پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف دشمن در جنگ اقتصادی را شکست مقاومت در ایران دانست و گفت: در وزارت خزانه‌داری آمریکا بیش از ۳۰۰ کارشناس خبره برای بررسی ایجاد فشار بیشتر بر روی ملت ایران هستند که ملت را از انقلاب پشیمان کنند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۸ تير ۱۳۹۸

به گزارش فرهنگ سدید؛ سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در نشست تبيين بيانيه گام دوم انقلاب در کانون بسیج اراک گفت: بیان عظمت اصل انقلاب اسلامی از مفاهیم اولیه بیانیه گام دوم انقلاب است و دلیل آن این است که جوانان نسل جدید حکومت فاسد پهلوی را ندیده‌اند و لذا عظمت انقلاب را می‌توان با جمله معروف امام(ره) که انقلاب اسلامی را معجزه قرآن می‌دانند باید دریافت.

دشمن به دنبال این است که مسیر انقلاب را ناکارآمد نشان دهد

وی با تأکید بر اینکه در فضای جنگ نرم، دشمن با سرمایه‌گذاری در فضای مجازی حتی در دانشگاه‌ها به دنبال این است اصل انقلاب را به چالش بکشد اظهار کرد: امروز دشمن به دنبال این است که مسیر انقلاب را ناکارآمد نشان دهد، مقام معظم رهبری با مطرح کردن «چلّه پُرافتخار» مسیر درخشان انقلاب را برای همگان تبیین کردند.

وی ادامه داد: چشم‌اندازی که امام(ره) برای انقلاب اسلامی به‌عنوان هدف متعالی مدنظر دارند قیام برای تشکیل حکومت الهی است که مقام معظم رهبری هم در بیانیه گام دوم به آن تأکیددارند.

جوانان باید باهمت و اراده بلند برای ایجاد تمدن اسلامی تلاش کنند

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی تمام‌شدنی نیست بلکه در بین راه هستیم بیان کرد: جوانان باید باهمت و اراده بلند برای ایجاد تمدن اسلامی تلاش کنند.

جوانی اضافه کرد: بیان عظمت جوان مؤمن و متعهد انقلابی که می‌تواند با برخورداری از ظرفیت‌های پیش رو راه عظیم را طی کند، یکی دیگر از تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم است.

وی با اشاره به اینکه شکل‌گیری حیات طیبه و ساخت جامعه اسلامی دشمنان زیادی دارد ادامه داد: باید شگردهای دشمنان شناسایی شود و به همین دلیل مقام معظم رهبری با مطرح کردن تشکیل مجلس انقلابی و دولت جوان حزب‌اللهی ادامه پرقدرت این مسیر را از جوانان مطالبه می‌کنند.

انقلاب اسلامی در بالاترین سطح رویارویی با نظام سلطه قرار دارد

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه در شکل‌گیری فضا برای ادامه گام دوم انقلاب نیازمند چهارعنصر اصلی هستیم افزود: شناخت صحنه که شامل شرایط داخل، بیرون و توانمندی‌ها است که امروز می‌بینیم انقلاب اسلامی در بالاترین سطح رویارویی با نظام سلطه قرار دارد و همه می‌دانند راه طی شده به‌مراتب از راه باقی‌مانده سخت‌تر بوده است.

وی، توجه به چشم‌اندازها و رعایت جهت‌گیری‌های پیش رو را عنصر دوم گام دوم انقلاب دانست و اضافه کرد: هدف انقلاب اسلامی تشکیل تمدن اسلامی است و این انقلاب تنها انقلابی است که اهداف و تصویری روشنی از آینده برای خود ترسیم کرده که در دیگر انقلاب‌ها این‌چنین نیست و دلیل آن برگرفته شدن انقلاب اسلامی از آموزه‌های دینی است.

جوانی با تأکید بر اینکه امیدآفرینی باید موردتوجه باشد گفت: کسانی که می‌خواهند راه انقلاب را ادامه دهند باید امید داشته باشند، و همان امیدی که امام برای تشکیل نظام اسلامی و رویارویی با نظام سلطه داشت باید به تعبیر مقام معظم رهبری در نسل جوان ایجاد شود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: وقتی این سه مرحله شکل گرفت فضا برای انجام کارهای دقیق علمی و عقلانی آماده‌شده است.

دشمن در جنگ نرم تمرکز خود را بر ایجاد یأس و ناامیدی ملت ایران گذاشته است

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن در جنگ نرم تمرکز خود را بر ایجاد یأس و ناامیدی ملت ایران گذاشته است بیان کرد: در این راستا با مجموعه‌ای از تبلیغات می‌خواهد بی‌اعتمادی را به جریان انقلاب سرایت دهد.

جوانی با اشاره به اینکه امروز جبهه توحید در مقابل جبهه طاغوت ایستاده است افزود: جنگی که دشمن به راه انداخته از همه طریق به دنبال ایجاد فشار است و می‌توان گفت این جنگ مادون جنگ نظامی است و تقریباً در تمامی حوزه‌ها جز نظامی با دشمن درگیر هستیم و علت عدم ورود دشمن به جنگ نظامی این است که این جنگ را موفق نمی‌داند و لذا وارد عمل نخواهد شد.

وی، دلیل اصلی پیروزی ملت ایران در این چهل سال در برابر تمامی دشمنان را حرکت ملت ایران در راه خدا عنوان کرد و گفت: خداوند هم وعده نصرت الهی را عملیاتی کرده چراکه لازمه نصرت الهی در راه خدا بودن است.

هدف دشمن در جنگ اقتصادی شکست مقاومت در ایران است

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف دشمن در جنگ اقتصادی را شکست مقاومت در ایران دانست و گفت: در وزارت خزانه‌داری آمریکا بیش از ۳۰۰ کارشناس خبره برای بررسی ایجاد فشار بیشتر بر روی ملت ایران هستند که ملت را از انقلاب پشیمان کنند.

وی ادامه داد: علیرغم همه توطئه‌های جنگ روانی، تحرکات، ناامنی‌ها در جامعه و تحریم‌ها، جمهوری اسلامی در حال مدیریت جنگ‌ها است و تصور دشمن برای ندیدن چهل‌سالگی انقلاب را به آرزویی دست‌نیافتنی تبدیل کرد.

جوانی بیان کرد: اگر دولتی صد درصد انقلابی و بانشاط امروز در ایران سرکار بود قطعاً شاهد پیشرفت‌های بیشتر بودیم ولی با مدیریت‌های رهبری و مطالبات ایشان با همین دولت هم امروز در شرایط خوبی به سر می‌بریم.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در حوزه جنگ نرم دچار عقب‌ماندگی‌هایی هستیم بیان کرد: با توجه به این عقب‌ماندگی‌ها امروز در شرایط محاصره تبلیغاتی دشمن قرار گرفتیم.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خرمشهری که رهبری بارها تأکید کردند در پیش است، خرمشهر تصرف دل‌ها، افکار و اذهان است که مهم‌ترین راهبرد این خرمشهر ایجاد امید و نشاط و شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن است.

وی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری همه‌چیز را امیدبخش می‌بینند افزود: این توصیه راهبردی برای ماست که نباید ناامید شویم چراکه عوامل مژده دهنده پیرامون ما به‌مراتب بیشتر از عوامل مأیوس‌کننده است و باید نقاط قوت را شناسایی کنیم.

جوانی با اشاره به اینکه امروز درک موقعیت دشمن بسیار مهم است گفت: تعبیر افول موریانه و فرسایش دشمن در حال تحقق است و مهم‌ترین راهبرد این کار باور به نصرت الهی است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: هنرمان این باشد که جوانان را به انقلاب اسلامی دل‌بسته کنیم و قطعاً اگر با جوانان با جهاد اقتصادی روبه‌جلو برویم قطعاً حماسه‌های شگفت‌انگیزی را رقم خواهیم زد.

وی مهم‌ترین تهدید امروز دشمن را ابزارهای پیشرفته رسانه‌ای دانست که متأسفانه نمودهای آن را در قالب اعتیاد، طلاق و سایر آسیب‌های اجتماعی در حال مشاهده هستیم گفت: چراکه ابزار دشمن در محاصره تبلیغاتی رسانه است و باید با دو هدف امیدآفرینی و بیان واقعیت‌ها تلاش‌های دشمن در حوزه سایبری را شکست دهیم.

جوانی، بابیان اینکه متأسفانه برخی از رسانه‌ها از شبکه‌های ماهواره‌ای تا روزنامه‌های داخلی به دنبال بزک سازی زندگی در غرب هستند اظهار کرد: یک تصویرسازی غلط از جامعه ایرانی و تصویرسازی مثبت برای زندگی غربی با ادراک سازی ایجاد می‌کنند که باید واقعیت‌های کشورهای غربی را امروز برای نسل جوان تبیین کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این است در داخل نقاط قوت را به نقاط ضعف تبدیل کند افزود: مصداق بارز آن در فتنه ۸۸ دشمن به دنبال تخریب مردم‌سالاری با راه انداختن تقلب بود و امروز هم با نادیده گرفتن پیشرفت‌ها به دنبال این موضوع است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه پایبندی مردم به ارزش‌ها و مبانی دینی از مهم‌ترین سرمایه‌های انقلاب است گفت: دشمن امروز با معرفی کردن رهبری به‌عنوان عامل اصلی مشکلات می‌خواهد این مبانی را به چالش بکشد و لذا دشمن در این مرحله به دنبال ادبیات سازی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید ماهیت دشمن را به ملت معرفی کنیم و لذا تبیین دکترین سیاست‌های آمریکا وظیفه ماست چراکه آمریکا به دنبال ایجاد سلطه در جهان است و مهم‌ترین عامل را برای ایجاد سلطه جهانی جمهوری اسلامی می‌داند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: