پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

کد خبر: ۱۲۹۰

عابدینی از عناصر افراطی فرقه مسیحیت صهیونیستی تا بیست‌سالگی (سال ۲۰۰۰ م.) مسلمان بود و در این زمان از طریق تبلیغات تبشیری جذب جریان مسیحیت تبشیری شد. وی تا پیش از ترک ایران با حمایت کلیسا‌های غیرقانونی جماعت ربانی از مهره­‌های اصلی و سازمان دهنده محافل زیرزمینی ‏کلیسای خانگی بود. ‏

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۷

گروه وحدت فرهنگ سدید- محمدمهدی احمدی: امروزه یکی از چالش‌های جهان بشریت رواج یک سری از جریان‌های افراط‌گرایانه در میان همه ادیان است؛ مثلاً در اسلام با یک جریان تندرویی به نام وهابیت مواجه هستیم که با توسل بر زور و زر و تزویر یعنی پول و امکانات زیاد مانندشبکه‌های ماهواره‌ای در پی جذب مردم مسلمان به‌سوی وهابیت است که مسلک آن‌ها ریشه در وحشی‌گری و آدم کشی دارد؛ اما چنین تفکرات افراطی در همه ادیان موجود است ، مثلا در دین یهود نیز همین داستان افراط‌گرایی را با عنوان صهیونیسم می‌توان مشاهده کرد. اما بزرگترین دین از حیث جمعیت آماری یعنی مسیحیت هم می توان گفت که از این وقایع در امان نبوده و همانند ادیان دیگر دچار افراطی گری و تندروی هایی در درون خود شده است. یکی از این جریان های انحرافی با نام مسیحیت تبشیری (مسیحیان صهیونیسم) است. این جریان، با داشتن شبکه‌های ماهواره‌ای و وب‌سایت‌های اینترنتی متعددی در حال تبلیغ و ترویج افکار انحرافی و افراطی خود در سرتاسر جهان و همچنین دارای کلیساهای خانگی در سراسر این کره خاکی و علی الخصوص در ایران است. مسیحیت تبشیری چند سالی است که در ایران به فعالیت‌های خود شدت داده است. هدف از این شدت فعالیت ها را می توان در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی با کمک سازمان‌های امنیتی جبهه استکبار دانست. این گروه ها در قالب های گروه‌های سیاسی - مذهبی معاند در داخل کشور درحال فعالیت هستند و وجه مشترک این قبیل سازمان‌ها، حرکت در جهت منافع بلند‌مدت ایالات‌متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی است. یکی از این افراد این سازمانها، سعید عابدینی است. این شخص در سال 2000 م.  از اسلام به مسیحیت تغییر دین داد و در سال 2002 م. با همسرش نغمه شریعت پناهی که تبعه آمریکا است، آشنا و مقیم کشور آمریکا می‌شود. وی با برگزاری کلیساهای خانگی در ایران قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران را نقض کرد. گفتنی است عمل مجرمانه او با راه‌­اندازی کلیساهای غیرقانونی خانگی در ایران بوده است، این در حالی است که این فرد از سوی برخی از جاسوسان سرویس‌­های جاسوسی غربی دنبال می­‌شده و با این سرویس ها همکاری های لازم را داشته است. عابدینی در بهمن‌ماه 91 به جرم اتهام تشکیل کلیسای‌های خانگی به‌قصد برهم زدن امنیت ملی به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد اما در جریان مذاکرات هسته‌­ای این شخص با رأفت نظام اسلامی، آزاد و به آمریکا استرداد شد.

 

 • سعید عابدینی کیست؟

عابدینی از عناصر افراطی فرقه مسیحیت صهیونیستی تا بیست‌سالگی (سال 2000 م.) مسلمان بود و در این زمان از طریق تبلیغات تبشیری جذب جریان مسیحیت تبشیری شد. وی تا پیش از ترک ایران با حمایت کلیساهای غیرقانونی جماعت ربانی از مهره­‌های اصلی و سازمان دهنده محافل زیرزمینی ‏کلیسای خانگی بود.‏ عابدینی در طول سال­‌ها اقامت در ایران، مرتکب اعمال مجرمانه و غیراخلاقی متعددی شد. وی در سال 1380 با نغمه شریعت پناهی که وی نیز مسیحی بود، ازدواج کرد. عابدینی به‌صورت ‏مستمر بر فعالیت­‌های خود افزود و در فتنه 88 نیز فعالیت داشت و به همراه اعضای خانواده­‌اش در تحرکات آشوبگران حضور پیدا کرد. به همین علت در سال 88 بازداشت شد اما با ‏دادن تعهد به عدم فعالیت­‌های زیرزمینی و تبشیری کلیسای غیرقانونی خانگی آزاد شدد.‏ عابدینی به علت ارتباط نزدیک خانواده همسرش با محافل سیاسی و ‏امنیتی آمریکا، تأییدات امنیتی لازم را در ایالات‌متحده کسب و مأمور فعالیت گسترده در ‏خصوص تبشیر در ایران شد. ‏وصلت وی با خانواده منافق شریعت پناهی، انجام اقدامات مجرمانه را برای او سهل­‌تر کرد. وی در سال 1390 با بودجه اختصاص داده‌شده توسط نهادهای امنیتی آمریکا، سازمان ‏خدماتی ‏«Saeed ministries»‏ را در شهر «بوئیس» آمریکا تأسیس کرد.‏ عابدینی در ایران نیز با استفاده از ترفندهای قدیمی مبلغین تبشیر به راه­‌اندازی یک ‏پرورشگاه جهت پوشش فعالیت­‌های فرقه­‌ای خود اقدام کرد تا بتواند به راحتی از این ‏مکان برای برگزاری جلسات با هسته مرکزی تشکیلات فرقه­‌ای خود استفاده کند.‏ وی در سال 1390 در سفری که به ایران داشت به جهت تشکیل کلیسای‌های خانگی باهدف برهم زدن امنیت ملی بازداشت و در سال ‏‏91 به 8 سال زندان محکوم شد.‏

 

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟

سعید عابدینی از عناصر افراطی فرقه مسیحیت صهیونیستی

 

 • پشت پرده مأموریت کاخ سفید به سعید عابدینی

مسیحیت صهیونیستی مدت­‌ها است که با سرمایه‌گذاری کلان و ایجاد شبکه­‌های کلان اقتصادی و اجتماعی سعی در اغفال جوانان کشور دارد. شورای مرکزی تبشیر، سعید عابدینی را که مقیم کشور آمریکا بود، طی مأموریتی محرمانه در قالب کشیش مسیحیت (جماعت ربانی) به ایران فرستاد تا برنامه­‌های شوم استعمار را در کشور پیاده کند. مأموریت­‌های سعید عابدینی از سوی شورای تبشیر و کاخ سفید به این شرح بود: 1. ایجاد و راه‌اندازی کلیساهای خانگی در مرکز پایتخت 2. ایجاد شبکه‌های اقتصادی کلان جهت تأمین هزینه‌های تبلیغات مسیحیت صهیونیست در اقصی نقاط کشور 3. ایجاد پرورشگاه­ در شهرهای مختلف و تغییر عقیده کودکان و نوجوانان 4. انتقال خبرهای داخل کشور به‌طور مستقیم به کاخ سفید (جاسوسی) 5. جذب جوانان و نوجوانان که ازنظر اعتقادی سست و در درجه پایین­‌تری در جامعه قرار دارند 6. جذب افراد بی­‌سرپرست و بی­‌خانمان و تغییر دین این افراد و استفاده ابزاری در جهت جاسوسی 7. جذب افراد معتاد که در مراحل ترک اعتیاد هستند؛ به‌ویژه در کمپ‌های بازپروری 8. جذب افرادی که دارای مشکلات عاطفی و احساسی هستند 9. جذب کسانی که با حکومت اسلامی خصومت دارند. در این برهه کلیسای جماعت ربانی در ایران با داشتن چهار شعبه فعال و سابقه‌ای حدود نیم‌قرن با اعضایی تندرو به شگردها و شیوه‌ها تبلیغاتی مختلف سعی در عضوگیری و تغییر دین جوانان مسلمان داشتند و تلاش می­‌کردند چهره نظام جمهوری اسلامی را در مجامع بین‌المللی بسیار خشن جلوه دهند.

 

 • دستگیری سعید عابدینی

سعید عابدینی با نغمه شریعت پناهی- که خانواده­‌اش سابقه عضویت در گروهک تروریستی منافقین را دارند، ازدواج تشکیلاتی کرد و به‌این‌ترتیب، رویای وی برای زندگی در غرب، رنگ و بوی حقیقت گرفت. بعد از مهاجرت سعید عابدینی به آمریکا، سازمان جاسوسی سیا، با توجه به سوابق قبلی وی در تأسیس کلیساهای خانگی و راهبردی بودن این قضیه در برنامه­‌های درازمدت این سرویس جاسوسی، برای اجرای پروژه پرورش نسل بی­‌دین و بی­‌هویت، سعید عابدینی را انتخاب و روانه ایران کرد. این مجرم امنیتی باوجود سپردن تعهد در مقابل جمهوری اسلامی ایران مبنی بر انجام ندادن فعالیت­‌های مجرمانه، بار دیگر برای پیگیری راه­‌اندازی پرورشگاه در جهت بی­‌دین کردن جوانان ایرانی، وارد کشور شد که این بار در سال 1391 بازداشت شد و تحت محاکمه قرار گرفت. عابدینی با حکم دادگاه انقلاب اسلامی به جرم «اقدام علیه امنیت ملی از طریق راه­‌اندازی کلیساهای غیرقانونی خانگی» به هشت سال حبس محکوم شد.

 • بیهوده­‌گویی­‌های خانواده عابدینی و موج­‌سواری رسانه­‌های معاند

پس از بازداشت سعید عابدینی، هجمه­‌های تبلیغاتی فراوانی از طرف همسر تشکیلاتی وی که تبعه آمریکاست و دیگر اعضای خانواده­‌اش،‌ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت. شریعت پناهی در مصاحبه­‌ای با یکی از رسانه­‌های معاند برخورد نامناسب با سعید عابدینی در زندان را مطرح کرد؛ درحالی‌که در این مصاحبه، اعتراف می­‌کند که سعید عابدینی، نامه­‌ای را درون زندان نگاشته و از طریق یکی از نزدیکان که با وی ملاقات داشته، به دست وی رسیده است. نوشتن نامه در درون زندان، آن‌هم توسط کسی که برای بر هم زدن امنیت ملی نظام و سست کردن پایه­‌های دینی مردم، از طرف سازمان جاسوسی سیا،‌ مأموریت ویژه داشته، مؤید آزادی بیش‌ازحد معمول یک زندانی امنیتی است که علاوه بر خانواده، اطرافیان وی نیز به ملاقاتش رفته و نامه­‌های وی که حاوی مطالبی در راستای  فعالیت­‌های تبلیغی علیه نظام و اصرار بر ارتکاب جرم در درون زندان، تلقی می­‌شود را به بیرون منتقل می­‌کنند. در بخش دیگری از این مصاحبه، نغمه شریعت پناهی، با مطرح کردن دروغ بزرگ تحت‌فشار بودن خانواده این مجرم، در تناقضی آشکار، از بازگشت دوباره پدر و مادر سعید عابدینی به ایران در آینده می­‌گوید که این دوگانه­‌گویی­‌ها، با هیچ محاسبه عقلی و منطقی سازگار نیست. رفتار خانواده سعید عابدینی نشان می­‌دهد که هیچ­‌گونه ناراحتی و نگرانی از زندانی شدن وی ندارند و حاضر هستند در ازاء دریافت امتیاز و پول و امکانات مادی، بر مدت زندان وی افزوده شود و خودش نیز از این قضیه مطلع بود. خانواده سعید عابدینی در آرزوی رسیدن به زندگی در آمریکا، مزورانه سوگ زندانی شدن سعید عابدینی را سر می­‌دادند و از طرف دیگر در شادمانی نزدیک شدن به زندگی در غرب، در پوست خود نمی­‌گنجیدند.

نغمه شریعت پناهی در ادامه می­‌گوید که هیچ ارتباطی با سعید عابدینی ندارد و بعد از بازگشت پدر وی به ایران، اطلاعاتش را باواسطه او به‌روز می­‌کند؛ درحالی‌که پیش‌ازاین مدعی شده بود که از طریق خود سعید عابدینی متوجه شده است که وی از طرف «هم­بندی­‌های داعشی­‌اش» تهدید به قتل شده است که مطرح‌شدن این ادعا در زمانی بود که اساساً هیچ داعشی در ایران زندانی نبود. همسر تشکیلاتی سعید عابدینی در بخش دیگری از مصاحبه، مدعی شد که در دوران اصلاحات، فعالیت کلیساهای جماعت ربانی و خانگی قانونی بوده است؛ این ادعا در حالی مطرح می­‌شود که هیچ­گونه مدرکی دال بر قانونی بودن این فعالیت­‌ها ارائه نکرده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کلیساهای جماعت ربانی، هیچ مجوز فعالیتی از مبادی صاحب صلاحیت دریافت نکرده­‌اند و به‌صورت کاملاً غیرقانونی، فعالیت داشته­‌اند و  فعالیت کلیساهای غیرقانونی خانگی هم اصولاً مغایر با امنیت ملی نظام است.

خانواده عابدینی، برای تثبیت موقعیت خود در کشور آمریکا، به دروغ­‌پردازی و شایعه­‌پراکنی ادامه دادند. پدر سعید عابدینی که با پول­‌های رسیده از سازمان­‌های جاسوسی به آمریکا رفته بود، شرایط بد جسمانی پسرش را مطرح کرد. درحالی‌که بر اساس نوشته­‌های پخش‌شده در فضای مجازی بیماری سعید عابدینی ریشه در روابط نامشروع او داشت.

نغمه شریعت پناهی در مصاحبه­‌ای دیگر ادعا کرد همسرش از همه حقوق قانونی خود ازجمله ملاقات حضوری محروم است. تمامی این بیهوده­‌گویی­‌ها، در حالی مطرح می­‌شد که مطابق اخبار رسانه­‌های مسیحی صهیونیستی و مندرجات صفحه شخصی همسر او، سعید عابدینی، همچون دیگر زندانیان، از ملاقات حضوری هفتگی استفاده می­‌کرد و گزارش­‌های تحریفی این ملاقات­‌ها به‌صورت منظم، در اختیار رسانه­‌های ضدانقلاب، قرار می­‌گرفت. شریعت پناهی همچنین ملاقات­‌هایی باکسانی داشت که به‌عنوان حامی گروهک رجوی شناخته‌شده و تلاش بسیاری برای خارج شدن این سازمان از لیست تروریست­‌ها دارند. ارتباطی که بی­‌گمان ریشه درگذشته و حال خانواده شریعت پناهی و عضویت عموی کوچک نغمه شریعت پناهی در این سازمان دارد. باید افزود نغمه شریعت پناهی در دروغی آشکار، برای پیوند زدن پرونده همسرش با مذاکرات هسته­‌ای مدعی شد: «مأموران اعزام به وی اعلام کردند تا زمان حل مشکل ما با ۵+۱ اینجا در نزد ما خواهی بود». وی به تبعیت از رسانه­‌های غربی که همیشه تبلیغات دروغین گوبلزی در مورد آزار و اذیت زندانیان در ایران، انجام می­‌دهند، گفت: «مادر این زندانی عقیدتی (!) نیز در بیمارستان دی مورد ضرب و شتم مأموران قرار گرفت و در وضعیت بدی قرار دارد». در ماه­‌های اولیه فعالیت­‌های تروریستی داعش در عراق و در اوج مذاکرات هسته­‌ای ایران با گروه 1+5، نغمه شریعت پناهی که با رسانه­‌های آمریکایی و انگلیسی ارتباطات نزدیکی دارد، در مصاحبه با رویترز، مدعی شد که سعید عابدینی از طرف اعضای زندانی داعش در ایران به مرگ تهدید شده است؛ که این خبر با استقبال دیگر رسانه­‌های ضدانقلاب مانند رادیو فردا، سی ان ان و ... قرار گرفت. وی شاید اصلاً فکر نمی­‌کرد که بعدازاین دروغ‌پراکنی، رسوایی غیرقابل جبرانی در پیش است؛ چراکه بلافاصله، این خبر توسط سعید عابدینی و یکی دیگر از زندانیان زندان رجایی شهر کرج، تکذیب شد. سعید عابدینی، با ارسال نوشته­‌ای به یکی از سایت­‌های ضدانقلاب -که نشان­‌دهنده آزادی بیش‌ازحد مجاز وی، در زندان بود- صریحاً این خبر را تکذیب کرد. وی در این نامه اعلام کرد: «در ارتباط با انتشار خبر تهدید من از سوی برخی افراد افراطی اعلام می‌دارم، خبر مربوطه به این معنا نیست که من از سوی زندانیان سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر مورد تهدید قرارگرفته باشم». این تکذیبیه، ثابت کرد علیرغم ادعاهای دروغ وابستگانش درباره اوضاع بد او در زندان، شرایط بسیار خوبی که در هیچ زندانی در دنیا وجود ندارد، برایش فراهم‌شده است. در ادعای دروغ دیگر و برای زیر سؤال بردن حکم مجازات سعید عابدینی، نغمه شریعت پناهی در ویدئویی ‌مدعی شد وی برای انجام فعالیت­‌های خود، مجوز داشته است. همچنین صفحه فیس‌بوک متعلق به وی، به فضایی برای تبلیغ علیه نظام و سیاه نمایی وضعیتش در زندان و انتشار عکس­‌های کلیسای خانگی تبدیل شد. ارتباطات پر رمز و راز این خانواده با رسانه­‌های ضدانقلاب، بیانگر نوعی پیوند بین هر دو گروه برای فعالیت­‌های تبلیغی علیه نظام است. خواهر سعید عابدینی در مصاحبه با شبکه ماهواره­‌ای صدای آمریکا، به سیستم حکومتی ایران توهین و تصمیمات قضایی متخذه با وی را خلاف قانون معرفی کرد. گفتنی است، این ادعاهای دروغ، در حالی مطرح می­‌شد که بیشترین امکانات و شرایط ممکن در اختیار سعید عابدینی گذاشته‌شده بود که می­‌توان گفت در دنیا بی­‌نظیر است.

 

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟

نغمه شریعت پناهی؛ همسر سابق سعید عابدینی

 

 • دیدار همسر سعید عابدینی با ترنت فرانک؛ عضو جنگ­‌طلب کنگره آمریکا

روحیه‌ جنگ‌طلبانه‌ ترنت فرانک با توجه به عضویتش در حزب‌جمهوری‌خواه که حزبی ‏تندرو و حامی جنگ­‌افروزی در دنیا است، باعث شده تا اقدامات ضد ایرانی ‌مختلفی در ‏پرونده خود ثبت کند. یکی از اقدامات ضد ایرانی وی در حمایت از «سازمان تروریستی ‏منافقین» است، با توجه به اینکه این سازمان تروریستی تابه‌حال بیش از 12 هزار نفر ‏از افراد بی‌گناه را در ایران به شهادت رسانده است، اما شاهد حمایت‌های افراد زیادی ‏بالأخص ترنت فرانک در حمایت از این سازمان تروریستی و تلاش بی­‌وقفه برای خارج ‏کردن این سازمان از لیست تروریست‌ها بوده­‌ایم. این آمریکایی جنگ­‌طلب ضد ایرانی‌ از سعید ‏عابدینی مأمور دستگاه جاسوسی‌ سیا اعلام حمایت کرد. وی در دیدار با همسر سعید عابدینی ‏حمایت خود را از فعالیت‌های تبشیری و صهیونیستی در ایران اعلام کرد و خواستار ‏آزادی وی شد. ترنت فرانک در این دیدار ضمن رضایت از فعالیت‌ها و ‏اقدامات ضد ایرانی نغمه شریعت پناهی در خارج از کشور چنین گفت: «شریعت پناهی جهت دریافت ‏حمایت‌های ویژه سران سیاسی ایالات‌های آمریکایی اقدامات ویژه‌ای را انجام داده است، ‏که از اقدامات اخیر وی بسیار ممنون و سپاسگزارم». شریعت پناهی نیز خطاب به وی چنین گفت: «برای حمایت مستمر نماینده ‏آریزونا در کنگره، جناب آقای ترنت فرانک و بابت تلاش‌های دائم ایشان برای آزادی سعید ‏از زندان ایران و بازگرداندنش به خانواده و از همه شما دوستانم در آریزونا به خاطر صدای ‏قدرتمندتان برای سعید تشکر می‌کنم»‏.

 

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟

دیدار همسر عابدینی با ترنت فرانک نماینده جمهوری­خواه کنگره آمریکا

 

 • چرا سعید عابدینی برای فاکس­‌نیوز مهم بود؟

فاکس‌­نیوز از زمان دستگیری و بازداشت سعید عابدینی از وی به‌عنوان کشیش ایرانی - آمریکایی یاد می­‌کرد و مرتب به بهانه­‌های گوناگون برای حمایت از وی گزارش‌هایی را درج می­‌کرد ولی در خصوص نحوه کشیش شدن عابدینی در داخل ایران ابهامات فراوانی وجود دارد. ‏در تمام این گزارش‌ها فاکس­‌نیوز خواستار بیرون آمدن سعید عابدینی از داخل زندان شده و ‏جرم او را تنها تأسیس پرورشگاه کودکان بی­‌سرپرست در داخل ایران عنوان کرد این در ‏حالی است که سعید عابدینی تبلیغ مسیحیت در ایران را پیگیر بوده است.‏ فاکس­‌نیوز با انتشار تصاویری از سعید عابدینی در لابه‌لای گزارش‌ها خود قصد مظلومیت نمایی این کشیش خود خوانده را داشت اما در داخل ایران در بین ‏نوکشیشان مسیحی از او به‌عنوان فردی با انحرافات اخلاقی عدیده یاد می­‌شد.‏ فاکس­‌نیوز دریکی از گزارش­‌های خود در خصوص سعید عابدینی ادعا کرد که اوباما در مکالمه ‏تلفنی خود با حسن روحانی خواستار آزادی او شده است و در کنگره و سنا نیز ‏هر دو جناح از آزادی فوری او حمایت کرده‌اند.‏ حال این سؤال مطرح می­‌شود که چرا سعید عابدینی این‌قدر برای آمریکا مهم ‏بود؟ و آیا این نمی­‌تواند نشانه مأموریت­‌های سرّی سعید عابدینی برای سازمان جاسوسی ‏سیا باشد؟

 

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟

شیطنت­‌های شبکه فاکس­‌نیوز در خصوص عابدینی

 

 • · سعید عابدینی؛ از عشق آمریکا تا فساد اخلاقی:

سعید عابدینی، در خانواده­ای متزلزل و پر مشاجره متولد شد. از همان کودکی با مشکلات و معضلات خانوادگی و شخصیتی گوناگونی مواجه شده و در ابتدای دهه سوم زندگی خود دست به یک خودکشی نافرجام می­‌زند و با گرویدن به فرقه مسیحیت صهیونیستی، ناسازگاری اجتماعی خود ناشی از عقده­‌های کودکی و نوجوانی را بروز می­‌دهد. سودای زندگی در غرب، وی را چنان مفتون کرده بود که در قبال به دست آمدن آن، حاضر به هرگونه خیانتی به کشور خود بود و علیرغم تذکراتی که در رابطه با فعالیت­‌های مجرمانه خود داشت،‌ دست از آن نکشید. وی خودباخته فرهنگ منحط غرب و عاشق زندگی در آمریکا بود، پس از برداشتن اولین گام زندگی در آمریکا که همان تغییر عقیده بود، ازدواج تشکیلاتی با فردی از اعضای خانواده­ای که سابقه عضویت در گروهک تروریستی منافقین را در کارنامه سیاه خود داشتند را به‌عنوان گام بعدی انتخاب کرد و ازاین‌رو در سال 2002 م. با نغمه شریعت پناهی که 6 سال از او بزرگ‌تر بود، ازدواج کرد. نکته قابل‌توجه اینکه شریعت پناهی نیز در یک خانواده فاسد و متزلزل بزرگ‌شده بود و سعید عابدینی به‌واسطه این ازدواج تشکیلاتی به آرزوی دیرینه خود که زندگی در آمریکا بود، دست پیدا کرد. سازمان جاسوسی سیا که به دنبال ایجاد یک شبکه اجتماعی و اقتصادی کلان برای جذب جوانان ایرانی بود، عابدینی را مهره­‌ای مناسب جهت انجام این مأموریت تشخیص داد. در راستای انجام مأموریت فوق، این فرد به‌عنوان مأمور سیا با پوشش احداث پرورشگاه وارد ایران شد و اقدام به تشکیل و راه­‌اندازی کلیساهای غیرقانونی خانگی کرد و از این راه باعث نابودی بسیاری از خانواده­‌های ایرانی شد و کلیسای خانگی وی نیز در ایام فتنه 88، به مکان امنی جهت اسکان آشوبگران تبدیل‌شده بود و از این خانه تیمی جهت ارسال گزارش به سازمان سیا استفاده می­‌کرد. این کشیش خود خوانده در سال 2011 م. یک‌بار بازداشت شد که با رأفت نظام اسلامی و اخذ تعهد عدم فعالیت غیرقانونی آزاد شد ولی وصلت وی با خانواده منافق شریعت پناهی، انجام اقدامات مجرمانه را برای او سهل­‌تر از گذشته جلوه کرد و همچنان به اقدامات غیرقانونی خود ادامه داد که نهایتاً در سال 1391 به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق راه­‌اندازی کلیساهای غیرقانونی خانگی بازداشت و سرانجام به‌حکم دادگاه انقلاب اسلامی به 8 سال حبس تعزیری محکوم شد.

  سعید عابدینی فردی فاسدالاخلاق بوده با راه­‌اندازی کلیسا‌های غیرقانونی خانگی و جذب دختران و زنان جوان، آن­ها را اغفال می­‌کرد. وی برخلاف اعتقادات مسیحیت ارتباطات نامشروع داشت و سرگرمی معمول وی نوشیدن مشروبات الکلی و بدمستی بود. خانم م. الف. در مورد قضیه گرفتار شدن به دام عابدینی این‌چنین می‌گوید: «من در دورانی که سعید عابدینی وارد کلیسا شد، با او آشنا شدم. سعید بار‌ها به من می‌گفت که مسیح را لمس کرده او را از نزدیک دیده است، اما من هیچ‌وقت باور نکردم. اگرچه تغییر دین من براثر فریب بود و الان پای اشتباهم هستم و هیچ نگرانی ندارم، اما از سعید و امثال او متنفرم. سعید در سن ۲۰ سالگی یک‌بار خودکشی کرد و به گفته خودش قبل و بعدازآن ارتباطات نامشروع فراوانی داشته است که البته من شاهد بخشی از این رفتار‌های کثیف او بوده‌ام. سعید، هیچ‌گاه به خاطر مسیح به مسیح ایمان نیاورده بلکه به خاطر هوس‌هایش و آزادی از قیدوبند‌های اخلاقی به سمت کلیسا قدم برداشته است. نشانه آن‌هم عضویت بیش‌ازاندازه دختران در گروه وی است. ۶۰ تا ۷۰ درصد از شاگردان سعید را خانم‌ها تشکیل می‌دادند». م. الف. ادامه می­‌دهد: «ابتدا از طریق دوستم (نسیم) که بعداً فهمیدم رابطه بسیاری با سعید دارد، با این جلسات آشنا شدم. من و نسیم در این جلسات زیاد شرکت می‌کردیم. سعید، با من طرح دوستی ریخت و با ظاهرسازی من را به خود جلب کرد. روابط ما، عمیق‌تر شد تا جایی که من بعضی از شب‌ها به منزل پدری سعید می‌رفتم و. سعید در یک خانواده آشفته با مشکلات فراوان روحی و روانی بزرگ‌شده است. بعضی از شب‌هایی که من آنجا بودم و خانواده سعید هم حضور داشتند، می‌دیدم که تمام خانواده سعید برای آنکه یک خواب راحت داشته باشند، کلی دارو‌های جورواجور مصرف می‌کردند. خود سعید هم از این موضوع مسثنی نبود. او هم علاوه بر اینکه در سال­‌های اولیه وضع مالی خوبی نداشت، ازنظر روحی و روانی هم مشکل داشت؛ تا جایی که من خبردارم، یک‌بار هم خودکشی کرده است. زندگی سعید تقریباً مثل زندگی خودم بود. فکر کردم می‌توانیم باهم از این زندگی مشکل‌دار رهایی پیدا کنیم. به همین خاطر بود که با سعید دوستی‌ام را بیشتر کردم. ضمناً، وی وانمود می‌کرد که تغییر کرده و می­‌تواند این تغییر و تحول را به دیگران هم منتقل کند؛ درحالی‌که بعداً متوجه شدم وضعیتش بدتر هم شده؛ به‌قول‌معروف زده به سیم آخر و از هیچ انحرافی ابایی ندارد. اصلاً تبدیل‌شده بود به یک کلّاش که فقط به دنبال هوس‌بازی و پول بود».

م. الف در یک گفتگوی مفصل که در فضای مجازی نیز منتشر شد، در مورد ‏نیات پلید عابدینی چنین می‌­گوید:‏ «سعید یک اخلاق خاصی داشت، خیلی عاشق رفتن به آمریکا بود، همیشه می­‌گفت آمریکا ‏کشور رویاهامه و یه روزی میرم اونجا و به آرزوهام می­‌رسم، می­‌گفت از بچگی عشق ‏آمریکا بودم!‏ یه چیز جالب هم بگویم حتی شب­‌ها سعید جدیدترین فیلم­‌های آمریکایی را نگاه می­‌کرد و از آن­ها لذت می­‌برد به قول خودش شیفته فرهنگ آمریکایی بود. بله سعید دوران جوانی­‌اش را به عیاشی­‌های بسیاری گذرانده است، همیشه در صحبت­‌هایش حتی در جمع وانمود می­‌کرد که از این گذشته تاریک عبور کرده و می­‌خواهد ‏دیگران را نجات دهد. ‏اما دقیقاً در همین دوران سعید به عشق نافرجام دختری به نام نئولا تن می­‌دهد ولی این ‏عشق خیلی زود جایش را به هوس­‌بازی می­‌دهد و نئولا به همین دلیل از این رابطه کنار ‏می­‌کشد. سعید در یک خانواده آشفته با مشکلات فراوان روحی و روانی بزرگ‌شده است. بعضی از ‏شب­‌هایی که من آنجا بودم و خانواده سعید هم حضور داشتند، می­‌دیدم که تمام خانواده ‏سعید برای آنکه یک خواب راحتی داشته باشند کلی داروهای مختلف مصرف می­‌کردند، ‏خود سعید هم از این موضوع مستثنی نبود او هم علاوه بر اینکه در سال­‌های اولیه وضع ‏مالی خوبی نداشت، ازنظر روحی و روانی هم مشکل داشت تا جایی که من خبردارم ‏یک‌بار هم خودکشی کرده است. سعید خیلی دوست داشت آدم سرشناس و معروفی باشد براش مهم نبود که از چه راهی به ‏این هدف برسد فقط دوست داشت آدم‌بزرگی باشد به خاطر همین دست‌به‌کارهای ‏عجیب‌وغریب زیادی می­‌زد!‏». وی در پاسخ به این سوال که سعید چه کارهایی را انجام می‌داد گفت:«گفتم که من بعضی شب­ها به خانه پدری سعید می­‌رفتم، عابدینی یه دوستی داشت به نام ‏وحید زردی، در آن دوران که در کلیسا شرکت می­‌کردند سعید و وحید مدعی شده توانایی ‏احضار روح و جن را به دست آورده­‌اند به همین خاطر شب­‌ها به بالای پشت­‌بام خانه پدر‏ سعید می­‌رفتند و کارهای عجیب‌وغریب می­‌کردند و سروده­ خاصی می­‌خواندند و‏ می­‌گفتندکه ما اجنه و شیاطین را به تسخیر در آورده­‌ایم، من شاهد بودم که بارها همسایه‏‌ها از این رفتارهای سعید و وحید به تنگ آمده بودند و چندین بار هم شکایت کردند، پدر ‏سعید هم از این حرکات او خیلی ناراحت بود و چندین بار با سعید درگیر شد ولی خوب ‏فایده­‌ای نداشت سعید کار خودش رو تکرار می­‌کرد.‏سعید عابدینی برای اینکه بتواند جای پای خود را در آمریکا محکم کند، به ‏سمت راه انداختن کلیسای خانگی با روشی که قبلاً گفتم رفت، همچنین سعید برای آنکه ‏بتواند افکار خود را در جهت تبشیر مسیحیت منتشر کند، یک پرورشگاه در شهرهای شمالی ‏کشور تأسیس می­‌کند! به نظر من سعید برای رسیدن به آرزوهایش همه کار می­‌کرد، تا جایی که من مطلعم این آقا همین اقداماتی که در ایران انجام می­‌داده را در آمریکا هم ‏انجام می­‌داده و البته در کنفرانس­‌های مختلف هم شرکت می­‌کرده و پول­‌های زیادی از ‏افراد مختلف و گروه­‌ها و سازمان­‌های ضد ایرانی گرفته است اصلاً می­‌گویم سعید یک بی‌قیدوبند و بی‌بندوبار چرا علیه کشورش کارکرد؟ چرا با کسی ازدواج کرد که خانواده­‌اش ‏در کشتن این مردم نقش داشتند؟».

جالب است که همسر سعید عابدینی در آمریکا با راه‌اندازی کمپینی برای آزادی همسرش و تشدید فشارهای دیپلماتیک، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، کار را برای سعید عابدینی سخت‌تر کرد اما به ناگاه همسر عابدینی اعلام کرد به دلیل بدرفتاری‌های همسرش (آزار و اذیت جنسی، روحی، روانی و جسمی) درگذشته و اعتیاد وی به تصاویر مستهجن و ... از ادامه تلاش برای آزادی او خودداری می‌کند؛ خبری که صدای آمریکا آن را اعلام و سپس حذف کرد؛ اما به هر ترتیب تبلیغات نغمه شریعت پناهی که تا مجلس نمایندگان آمریکا هم برای سخنرانی رفته بود، متوقف شد. «سوزان جانسون کوک» سفیر اوباما در امور آزادی مذهبی بین‌المللی تا سال 2013 م. اعلام کرد که در دورانی که وکالت سعید عابدینی را بر عهده داشت، هرگز از این اتهامات باخبر نبود. وی ابراز داشت: «موضوع سعید عابدینی از حیث سیاسی به من مربوط است. یک‌بار، همسرش را در وزارت خارجه آمریکا دیدم. اینکه در زندگی‌ شخصی‌شان چه می‌گذشته، به من ربطی ندارد».

طبق ادعای رویترز، سعید عابدینی که در دوران زندگی مشترک با رفتارهای زننده و شنیع خود موجب آزار و اذیت همسر و فرزندان خود شده بود، به «رابرت پیتنبرگ»؛ نماینده کارولینای شمالی در کنگره- که از دوستان وی بود گفت که ازاین‌پس سعی دارد که مرد زندگی باشد و دیگر آن رفتارهای شنیع از وی سر نزد!

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟
صفحه حذف‌شده توسط سایت صدای آمریکا

 

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟

سعید عابدینی و یکی از معشوقه­‌هایش

 

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟

سعید عابدینی دریکی از کشورهای حاشیه خلیج­‌فارس

نغمه شریعت پناهی، حتی از فعالیت‌های سعید عابدینی در زندان در قالب تبلیغ مسیحیت در میان زندانیان سیاسی نیز پرده برداشت. وی در نامه سرگشاده خطاب به رئیس‌جمهور ایران یادآور شد که سعید در زندان هم‌دست از اعمال مجرمانه خود دست برنداشته و به اغوای هم‌بندی‌های خود مشغول است و بخشی از اوقات خود را به ترویج مسیحیت تبشیری در زندان اختصاص داده است و به نقل از هم­بندی‌های آزادشده‌اش می­‌گوید که سعید همچنان خوش‌خدمتی خود به اردوگاه صلیبی را ادامه می‌دهد. سؤال اینجاست که چگونه نغمه شریعت پناهی مرتب از محدودیت‌های اعمال‌شده بر سعید عابدینی می‌گوید اما مدعی تبلیغات آزادانه مسیحیت صهیونیستی بین زندانیان می‌شود؟ این تناقض بزرگ می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شریعت پناهی دل‌خوشی از سعید که پیوسته اخلاق او را آزاردهنده می‌دانسته ندارد و حالا پس از مواجهه باخبر بد آزادی وی، تردید و نگرانی خود را در گفته‌هایش به رویترز می‌توان دید.

بر اساس گزارش رویترز، نغمه شریعت پناهی که دو فرزند بانام‌های ربکا 9 ساله و ژاکوب 7 ساله حاصل زندگی مشترکش با سعید بوده، پس از رویارویی با تهدید طلاق از سوی همسر تازه آزادشده خود، به دادگاه مراجعه کرد و با اقامه یک دعوای حقوقی، ماندن فرزندانش در نزدیکی خود را خواستار شد. وی در خصوص علت تهدید طلاق گفت که سعید سه ماه پیش از وی خواسته بود که یا با اقدامات خود، جایگاه این کشیش قلابی را در نظر مردم بالا ببرد یا اینکه زندگی مشترک آن­‌ها تمام خواهد شد؛ وی به جزئیات درخواست همسرش اشاره‌ای نکرد. شریعت پناهی در بیانیه‌ای که در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک منتشر کرد، چنین گفت: «در شرایط سخت، گاهی باید برای بهبود خود، مرزهایی را در اطراف خویشتن ترسیم کنید. من یک اقدام حقوقی موقت کرده‌ام تا مطمئن شوم که بچه‌هایمان تا زمانی که وضعیت وی (سعید) بهبود یابد، در آیداهو باقی می‌مانند». همسر سعید عابدینی ادامه می­‌دهد: «من به همسرم عشق می‌ورزم ولی همان‌طور که شاید برخی بدانند، زمانی‌هایی می‌رسد که عشق باید جلوی یک سرطان در حال پیشرفت را بگیرد». وی به‌منظور خود از سرطان و پیشرفت آن اشاره‌ای نکرد.

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟

سعید عابدینی به همراه دختران اغفال‌شده در کلیسای خانگی

در اولین گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حاشیه اجلاس سازمان ملل در سال 92 و در ملاقات­‌های دوجانبه بین وزرای خارجه ایران و آمریکا، طرف آمریکایی درخواست آزادی او را مطرح کرده بود و این قضیه، راهبردی بودن مأموریت ویژه او به ایران را بیش‌ازپیش عیان می­‌کرد. با وجود اینکه سعید عابدینی به دلیل اقدامات ضد امنیت ملی، ایام محکومیت خود را می­‌گذراند، صفحه فیس‌بوک متعلق به وی، همچنان فعالیت­‌های مجرمانه­‌ای مانند تبلیغ کلیساهای غیرقانونی خانگی را انجام می­‌داد و روزبه‌روز بر حجم تبلیغات خانواده­‌اش، علیه نظام بیشتر می­‌شد. محور اقدامات رسانه­‌ای خانواده فقیر وی که به لطف زندانی بودنش، کمک­‌های مالی قابل‌توجهی را دریافت کرده و به سفرهای خارجی زیادی می­‌رفتند، همان ادعاهای تکراری بلندگوهای شیطانی غرب در ارتباط با مجرمان امنیتی مانند شکنجه،‌ بیماری، تهدید به مرگ از سوی هم­بندی­‌ها، فشار روحی و ... بود. همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد این دروغ­‌ها در حالی مطرح می­‌شد که سعید عابدینی، به دلیل برخورداری از آزادی­‌های بیش‌ازحد معمول، با خارج از زندان و حتی با رسانه­‌های ضدانقلاب نامه­‌نگاری می­‌کرد و از ملاقات­‌های هفتگی، تلفن همراه و خدمات پزشکی بهره­‌مند بود و این حد نهایی احترام به یک مجرم امنیتی را به اثبات می­‌رساند.

گفتنی است، فساد و ناهنجاری در این خانواده،‌ سابقه­‌ای طولانی دارد تا آنجا که مادر وی مشکلات فراوانی با پدرش داشت و به دلیل خیانت­‌های مکرر همسرش، دچار افسردگی حاد و اختلالات روحی و روانی شده و تحت نظر روانپزشک قرار داشت. متعاقب زندانی شدن سعید عابدینی و با استفاده از پول­‌هایی که از طرف نغمه شریعت پناهی برای برادر سعید حواله می­‌شد، وی پارتی­‌های مختلطی در بهترین نقاط برپا می­‌کرد و به عیش و نوش می­‌پرداخت. همچنین خواهر خوش­‌گذران وی نیز، در کشور ترکیه به مطربی و خوانندگی برای رادیوهای بیگانه و ضدانقلاب مشغول بود و پدر و مادر وی نیز در آمریکا ساکن شد و سبد خرید این خانواده، از حالت بحرانی خارج شد و هرروز فربه­‌تر از دیروز می­‌شد.

 

 • ادعای عجیب عابدینی در مورد رئیس­‌جمهور شدن دونالد ترامپ:

عابدینی بعد از آزادی خود در مصاحبه با هافینگتون‌پست گفت: «[در سال 1394 در زندان اوین] یک مرد چشم آبی با موهای بلوند را دیدم که با من در اتاقم نشسته بود؛ یکی گفت: او رئیس‌جمهور بعدی ایالات‌متحده خواهد بود و تو با او دوست خواهی شد». سعید عابدینی مدعی شد که همان سال در همان زندان، با یک گوشی موبایل که به‌صورت قاچاقی وارد زندان شده بود، در فیس‌بوک گشت‌وگذار می­‌کرده که ناگهان چهره «دونالد ترامپ» را می‌بیند و می­‌فهمد این همان کسی است که در عالم مکاشفه زیارت کرده و قرار است علاوه بر رئیس‌جمهور آمریکا، دوست سعید هم بشود. سعید عابدینی صراحتاً به هافینگتون‌پست گفت: «این‌یک مکاشفه الهی بود (!)». ترامپ هرگز به این پیش‌بینی و حمایت عجیب واکنشی نشان نداد.

 

 • آزادی سعید عابدینی از زندان:

بعد از تأیید اجرایی شدن برجام، چهار زندانی ایرانی دو تابعیتی (و یک آمریکایی) در راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی و در چارچوب مبادله زندانیان با آمریکا آزاد شدند. یکی از آن­ها سعید عابدینی بود. وی پس از سه سال از گذراندن محکومیت خود با رأفت نظامی اسلامی، آزاد و به آمریکا مسترد شد. عابدینی پس از آزادی نیز از انجام هرگونه اقدام جهت تخریب نظام و دین مبین اسلام، کوتاهی نکرد و در جهت فضاسازی رسانه­‌ای گام برداشت. چنانچه از بدو بازگشت به آمریکا، با رسانه­‌های مختلف گفتگو کرد و سیاه نمایی گسترده­‌ای را علیه نظام به راه انداخت.

 

 • گزارش واشنگتن‌پست از درخواست طلاق همسر سعید عابدینی

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی به ماجرای درخواست طلاق نغمه شریعت پناهی از سعید عابدینی ۵ روز پس‌ازآنکه او در تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا آزاد شد، پرداخت؛‌ طلاقی که علت آن «سال‌ها آزار جسمی، عاطفی و معنوی» عنوان شد. رسانه‌ها خبر دادند همسر کشیش قلابی که در ایران زندانی بود و در پی تبادل زندانیان آزاد شد، با درخواست طلاق به دادگاه رجوع کرد. نغمه شریعت پناهی که سال‌ها انتظار آزادی همسرش از زندان و برگشت وی را کشیده بود و البته یک‌بار هم با خبرنگاران در خصوص انحرافات جنسی و اخلاقی همسرش سخن گفته بود، با بازگشت «سعید عابدینی» به طلاق روی آورد. روزنامه واشنگتن­‌پست در گزارشی با عنوان «پرونده عجیب کشیش آزادشده از ایران و اتهامات مطرح‌شده از سوی همسر او درباره آزار» به این قضیه پرداخت. در این گزارش تأکید شد که همسر عابدینی برای سال‌ها تلاش سختی برای آزادی او از زندان کرد و در همین راستا با اشخاص قدرتمند و بانفوذی چون باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین مارکو روبیو و تد کروز، ‌دو نامزد و سناتور جمهوری­‌خواه دیدار کرد. واشنگتن‌پست همچنین در گزارش خود نوشت:‌ «نغمه (شریعت پناهی) 26 ژانویه و 5 روز پس‌ازآنکه شوهرش در طرح تبادل زندانیان آزاد شد، در شهر بویس درخواست قانونی برای جدا شدن را ارائه داد». این روزنامه ادامه داد: «حالا درحالی‌که عابدینی‌ها جدا از هم زندگی می‌کنند، این تصمیم دادگاه است که درباره حضانت آن­ها بر فرزندانشان تصمیم می‌گیرد». این رسانه پرتیراژ آمریکایی درباره علت درخواست طلاق نغمه شریعت پناهی از همسرش این­طور نوشت: «موضوع اتهام­‌هایی درباره آزار جسمی، روحی و معنوی است که نغمه می‌گوید در بخش اعظم زندگی متاهلی‌اش با آن مواجه بود». در ادامه این گزارش هم آمده است: «نغمه در مجموعه‌ای از ایمیل‌ها به طرفدارانش در ماه نوامبر دردسرهای ازدواجش را که در سال 2004 آغاز شد، فاش کرد که این موضوع البته بعداً علنی شد. او اخیراً به خاطر اینکه سال‌ها موضوع آزار (آزارهای همسرش به او) را مطرح نکرده بود، عذرخواهی کرد».

 

 • همراهی سعید عابدینی و خانواده­‌اش با منافقین:

سعید عابدینی با نغمه شریعت پناهی که خانواده­‌اش سابقه عضویت در گروهک تروریستی منافقین را داشته ازدواج تشکیلاتی کرد و به‌این‌ترتیب، رویای وی برای زندگی در غرب، رنگ و بوی حقیقت گرفت. نغمه شریعت پناهی ملاقات­‌هایی با حامیان گروهک رجوی داشت و تلاش بسیاری برای خارج شدن این سازمان از لیست تروریست­‌ها کرد. ارتباطی که بی­‌گمان ریشه درگذشته و حال خانواده وی و عضویت عموی کوچکش در این سازمان دارد. دیدارهای مشکوک شریعت پناهی با عوامل رسانه­‌های ضدانقلاب- خصوصاً فاکس­‌نیوز» که به حیاط‌خلوت اعضای منافقین تبدیل‌شده است و افرادی از کنگره آمریکا همچون ترنت فرانک که در خارج کردن گروهک منافقین از لیست گروه­‌های تروریستی نقش اساسی داشته­، پیوند عناصر ضدانقلاب برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران را نمایش داد. ترنت فرانک در حمایت از این سازمان منحوس ‏چنین می­‌گفت: «ایرانیان مبارز (سازمان‌ منافقین!) ... شاید یکی از بزرگ‌ترین امیدها در این جهان برای ممانعت از گرفتار شدن ‏خانواده بشریت در سیاهی تروریسم اتمی هستند. من امیدوارم که دولت کنونی [ایران] بتواند ‏امکان برچسب زدن رژیم ایران به کسانی که حقیقتاً برای آزادی تمام جهان مبارزه می‌کنند را ‏از میان بردارد».‏ سعید عابدینی نیز بعد از آزادی از زندان خیلی زود به سازمان منافقین نزدیک‌تر شد و در تابستان سال 1395 با حضور در گردهمایی منافقین در شهر پاریس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کرد. وی همچنین در جریان حضور ریاست­‌جمهوری کشورمان در مقر سازمان ملل با حضور در میان معاندان (که بیشتر از منافقین تشکیل می­‌شدند) به سخنرانی علیه نظام اسلامی پرداخت.

از عشق آمریکا تا ارتباط نامشروع و جاسوسی/ سعید عابدینی کیست؟

سخنرانی سعید عابدینی در گردهمایی منافقین در شهر پاریس

 

 • نقش سعید عابدینی در اغتشاشات دی‌ماه 1396:

سعید عابدینی بلافاصله پس از شروع اغتشاش­‌ها و تجمعات دی‌ماه 1396، موضع­‌گیری­‌های خود را با انتشار سلسله مطالب و پست­‌هایی در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک آغاز کرد. وی اولین پست خود را در تاریخ 29 دسامبر/ 8 دی‌ماه منتشر کرد که در آن به مقایسه اغتشاش­‌های سال 1396 با آشوب­‌های سال 1388 پرداخت. عابدینی در این پست، ضمن حمایت از رژیم صهیونیستی نوشت: «بار دیگر ایرانیان، دل­‌شکسته و خسته هستند، مانند هشت سال قبل زمانی که مردم در خیابان­‌ها کشته می­‌شدند، اما اوباما تنها نامه­‌ای دوستانه به آیت­‌الله خامنه­‌ای ارسال کرد و خواست اقدامات ضد حقوق بشری را متوقف کند. خبر خوب این است که این بار ما یک رئیس­‌جمهور فوق­‌العاده یعنی دونالد ترامپ و نخست­‌وزیر نتانیاهو را در رأس امور داریم و من مطمئن هستم آن­ها از مردم خوب ایران حمایت خواهند کرد. اکنون زمان برای ایران است». وی در دومین مطلب خود با انتشار تصاویری از آشوب­‌ها اعلام کرد: «اکنون زمانی است که پیشگویی­‌های کتاب مقدس در ایران تحقق پیدا کند». پیام بعدی این عنصر فاسد، با موضوع طرح ضرورت حمایت آمریکا از آشوب­‌های داخل کشور در تاریخ 30 سپتامبر (نهم دی‌ماه) منتشر شد. عابدینی در این مطلب یادآور شد: «اگر رهبران ما کمک کرده و تظاهرات ایران را به‌خوبی هدایت نمایند، ما می­‌توانیم ایران را به‌عنوان یکی از قوی­ترین دوستان خود (آمریکا) و اسرائیل در خاورمیانه حتی بهتر ازآنچه قبل از انقلاب اسلامی بوده، داشته باشیم. فراموش نکنید ایران ازجمله کشورهایی است که کلیسا در آن به‌سرعت در حال رشد است. من قبلاً نامه­‌ای به دولت ترامپ فرستادم و درخواست کردم در این تحول به ما کمک کنند. ما باید کاری بیشتر از نگاه کردن انجام دهیم. باید با حمایت خود از معترضان، 40 سالی را که از دست دادیم، بازگردانیم. اکنون زمان آن است». پست بعدی وی مربوط به ادعایش مبنی بر تماس با سناتورهای کنگره و تقاضا برای یاری به آشوب­‌ها بود. او در این مطلب از مخاطبان درخواست کرد درصورتی‌که راهی برای کمک به آشوبگران ضدانقلاب می­‌شناسند، به او اطلاع دهند.

واکنش بعدی این عنصر مطرود تبشیری، نهم دی‌ماه در گفتگو با شبکه newsmax در خصوص ارائه راه­‌حل برای چگونگی کمک به آشوبگران و حمایت از اغتشاش­‌ها بود. وی در این گفتگو عنوان کرد در صورت اتحاد می­‌توان ظرف کمتر از یک ماه نظام اسلامی را در ایران برانداخت و این کشور را به یکی از بهترین دوستان آمریکا و اسرائیل در منطقه تبدیل کرد. یک روز بعدازاین گفتگو، «رابرت پتینجر» (نماینده جمهوری­‌خواه کنگره آمریکا) نیز در مصاحبه با «فاکس­‌نیوز» بار دیگر، راه­‌حل و سخنان عابدینی را تکرار کرد. اقدامات بعدی عابدینی، بازنشر صحبت­‌های «نیکی هیلی»، سفیر وقت آمریکا در سازمان ملل، با محوریت حمایت آمریکا از اغتشاشات ضدانقلاب در ایران بود. وی به‌صورت میانگین روزانه یک پست را به این امر اختصاص می­‌داد. روز اول ژانویه (11 دی‌ماه 1396)، عابدینی پیشنهاد حمله نظامی به ایران را به آمریکا و اسرائیل مطرح کرد و در صفحه شخصی خود مطالبی با این مضمون منتشر ساخت: آقای رئیس­‌جمهور (ترامپ) پیشنهاد من حمله نظامی به پایگاه­‌های ایران است تا آن­ها را ضعیف­‌تر کنند و به یک مبارزه بزرگ­‌تر مشغول سازند. اکنون زمان آن است که ما به ایرانیانی که به امید ترامپ به خیابان­‌ها آمده­‌اند، نشان دهیم که آن­ها را حمایت خواهیم کرد.

 

 

منابع:

 1. اتاق خبر 24
 2. ادیان نیوز
 3. انجمن رهپویان هدایت ایسنا
 4. بولتن نیوز
 5. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب
 6. پرسمان دانشجویی
 7. خبرگزاری تسنیم
 8. دیده­بان
 9. رهپویان ولایت
 10. سایت خبری تحلیلی بصیرت
 11. عصر وارثین
 12. فارس
 13. فصلنامه روشنا
 14. مشرق
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین