغین برخورد شده ‌است، اما در یک سال اخیر اقدام به جذب افغان‌ها به سمت فرقه بهایی و سوءاستفاده از وضعیت آنان ادامه یافته است.
  • ردپای بهائیت در اهانت به مقدسات و تبلیغ علیه نظام؛ خبر دستگیری«نوشین جعفری» عکاس اصلاح‌طلب و دختر قدرت‌اللّه جعفری از سران حزب پان‌ایرانیسم و فرقه ضاله بهائیت که از قضا رابطه نزدیکی با برخی از سلبریتی‌های پرحاشیه داشت، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. سخنگوی قوه‌قضائیه در همین زمینه با اشاره به این که این فرد نه به خاطر خبرنگار بودن بلکه به خاطر اهانتی که به مقدسات و حضرت سیدالشهدا انجام داده بود و تبلیغی که علیه نظام جمهوری اسلامی انجام داده بود، تحت تعقیب قرار گرفته است.
  • دستگیری عنصر فعال فرقه صهیونیستی بهائیت در البرز؛ یکی از سرپل‌های مرتبط با شبکه‌های ضد انقلاب که در راستای تحریم‌های ناعادلانه علیه ملت ایران فعالیت می‌ کرد، در استان البرز دستگیر شد. این فرد از عناصر شاخص یکی از جریان‌های فرقه‌ای فعال است که بر اساس دستورهای تشکیلاتی، اقدامات گسترده‌ای در تعمیق شرایط دشوار کنونی از رهگذر فعالیت‌های تخریبی در حوزه اقتصاد و حقوق‌ بشر صورت‌ داده‌ است. تا به امروز چند تن از اعضای فرقه ضاله بهائیت در ارتباط با کارشکنی در بازار ارز، احتکار کالا، حمل و فروش سلاح و اقدامات تخریبی از این‌ دست در مناطق مختلف کشور دستگیر شده‌اند که اخبار آن در ماه‌های اخیر منتشر شده است.
  • بی خدایی در آثار کوئیلو؛ برخی از کتاب‌هایی که به صورت گسترده در کشور تحت عنوان روان شناسی و معنویت درحال انتشار و توزیع است محتوایی نامناسب و بعضاً خطرناک دارد. آثار «پائولو کوئیلو» نویسنده برزیلی و مروج عرفان کاذب از این جمله است که با انتقادهای فراوان همراه بوده است. او درباره خدا معتقد است که «اگر خدا وجود داشته باشد می‌داند که درک بشر محدود است او همان است که این هرج و مرج را آفرید که در آن فقر هست، بی‌عدالتی هست و… بدون شک او قصد خیر داشته اما نتیجه آن فاجعه‌آفرین بوده!» . متاسفانه از پائولوکوئیلو به عنوان نویسنده معنویت‌گرا نام می‌برند، این در حالی است که معنویت او به وجود خدا با دیده شک و تردید می نگرد. با خواندن این جملات بیشتر به گفته مقام معظم رهبری پی می بریم که فرمودند کوئیلو ربطی به معنویت ندارد.
  • همدستی بهائیت با بنیاد برانداز جرج سوروس؛ نامه‌ای از دفتر امور اداری مرکز جهانی بهاییت خطاب به یکی از عوامل بهایی مقیم آمریکا نگاشته شده که حاکی از برگزاری دوره آموزشی ۱۲ واحدی مؤسسه جرج سوروس با پوشش به اصطلاح «تحصیلات مکاتبه‌ای بین‌المللی» بود. در این نامه از عامل بهایی مقیم آمریکا خواسته شده بود ضمن همکاری با مؤسسه مذکور، جزییات برنامه آموزشی مؤسسه «جرج سوروس» اخذ و به اطلاع سایر اعضای بهاییت رسانده شود.

منابع

  • فرقه­ نیوز
  • موسسه روشنگر
  • فارس
  • حقیقت بهائیت
  • تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین