پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی خبر داد؛

ثبت عروسک‌های مقاومت در شورای نظارت بر اسباب‌بازی

حموله گفت: مجموعه عروسک‌های مقاومت که شامل ۳۰ عروسک هستند، در دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی ثبت شد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
به گزارش فرهنگ سدید؛ محسن حموله دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی درباره آخرین وضعیت حوزه ثبت اسباب بازی، گفت: به دنبال رویکرد جدید شورای نظارت بر اسباب‌بازی به فرهنگ ایرانی قومی هر منطقه و ثبت عروسک‌های ایرانی به عنوان ابزار‌های ارزشمند فرهنگی که نقش مهمی در انتقال فرهنگ هر جامعه دارد و همچنین حمایت ازحقوق طراحان عروسک ایرانی و تعمیق فرهنگ مقاومت و پایداری، عروسک‌های پارچه‌ای مقاومت و مجموعه عروسک‌های مقاومت که شامل ۳۰ عروسک با ایده پردازی و طراحی «زهرا حبیبی» است در دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی ثبت شد.
وی ادامه داد: مجموعه ۳۰ تایی عروسک‌ها از جنس خمیر است و بر اساس شخصیت‌های واقعی افراد که سمبل مقاومت در کل دنیا بوده‌اند و با استکبار مبارزه کرده‌اند، طراحی و ساخته شده است.
حموله افزود: این مجموعه به همراه شناسنامه و کارت راهنمای هر عروسک برای آشنایی کودکان با فرهنگ مقاومت طراحی شده است. در میان این عروسک‌ها شخصیت‌های بزرگ و تأثیر گذار تاریخی مانند مهاتما گاندی، سالوادرآلنده، حماد زکزاکی، محمد حسین فهمیده، جهاد مغنیه، شیخ عیسی قاسم، محسن حججی، مصطفی چمران، جمیل بوپاشا و احمد سوکارنو و...دیده می‌شود.
 دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی در پایان اظهارات خود گفت: در دست هرکدام از عروسک‌ها، سمبل‌هایی متناسب با فرهنگ هر منطقه و همچنین کبوتر سفید که نماد صلح برای کودکان دنیاست، طراحی شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین