پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

با ابراز مخالفت به ممنوعیت حجاب در مدارس ابتدایی؛

نماینده اتریشی در صحن پارلمان حجاب سر کرد

نماینده مستقل و آزاد عضو شورای ملی جمهوری اتریش در یک نطق پارلمانی با سرکردن روسری، تصویب قانون منع حجاب در اتریش را به چالش کشید.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸

به گزارش فرهنگ سدید؛ خانم «مارتا بیسمان» با ابراز مخالفت نسبت به تصویب ممنوعیت اخیر حجاب در مدارس ابتدایی این کشور اظهار داشت: ملاحظه کنید که حزب آزادی اتریش چه چیزی را ممنوع کرده است؟ آیا شما از این روسری می‌ترسید؟ آیا روسری باید برای بیش از یک دهه به عنوان یک نماد و خطری بزرگ برای جامعه به اصطلاح مسیحی سکولار ما تلقی شود و واقعاً به واسطه این روسری که از جنس پارچه است، جامعه ما دارد از مسیر اصلی‌اش، منحرف و از آن دور می‌شود؟

بیسمان افزود: خانم‌ها و آقایان محترم! الان به شما می‌گویم. لطفا به من نگاه کنید! در این حال، وی، روسری‌ای را که با خود به تریبون پارلمان آورده بود، سر کرد و سپس خطاب به نمایندگان اتریش گفت: آیا چیزی تغییر کرد؟ آیا من، مثل سابق، مارتا بیسمان، کارشناس مسائل بین‌المللی و عضو شورای ملی اتریش نیستم. باور اصلی آن است که هر انسان از آزادی‌های قانونی شایسته برخوردار باشد.

در انتها این خانم نماینده اظهار داشت: ظرف ماه‌های گذشته، این افتخار را پیدا کردم که با بسیاری از زنان بی‌نظیر مسلمان آشنا شوم. چطور می‌خواهید آنها را بابت حجابشان مجازات و جریمه کنید؛ زمانی که در جمع آنان، فیزیکدانان، دبیران، کارگران و کارمندان زن وجود دارند؟ زنان مسلمان چنان در کارها و مسئولیت‌هایی که دارند موفقند که سر کردن روسری، مانع کسب این موفقیت‌ها برایشان نشده است. ما تاکنون چیزهای بسیاری از زنان مسلمان آموخته‌ایم. ارزش‌هایی نظیر مدارا و آمادگی برای کمک کردن به دیگران و نیز ابراز همبستگی، ارزش‌هایی ‌اشتراکی هستند و این ارزش‌ها عمیقا در جامعه مسلمانان اتریش متجسم است و اینها در واقع ارزش‌های کشور اتریش به شمار می‌روند.

منبع: کیهان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین