پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اطلاعیه شماره ۲ «نهضت ملی کردن فناوری اطلاعات و ارتباطات»

وزارت ارتباطات، مدیریت و حاکمیت فضای مجازی کشور را به دشمنان ملت ایران تفویض کرده است

«نهضت ملی کردن فناوری اطلاعات و ارتباطات» در بیانیه شماره ۲ خود نوشت: نقض حاکمیت ملی و دست اندازی سازمان‌های مخوف استعمارگر صهیونیستی به حیطه مدیریت کشور و شرم آورتر از آن شکستن حریم خصوصی ایرانیان و ورود اجانب به گوشی‌های تلفن همراه و حذف و اضافه موارد دلخواه دولت‌های متجاوز عمق آسیب پذیری کشور از مدیریت بیگانگان بر شبکه‌های ارتباطی ایران را آشکار ساخت.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
به گزارش فرهنگ سدید؛ «نهضت ملی کردن فناوری اطلاعات و ارتباطات» که پیش‌تر در بیانیه شماره یک خود اعلام موجودیت کرده با بیانیه شماره دوم خود را ضادر کرد. در این بیانیه آمده است:

این روز‌ها همگان شاهد آن هستند که آنچه در اطلاعیه شماره ۱ این نهضت در ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ نسبت به آن هشدار داده شد کاملا عینیت یافته وابعاد فاجعه‌ای که پیش بینی می‌کردیم برای عموم مردم روشن گردیده است.
نقض حاکمیت ملی و دست اندازی سازمان‌های مخوف استعمارگر صهیونیستی به حیطه مدیریت کشور و شرم آورتر از آن شکستن حریم خصوصی ایرانیان و ورود اجانب به گوشی‌های تلفن همراه و حذف و اضافه موارد دلخواه دولت‌های متجاوز عمق آسیب پذیری کشور از مدیریت بیگانگان بر شبکه‌های ارتباطی ایران را آشکار ساخت.
برای ملتی که برای تحقق و حفظ استقلال خود چندین دهه قربانیان فراوانی تقدیم کرده است چه ننگی بالاتر از آن که بیگانگان به سادگی با شکستن حیطه حاکمیت ملی و حتی حیطه زندگی خصوصی آنان مسیر‌های ارتباط و اطلاع رسانی را به آنان دیکته کنند؟
برای ملتی که برای کسب آزادی و حفظ آن خون‌های زیادی داده و خون دل‌های فراوانی خورده است چه خفتی بدتر از این که بیگانگان برای چنین ملتی تعیین تکلیف کنند که پیام چه کسی شنیده شود و پیام چه کسی شنیده نشود و چه خبری به اطلاع مردم برسد و چه خبری نرسد؟
اینستاگرام صفحه سرداران سپاه و بسیاری از علمای اخلاق و چهره‌های علمی کشور را می‌بندد و پیام‌هایی را که بر خلاف منافع صهیونیست هاست از صفحات همه مشترکان پاک می‌کند، گوگل شبانه به گوشی‌های کاربران ایرانی ورود می‌کند و با دستبرد اپلیکشن‌های انتخاب شده توسط ایرانیان را به بهانه خطرناک بودن و بدافزار بودن پاک می‌کند، یوتیوب برای محتوای به اشتراک گذاری شده ما تصمیم می‌گیرد، توییتر حساب‌های کاربری ما را کنترل می‌کند و حساب‌های کاربری بسیاری از فرهیختگان ایرانی را حذف می‌کند و همه این‌ها در پیش چشمان ما بدون هیچ واکنشی از سوی دستگاه‌های مسول کشور رخ می‌دهد.
بهانه این موسسات استعماری برای سلب آزادی و تعرض به استقلال ایرانیان این است که آن یکی بدافزار است، آن دیگری محتوای مجرمانه دارد، دیگری از تروریست‌ها حمایت کرده است بدون آنکه هیچکدام از این اتهامات در جایی ثابت شده باشد، در حالی که در دادگاه‌های اروپا و آمریکا و حتی در کنگره آمریکا بار‌ها اثبات شده است که گوگل بزرگترین ابزار جاسوسی و سرقت اطلاعات دنیاست، فیس بوک دستش مستقیم در دست سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده است، آمریکا خودش در حمایت از تروریسم ید طولانی دارد و رژیم جهانی اش یک رژیم جاسوسی اطلاعاتی امنیتی محض است و همه عالم میدانند متعرضان به حریم خصوصی ایرانیان در فضای مجازی خودشان جاسوس و مجرم و تروریست هستند و نه ملت ایران.
بیشتر از سه روز است که تلگرام طلایی وهاتگرام از تلفن‌های همراه مردم حذف شده است. اما ظاهراً دعوا با کلید واژه‌های محبوبی مثل حق الناس که مسئولان امر در صفحات شخصی شان منتشر می‌کنند آدرس غلط پیدا کرده است و مسئله درحد یک اتفاق برای پوسته‌ی پیام رسان تلگرام تنزل داده شده است.
مسئله اصلی اینست شبانه بدون اجازه مردم ایران، یک شرکت آمریکایی به نام گوگل به گوشی‌های شخصی مردم که حریم خصوصی آن‌ها محسوب می‌شود وارد می‌شود و گوشی‌هایی که با مجوز دولت ایران وارد کشور شده - و از این واردات سود سرشار کسب کرده بدون مجوز همان دولت؛ مورد تعرض قرار داده ومواردی را حذف می‌کند. چند وقت پیش هم اپل کلیه آپ‌های ایرانی رادر گوشی‌های خود غیرفعال کرد. ماجرا فقط حذف چند ایکون و آپ از گوشی هوشمند مردم نیست. بلکه پشت سر هم آیکون ایرانی ساخته ی، هزاران جوان استارت اپی، صد‌ها شرکت نوپای فعال که بر بستر صنایع نوین در حال رشد هستند در معرض ورشکستگی و فروپاشی قرار می‌گیرند.
جا دارد که همه‌ی اصحاب قلم و همه‌ی رسانه‌ها دست در دست یکدیگر در مقابل این ظلم فاحش فریاد برآورند و مسئولان خوش خیالی که به مدیریت بیگانگان بر شبکه‌های اطلاعات و ارتباطات اعتماد کرده اند را از خواب غفلت بیدار کنند و از حقوق ملت مظلوم ایران در این عرصه دفاع کنند.
نه فقط رسانه‌ها و اصحاب قلم بلکه همه کسانیکه با کوچکترین اعمال محدودیت در رسانه‌ها توسط دستگاه‌ها و مسئولانی که منتخب مستقیم و غیر مستقیم خود مردم هستند و بنا به مصالح و براساس منافع عمومی عمل می‌کنند نظام را به سانسور متهم و خواهان آزادی بی قید و شرط انتشار مفاسد و شایعات و موارد ضد امنیت ملی هستند هم باید در مقابل دست اندازی گوگل و اینستاگرام و توئیتر و تلگرام به حوزه مدیریت ملی و حیطه خصوصی ایرانیان فریاد برآورند و گرنه روشن خواهد شد که دغدغه آن‌ها نه آزادی جریان اطلاعات بلکه نوکری بیگانگان است.
تا وقتی مدیریت فضای مجازی کشور در اختیار صهیونیست هاست و وزارت ارتباطات عملاً مدیریت و حاکمیت بر این فضا را به دشمنان ملت ایران تفویض کرده است افزایش مفاسد و جنایات، افزایش طلاق‌ها و فروپاشی خانواده‌ها و تکرار جنایت همدان بسیار طبیعی است و هر آن باید در انتظار فاجعه‌ای تاسف بار بود .جنایت همدان و شهادت مظلومانه روحانی فاضل، با تقوا، خاکی و مستضعف حاشیه نشین شهر همدان محصول طبیعی سلطه و مدیریت آمریکا و صهیونیسم بر شبکه‌های اطلاع رسانی ایران است و با استمرار این وضعیت در فضای مجازی هر روز باید منتظر فاجعه‌ای اینچنین باشیم و قطعاً مقاماتی که مدیریت بیگانه بر فضای مجازی کشور را بر مدیریت ایرانی ترجیح داده و دست دشمنان قسم خورده ملت ایران را در این عرصه باز گذاشته است باید توسط مقامات قضایی بعنوان معاونت در این جنایات تحت تعقیب قرار گیرند.
ملت شریف ایران، فرزانگان و فرهیختگان ایرانی، برای خروج از این وضعیت شرم آور هیچ راهی جز نفی حاکمیت بیگانگان بر شبکه‌های اطلاع رسانی و راه اندازی شبکه ملّی اطلاعات وجود ندارد. تجربه‌ای که کشور‌های قدرتمند جهان آنرا به اجرا گذاشته و با موفقیت استقلال و آزادی داخلی خود را تأمین کرده اند باید در ایران هم اجرا شود. ضمن اعلام نفرت نسبت به شبکه‌های اطلاعاتی صهیونیستی و ابراز انزجار از مسئولانی که به این خفت و خواری تن داده اند و شریک این جنایات هستند از همه‌ی آزادگان و عموم ملت شریف ایران می‌خواهیم در مقابل این ظلم روزافزون، یکپارچه قیام کنند و از استقلال و آزادی که برای آن سختی‌های زیادی را تحمل کرده اند دفاع کنند. سکوت در مقابل این وضعیت ظالمانه در شان ملتی سترگ، چون ملت آزادیخواه ایران نیست. منتظربیانیه تفصیلی این نهضت که توسط نخبگان فناوری اطلاعات در حال تدوین است باشید.
 
دبیرخانه نهضت مردمی ملی کردن فناوری اطلاعات و ارتباطات
۹اردیبهشت ۱۳۹۸
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
جعفری اردکانی
France
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
با سلام و احترام جملات استفاده شده در متن نشان دهنده عدم تسلط و عدم اشراف نویسنده به فضای مجازی است گویی یک کارشناس دست چندم دارد تحلیل را بر روی داده های راننده تاکسی می دهد و قوه تشخیص نداشته کورکورانه کدهای غلط دشمن را دنبال می نماید و آن را به تحلیل اشتباه می رساند مدیریت باید بومی باشد اما چگونه؟ مدیریت بومی بشود نه به خاطر حرف یک فرد عامی که در فیلم ها بازی می کند؟ باید ریشه ای بحث کرد نه سطحی و عوامانه از شما بعید است مگر کارشناس در ان جا ندارید که از کوچک و خیابان داده جمع می کنید و تحلیل آبکی می نمایید اگر کارشناس ندارید حق ندارید وارد چنین بحث هایی شوید خدا همه ما را هدایت کند
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
ای کاش میفرمودید کدام داده از خیابان جمع شده وقتی مدیریت فضای مجازی در دست صهیونیستهاست آنها هستند که میتوانند با بایکوت کردن پیام های اندیشمندان و راهنمایان دانشمند و متخصص و ضریب دادن به پیامهای اراذل و اوباش و تصاویر و پیام های شهوت انگیز و خشونت آفرین جامعه را آلوده کنند این کجایش تحلیل غیر علمی است؟
حجت زاده
France
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
من با نظر آقای جعفری موافق هستم اما آقا محمد بگویند کجا این تحلیل بالاتر از سطح یک راننده تاکسی و عوام است
خوب این را زن های مسجد محل ما هم دارند یعنی آنها هم کارشناس فضای مجازی و صاحب تحلیل و استخوان خورد کرده این کار هستند
شما کدام فکت و گذاره کارشناسی را گفتید که عوام جامعه نمی دانند
کمی فکر کنید و منطقی باشید
المیرا جهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
به نظر من هم این کار بیشتر جمع آوری اینترنتی و کپی است تا تحلیل کارشناسان چون حرف جدید و راهکار جدید نداشت و بیشتر یک غر زدن بود و گفتن حرف های کلیشه ای که با یک جستجو در اینترنت پیدا می شود
علیزاده
Germany
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
من به عنوان عضو کوچکی از جامعه کارشناسان این حوزه که اکنون در اداره با این موضوع هستم باید بگویم مبارزه ما باید منطبق بر استراتژی ضربه اول باشد همنطور که امام روح الله یادمان داده است و باید براساس بیانیه گام دوم انقلاب حرف های ما باعث نشاط در جامعه شود نه انفعال که کاسه چه کنم چه کنم دست مردم دهد
لذا به جای نقد وضعیت موجود به ترسیم وضعیت مطلوب و مورد نظر امام خامنه ای باید بپردازیم تا گامی در راستای بیانیه گام دوم برداشته باشیم
انتقادات وارد شده در نظرات صحیح است کار کارشناسی ضعیف بوده و این مشکل از سیستم مدیریت که صاحب نظر نیست و توان جریان سازی ندارد سرچشمه می گیرد
که باید در مقابل همه این موارد و اشتباهات پاسخگو باشیم
باید پرسید چرا فرد غیر کارشناس و غیرتوانمند امروز در سر کار تخصصی قرار گرفته و نظر می دهد آیا اصلا صاحب نظر است که نظر بدهد آیا باید بهای این ضعف مدیریت را خوانندگان و بیت المال مردم بدهد
ما پیش خدا باید حجت داشته باشیم برای اعمال مان والا کار براساس نفس که بسیار ساده است
باز با کلمات هنر نیست شناخت و راهنمایی در مسیر صحیح و جریان سازی برای تاثیر گذاری صحیح است
به هر حال خدا ما را به راه راست و صحیح هدایت نماید
با تشکر از مسئولین این سایت که بی طرفانه پیام ها را حتی اگر بر علیه متنشان باشد منتشر می کند تا خواننده خودش تصمیم بگیرد و انتخاب کند که حق با کی است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
به نظر من هم این یک تحلیل غیرکارشناسی می باشد. تا وقتی ما یک فضای مجازی قوی تر از بیگانگان نداشته باشیم آنها حتما به قول شما شبانه اینکارها را می کنند. مگر ما برا برنامه های داخلی کم هزینه کرده ایم که به این راحتی از سوی بیگانگان پاک می شود به بطوریکه که انگار اصلا نبوده است. چرا برنامه تلگرام علی رغم بدیها و خوبیهایش و فیلترهاش هنوز هم فعالیت خود را دارد و هاتگرام و .... به همین راحتی پاک می شود آیا این برنامه های جدید بر ریشه برنامه های خارجی پایه گذاری شده؟ لطفا به جای غر زدن داناتر و قوی تر شوید. در دانشگاه ها به جای نمره و تحقیق های تکراری علم را اموزش بدهید. در دبستان به جای وقت کشی و بی محلی به کودکان معصوم به معنای واقعی آموزش بدهید. لطفا به جای این نظرات به اصلاح کارشناسی گشتی در مدارس ابتدای بزنید تا متوجه بشوید چگونه امریکا و اسرائیل شبانه به حریم شخصی ایرانیان نفوذ می کند. عمق فاجعه خیلی خیلی زیاد است. انداختن گناه به گردن کسی دیگر بسیار آسان است ... من و شما برای این وضعیت که تفسیر نمودید چکار کرده ایم.؟!
آخرین عناوین