پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا به مناسبت روز پاسدار گفت: امروز نیروی هوافضای سپاه از جوان ترین افراد استفاده کرده است و این توان بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را بالا برده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۱ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
به گزارش فرهنگ سدید؛ در جمهوری اسلامی ایران، سوّم شعبان، سالروز ولادت باسعادت امام حسین (ع)، به عنوان روز پاسدار، نام‏گذاری شده است. پاسداران انقلاب اسلامی در ایران با تأسّی به شجاعت، مردانگی، استواری، ایمان و فضایل اخلاقی امام حسین (ع)، در راه حفظ آرمان‏های والای اسلام و انقلاب اسلامی و نیز حراست از تمامیّت ارضی جمهوری اسلامی، صحنه ‏هایی فراموش نشدنی و حماسه‏‌هایی با شکوه آفریدند و خود، سرمشق جوانانِ مؤمن و آزادی‏خواه جهان شدند.

این نهاد انقلابی در آغازین روز‌های انقلاب متولد و مسئولیت‌های خطیر و سنگینی را برای پاسداری از انقلاب در تاریخ پر افتخار ایران عزیز به یادگار گذاشته است. سپاه در اوج اقتدار و صلابت در تمامی عرصه‌ها، در کنار سایر نیرو‌های مسلح به سان دژ مستحکم ملت ایران عمل کرده و نقش کلیدی خود در شکست و خنثی‌سازی توطئه‌ها و تهدیدات گوناگون بیگانگان و ضد انقلاب در عرصه‌های مختلف جنگ‌های سخت و نرم را همواره ایفا نموده است و این صلابت و کار آمدی مورد اعتراف دوستان و حتی دشمنان انقلاب است.

سردار مهدی سنایی راد معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار فرهنگ سدید؛ گفت: "اگر سپاه نبود کشور هم نبود" این یک گزاره مختصر از وجودیت سپاه است که از زبان امام خمینی (ره) گفته شد و این یک حقیقت است.

وی با اشاره به اینکه امروز سپاه توسعه زیادی پیدا کرده و تجارب دوران دفاع مقدس، حضور در جنگ نرم و جهاد سازندگی آن را پخته‌تر کرده است افزود: زمانی که آمریکا احساس خطر از جانب سپاه کرد و عمق نفوذ آن را در داخل و منطقه را حس کرد به مخالفت با آن پرداخت.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: سپاه یک نهاد موثر و تعیین کننده در حفظ عزت، استقلال و تامین امنیت است و موجب وحشت اربابان واقعی ترورریست هاست.

سنایی راد عنوان داشت: امروز رهبر معظم انقلاب میدان را برای نسل جوان باز کرده است. نسل جوانی که حاصل تحولات بعد از انقلاب است و در ابعاد مختلف روحی، علمی و مهارتی ویژگی‌های خاصی دارند. نسل اول انقلاب سپاه را تشکیل دادند و نسل امروز نیز از همین مردم با همین ویژگی هاست. مقابله با ضدانقلاب، تروریسم دهه شصت و دفاع مقدس در عرصه و ابعاد گسترده تری وجود دارد.

وی در پایان اظهار داشت: امروز نیروی هوافضای سپاه از جوان‌ترین افراد استفاده کرده است و این توان بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را بالا برده است. ما این جوانی نیرو را در ارتش و سایر سازمان‌های نظامی نیز می‌بینیم لذا نسل جوان این انقلاب ادامه دهنده نسل گذشته هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین