پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

کتاب «رسانه یا والدین دیگر» به قلم ابراهیم مهرانی تالیف شده و با پشتوانه مطالعه، تحقیق، همچنین تجربه کاری مولف در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، به عنوان کارشناس آسیب‌های اجتماعی و مربی آموزش همگانی تدوین شده که نتیجه و چکیده تجربیات نویسنده از خلال بررسی پرونده‌های گوناگون و مصاحبه بزه‌دیدگان و متهمان به دست آمده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
گروه رسانه و فضای مجازی فرهنگ سدید؛ کتاب «رسانه یا والدین دیگر» به قلم ابراهیم مهرانی تالیف شده است؛ این کتاب با پشتوانه مطالعه، تحقیق، همچنین تجربه کاری مولف در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، به عنوان کارشناس آسیب‌های اجتماعی و مربی آموزش همگانی تدوین شده که نتیجه و چکیده تجربیات نویسنده از خلال بررسی پرونده‌های گوناگون و مصاحبه بزه‌دیدگان ومتهمان وجلسات مشاوره وآموزش خانواده‌ها در مدارس ومطالعات علمی وی به دست آمده، که به اختصار و با زبان ساده به نگارش شده است تا علاقه‌مندان به تربیت اسلامی در عصر رسانه بتوانند از عهده این مهم برآیند.

این کتاب که ۱۴۷ صفحه و دارای پنج فصل می‌باشد و به سئوالات ودغدغه‌های فکری والدین در خصوص مدیریت رسانه وتربیت فرزندان پاسخ داده شده است. سئوالاتی نظیر:
آیا باید به خواست فرزند تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر یا بازی رایانه‌ای را تهیه کرد؟
آیا فرزندان اجازه استفاده از اینترنت وشبکه‌های اجتماعی مجازی را دارند؟ اگر پاسخ مثبت است، از چه سنی؟ و اگر پاسخ منفی است، چگونه باید رفتار نمود؟
بازی‌های مناسب برای فرزندان کدامند و از کجا می‌توان اطلاعاتی در این زمینه کسب کرد؟
یا نحوه خرید، نگهداری و مدیریت هر یک از این ابزار‌های رسانه‌ای چگونه باید باشد؟
کاربرد‌های استفاده صحیح از رسانه‌های کدامند؟
وظیفه والدین در شرایط فعلی جهت مواجه با تاثیر رسانه‌ها چیست؟

به این منظور در فصول مختلف کتاب پس از بررسی نقش خانواده در تربیت فرزند از منظر اسلام به بیان شرایط فعلی خانواده‌ها پرداخته شده و در ادامه برخی از علل نقش آفرینی رسانه‌ها در تربیت فرزندان امروز مطرح می‌شود و سپس راهکار‌هایی در جهت مواجهه فعال با رسانه‌ها و نحوه رفتار مناسب با فرزندان در این دوران مطرح شده است و در خاتمه پس از ارائه مطالب کوتاه آموزشی وهشداری در خصوص رسانه‌ها، کلام آخر وجمع بندی نهایی بیان گردیده است. لازم به توضیح است این کتاب در کمتر از هجده ماه به چاپ شانزدهم رسیده است.
 
«رسانه یا والدین دیگر» کمتر از هجده ماه به چاپ شانزدهم رسید
متقاضیان می‌توانند جهت تهیه آن با تخفیف ویژه به آدرس الکترونیکی valedinedigar@iran.ir پیام ارسال نموده یا با شماره ۰۹۱۳۸۱۱۲۹۳۳ تماس حاصل فرمایند.

لازم به ذکر است این کتاب توسط دکتر سعید مدرسی (دکترای علوم تربیتی گرایش فلسفه تعلیم و تربیت و مدرس حوزه سواد رسانه ای) بازبینی و به همت انتشارات موسسه هدایت میزان (فهم) به چاپ رسیده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین