پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

کتاب فرزندپروری در عصر دیجیتال، اثر علی‌محمد رجبی و به همت مؤسسه مسیررسانه منتشر شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۱۷ تير ۱۳۹۸
به گزارش فرهنگ سدید؛ فناوری اطلاعات و اینترنت دنیای جدیدی برای ما ساخته اند؛ دنیایی پر از نوآوری و خلاقیت، دنیایی که در آن تعاریف سنتی ارتباطات تغییر کرده و هر روز شاهد ظهور پدید‌های جدید هستیم. پدیده‌هایی که هرکدام میتوانند در سبک و شیوه زندگی ما تأثیرگذار باشند و ما را مجبور کنند که خود را با آن‌ها تطبیق دهیم.
موبایل‌های هوشمند، بازی‌های رایانه ای، رسانه‌های اجتماعی و بسیاری پدیده‌های جدید با زندگی ما آمیخته اند و جنبه تازه‌ای به زندگی ما افزوده اند، وجهی که ما به آن فضای مجازی یا دنیای سایبری میگوییم.
فضای مجازی در کنار همه فواید و محاسن خود، مانند سایر پدیده‌های عالم، مخاطرات و آسیب‌هایی نیز به همراه دارد و در این بین، کودکان و نوجوانان بیش از دیگر اقشار به آن وابستگی پیدا کرده اند. متأسفانه زیادند والدینی که به دلیل شکاف بین نسلی و نا آشنایی با فناوری، به جنبه‌های تاریک فضای مجازی آشنایی ندارند و قدرت و مهارت همراهی فرزندان خود را از دست داده اند.
کتاب «راهنمای فرزندپروری در عصر دیجیتال» براساس تجربیات علی محمد رجبی مدیریت وبسایت «خانواده و اینترنت www.familyweb.ir و معاون آموزش انجمن سوادرسانه‌ای ایران در تعامل با والدین و نوجوانان در کارگاه‌های آموزشی تالیف و گردآوری شده است.
رجبی در این کتاب سعی کرده به زبانی ساده و کاربردی با استفاده از محتوای چند رسانه‌ای مهمترین خطرات پیش روی کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را به والدین معرفی کند و متناسب با هر موضوع راهکار‌های پیشگیری و کنترل دامنه آسیب را آموزش دهد.
خواننده کتاب با موضوعاتی مانند اعتیاد اینترنتی، بازی‌های رایانه ای، دوستی‌های اینترنتی، رفتار‌های بیمارگونه در شبکه‌های اجتماعی، رابطه فضای مجازی و اعتیاد به مواد مخدر، سواد رسانه ای، شیوه‌های آشنایی کودکان با سواد رسانه ای، مخاطرات فضای مجازی برای امنیت و حریم خصوصی کودکان و نوجوانان و راهکار‌های پیشگیری و کنترل آن‌ها آشنا می‌شود.
خواندن این کتاب را به والدینی توصیه می‌کنیم که نگران آینده فرزند خود هستند. این کتاب در ۱۸۰ صفحه و با قیمت ۲۸۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است.
جهت تهیه کتاب می‌توانید از طریق سامانه ارسال کتاب «کتاب‌رسان» به نشانی @ketabresan در تلگرام، بله و سروش و یا راه‌های ارتباطی ذیل اقدام نمائید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: