پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

کد خبر: ۱۹۸۳
آغاز بیست و ششمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

تبیین و گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

بیست و ششمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی با حضور اساتید کشوری و اندیشمندان دینی از ۱۳ تیرماه به مدت 10 شب در مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - ۱۱ تير ۱۳۹۸

به گزارش فرهنگ سدید؛ افتتاحیه این دوره از طرح ۱۳ تیرماه جاری با حضور حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی، استاد اخلاق حوزه و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی به میزبانی مهدیه مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار می گردد.

بیست و ششمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی با محوریت دو نشست عمومی و تخصصی برگزار می شود، در نشست تخصصی عصر‌ها کلاس‌های ویژه ی طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر استان و در نشست عمومی نیز مردم استان از محضر اساتید طرح در قالب نشست پرسش و پاسخ بهره‌مند خواهند شد.

تمامی سخنرانان طرح تقویت امسال حول محور تبیین بیانیه گام دوم انقلاب سخنرانی خواهند کرد؛ حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی در شب نخست پیرامون موضوع «بیانیه و انتظار رهبری از مدیران» در جمع مدیران اجرایی استان سخنرانی خواهد کرد.  در شب دوم به تشریح موضوع «بیانیه و هشدار به استحاله پذیری» مستند بر منابع دینی ودر شب سوم سخنرانی خود به تبیین «بیانیه و ضرورت وحدت ولایی و عقلایی» در جمع اساتید، کارکنان و دانشجویان مراکز دانشگاهی خواهند پرداخت.

سخنران دوم این دوره از طرح نیز آیت الله نجم الدین طبسی است، وی در شب نخست در مورد «بیانیه و باید‌های روحیه حماسی و جهادی» و در شب دوم در مورد «بیانیه و باید‌های روحیه شهادت و ایثار» و در شب سوم در مورد «بیانیه و ضرورت مشارک همگانی بر تحقق آرمان ها» سخنرانی خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه سومین سخنران این دوره از طرح است که در مورد «بیانیه و پیشرفت‌های علمیه کشور» و «بیانیه و باید‌های اخلاقی، معنوی و ارزش‌های دینی» طبق دستورات دین اسلام صحبت و به پرسش‌های مطرح شده در این زمینه پاسخ خواهد داد.

همچنین طرح امسال همانند سال‌های گذشته افتخار میزبانی از آیت الله میرباقری را به مدت دو شب دارد. آیت الله میرباقری در جمع فعالان فرهنگی و دست اندرکاران مساجد استان به تشریح و تبیین دو موضوع «بیانیه و افق روشن آینده» و «بیانیه و ضرورت فساد ستیزی همگانی» خواهد پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب نیز به مدت دو شب در جمع ورزشکاران و تولید کنندگان استان سخنرانی خواهد کرد، در این نشست‌های جداگانه موضوع «بیانیه و انتظار رهبری از جوانان» و «بیانیه و باید‌های تولید در همه عرصه ها» به خوبی تشریح و تبیین خواهد شد.

شایان ذکر است، حجت الاسلام ارفع نیز ۴ شب در جمع مردم استان حضور خواهد داشت، سه شب نخست را در جمع جامعه فرهنگیان استان به تبیین موضوعات مهم «بیانیه و شایسته گزینی در انتخابات تا شکل دهی نظام بایسته» و «بیانیه و انتظارات در سبک زندگی» و «بیانیه و باید‌های انقلابی ماندن» خواهند پرداخت و در شب آخر نیز در جمع جامعه هنری استان موضوع مهم «بیانیه و محور‌های تبلیغی دشمنان علیه انقلاب اسلامی» را تشریح می‌کنند.

پاسداران سرافراز استان نیز ۲۹ و ۳۰ تیرماه میزبان حجت الاسلام حیدری کاشانی خواهند بود، در این دو شب نشست کاربردی، موضوعات مهم «بیانیه، مقاومت و ایستادگی انقلابی» و «بیانیه و روند قدرت گیری انقلاب و ضعف دشمن در ۴۰ سال گذشته» مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد.

آخرین روز از تیرماه نیز حجت الاسلام حیدری کاشانی در جمع کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان سخنرانی خواهد کرد، وی در این نشست به تشریح «بیانیه و نگاه به دست آوردها» خواهد پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری نیز به مدت یک شب در جمع مجموعه فعالان امور دینی سخنرانی می‌کند، در این شب «بیانیه و مصادیق عبرت آموز گام اول برای گام دوم» مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد و وی به پرسش‌های مطرح شده در این زمینه پاسخ خواهد داد.

گفتنی است، در پایان طرح نیز آیت الله صدیقی به مدت دو شب در جمع کارکنان قوه قضاییه استان سخنرانی خواهد کرد، امام جمعه موقت تهران در نشست‌های این دو شب به تبیین موضوعات «بیانیه و من (مسؤولیت هر فرد فارغ از نگاه دیگران)» و «بیانیه و اجرای عدالت در تمامی عرصه ها» مستند بر منابع دینی خواهد پرداخت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین