نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات نشان می‌دهد که اقدامات متقابل ایران همزمان با یک‌سالگی خروج آمریکا از برجام در اغلب روزنامه‌های امروز محور بوده است.

به گزارش فرهنگ سدید؛ نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات نشان می‌دهد که اقدامات متقابل ایران همزمان با یک‌سالگی خروج آمریکا از برجام در اغلب روزنامه‌های امروز محور بوده است.

پایش روزنامه‌های اصولگرا نشان می‌دهد، با توجه به اینکه امروز یک‌سالگی خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام است اغلب روزنامه‌های این جریان بر این موضوع متمرکزشده‌اند و خسارت‌های برجام را بررسی کرده‌اند. تحولات ونزوئلا و احتمال ترور «گوایدو» از دیگر موضوعاتی بوده است که در روزنامه‌هایی چون کیهان، صبح نو، قدس و حمایت بازتاب داشته است. پس‌ازاینکه مشخص شد «دروغ سهمیه‌بندی بنزین» از سوی مسئولان وزارت نفت منتشرشده است روزنامه‌های جوان و وطن امروز آن را تیتر یک خودکرده‌اند. «پیام سرلشکر سلامی به مجلس»، «جداسازی سرورهای هاتگرام از تلگرام»، «دستاوردهای مقاومت و شکست گنبد آهنین» و «دستور آیت‌الله رئیسی برای تهیه لایحه جامع آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی» از دیگر موضوعاتی بوده است که در روزنامه‌های اصولگرا به آن پرداخته‌شده است.

پایش روزنامه‌های اصلاح‌طلب حاکی از آن است که اقدام متقابل ایران در چارچوب برجام که قرار است امروز توسط رئیس‌جمهور اعلام شود در روزنامه‌های این جریان محور بوده است و روزنامه‌های این جریان با تیترهای «اتمام‌حجت»، «اولتیماتوم ایران»، «جراحی تاریخی برجام»، «سکوت برجامی ایران می‌شکند» و «نخستین پاسخ برجامی ایران به بدعهدی‌ها» به آن پرداخته‌اند. در اقدامی عجیب روزنامه‌های اصلاح‌طلب «کلیپ‌های منتشرشده از همخوانی و رقص دانش آموزان در مدارس با آهنگ‌های مبتذل» را شادی عنوان کرده‌اند و به دستور وزیر آموزش‌وپرورش برای پیگیری این موضوع نقد وارد کرده‌اند. «عدم ارتباط بین زندگی شخصی سرافراز و شهرزاد میرقلی خانی» و «اظهارات رئیس‌جمهور در تماس تلفنی با سران عراق و قطر» از دیگر موضوعاتی بوده است که روزنامه‌های اصلاح‌طلب به آن پرداخته‌اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: