نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست روزنامه‌های امروز نشان می‌دهد که برخورد یک راکت به منطقه سبز بغداد و در نزدیکی سفارت آمریکا و گزارش فاکس نیوز در این باره که در ابتدا با توییت تهدیدآمیز ترامپ و سپس با عقب نشینی وی همراه بود و پاسخ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دراین‌باره در روزنامه‌های امروز بازتاب گسترده‌ای داشته است و اغلب روزنامه‌ها به این موضوع پرداخته‌اند.

به گزارش فرهنگ سدید؛ نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست روزنامه‌های امروز نشان می‌دهد که برخورد یک راکت به منطقه سبز بغداد و در نزدیکی سفارت آمریکا و گزارش فاکس نیوز در این باره که در ابتدا با توییت تهدیدآمیز ترامپ و سپس با عقب نشینی وی همراه بود و پاسخ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دراین‌باره در روزنامه‌های امروز بازتاب گسترده‌ای داشته است و اغلب روزنامه‌ها به این موضوع پرداخته‌اند. خبر دیدار رهبر انقلاب با اهالی فرهنگ و ادب نیز از دیگر موضوعات پوشش داده‌شده بوده است.

پایش روزنامه‌های اصولگرا نشان می‌دهد که تناقض‌گویی های ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که هم زمان با توییت تهدیدآمیز وی و عقب‌نشینی او از موضع خود محرزتر شد، ازجمله محورهای این جریان بوده است. ۴ برابر شدن غنی‌سازی ۳٫۶۷ درصد هم در روزنامه‌های جام جم، کیهان، وطن امروز، قدس صبح نو و جوان بازتاب داشته است. همچنین «پیروزی‌های اخیر انصارالله» و «جریان شناسی سریال‌های تلویزیونی» ازجمله موضوعاتی بوده است که روزنامه‌های این جریان به آن پرداخته‌ شده است.

پایش روزنامه‌های اصلاح‌طلب حاکی از آن است که توییت ظریف در واکنش به تهدید آمریکا در اکثر روزنامه‌های این جریان محور بوده است. تصویب قانونی درباره اسیدپاشی و تشدید مجازات آن نیز در روزنامه‌های شرق، آفتاب، اعتماد، سازندگی، آرمان، جمهوری اسلامی و ایران بازتاب داشته است. «سقوط دلار و سکه» و «ادامه بررسی پرونده هادی رضوی داماد شریعتمداری در دادگاه» و «حضور ناگهانی بن علوی وزیر امور خارجه عمان به ایران» از جمله موضوعاتی بوده است که روزنامه‌های این جریان به آن پرداخته‌اند. با نزدیک شدن به زمان انتخاب مجدد رئیس مجلس شورای اسلامی و حاشیه‌های پیش‌آمده در این باره، این موضوع در روزنامه‌های اصلاح‌طلب داغ شده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: