پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

صفحه نخست روزنامه‌ها

تحلیلی بر مطبوعات شنبه ۲۲ تیر ۹۸

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که علیرغم اینکه تحلیل‌ها و نظرات کارشناسی پیرامون برجام و بدعهدی‌های کشورهای اروپایی در روزنامه‌های صبح همچنان داغ است و به آن پرداخته می‌شود اما نمی‌توان آن را محور مشترکی برای روزنامه‌های امروز در نظر گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۲۲ تير ۱۳۹۸

به گزارش فرهنگ سدید؛ نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که علیرغم اینکه تحلیل‌ها و نظرات کارشناسی پیرامون برجام و بدعهدی‌های کشورهای اروپایی در روزنامه‌های صبح همچنان داغ است و به آن پرداخته می‌شود اما نمی‌توان آن را محور مشترکی برای روزنامه‌های امروز در نظر گرفت و اغلب روزنامه‌های منتشرشده امروز از تیترهای پراکنده برخوردارند.

پایش روزنامه‌های اصولگرا نشان می‌دهد که بیانات رهبر انقلاب پس از بازدید از نمایشگاه «حماسه گوهرشاد» و اجتماع دختران انقلاب در سراسر کشور در روزنامه‌های این جریان بازتاب گسترده‌ای داشته است. گلوله‌باران مقرهای تروریست‌ها در مرزهای اقلیم کردستان عراق از سوی سپاه نیز در روزنامه‌های کیهان، وطن امروز، حمایت، رسالت، صبح نو، جوان و عصر ایرانیان پوشش یافته است. همچنین «افشاگری روزنامه الاخبار مبنی بر درخواست امارات از ایران برای خروج آبرومندانه از یمن»، «انتشار تصاویر محرمانه از کمپ منافقین در لیبرتی در حال فعالیت علیه ایران در فضای مجازی» و «تظاهرات در نیجریه در اعتراض به حبس غیرقانونی شیخ زکزاکی» از دیگر موضوعاتی است که در روزنامه‌های اصولگرا بازتاب یافته است. روزنامه‌های وطن امروز و صبح نو با تیترهای «موشک در ناتو!» و «اس-۴۰۰ ترکیه، تهدیدی برای ناتو» به موضوع خرید سامانه دفاعی روسی اس ۴۰۰ توسط ترکیه واکنش نشان داده‌اند.

پایش روزنامه‌های اصلاح‌طلب حاکی از آن است که تقدیر از عادل فردوسی پور و گلاب آدینه در جشن حافظ تیتر تصویری روزنامه‌های سازندگی، هفت صبح، آفتاب یزد، همشهری، همدلی است و در دیگر روزنامه‌های اصلاح‌طلب به آن اشاره‌شده است. موضوعات مرتبط با برجام و دیپلماسی خارجی ایران چون «عقب‌نشینی آمریکا از تحریم ظریف»، «تلاش بی‌نتیجه آمریکا در نشست حکام» و «تلاش فرانسه برای حل‌وفصل تنش‌های ایران و آمریکا» در روزنامه‌های سازندگی، آفتاب یزد، اعتماد، آرمان، اطلاعات و جمهوری اسلامی بازتاب یافته است. همچنین «اظهارات جهانگیری در همایش فرمانداران» و «محاکمه علنی امروز نجفی شهردار اسبق تهران» نیز از دیگر موضوعاتی بوده است که در روزنامه‌های اصلاح‌طلب بازتاب داشته است.

 

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین