پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

نهمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک گویی چهل سال انقلاب کبیر اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۲۳ دی ۱۳۹۷

به گزارش فرهنگ سدید، یکی از برنامه‌های جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب کبیر اسلامی، دیدار با یاران انقلاب و امام خمینی (ره) و تبریک چهل سال انقلاب اسلامی است.

نهمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک گویی چهل سال انقلاب کبیر اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) با حضور سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اعضای جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز برگزار شد.

انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که به چهل سالگی خود رسیده است/ انقلاب اسلامی در برابر همه توطئه ها با قدرت ایستاده است

در ابتدای این دیدار سردار محمد رضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی هر هفته شنبه ها به دستاوردهای انقلاب اسلامی می پردازد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که به چهل سالگی خود رسیده است و هیچ یک از انقلاب های دنیا به چهل سالگی خود نرسیده است مانند: انقلاب های فرانسه و شوروی.

نقدی با اشاره به شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی گفت: این انقلاب با تمام توان در برابر توطئه ها و دشمنی ها ایستاده است و اکنون به چهل سالگی خود رسیده است و این جای افتخار دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران تاکید کرد: دشمنان برای به زمین زدند انقلاب شوروی تنها یک رسانه رادیویی به نام رادیو آزادی ایجاد کردند و از آن طریق هم موفق شدند؛ اما برای انقلاب اسلامی حدود ۲۷۵ رسانه دیداری و شنیداری ایجاد شد که دائما درحال پمپاژ ناامیدی به مردم هستند اما مردم در این چهل سال مقاوم ایستاده‌اند که این باز جای افتخار است.

در کار فرهنگی، « توجیه حماقتِ، تضعیف جنایتِ و تکمیل، رسالت است»/ اقدامات خوبی برای چهل سالگی انقلاب انجام شده است/ ما هرچه داریم از قرآن است و همه باید به آن ایمان داشته و از آن در تمام امور استفاده کنیم

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی نیز در این دیدار اظهار داشت: کارهای خوبی برای چهل سالگی انقلاب اسلامی انجام شده است که لازم بوده و هست؛ حتی می‌توان گفت که جای برنامه های شنبه های انقلاب در این مدت خالی بوده است.

وی ادامه داد: در قرآن کلمه «کَانُواْ» زیاد به کار برده شده است که معنی آن یعنی باید انجام کارها به صورت مستمر باشد و هرگز نباید متوقف شود.

حجت الاسلام قرائتی با بیان این که باید تمام کارهای فرهنگی از طریق پیروی از قرآن صورت بگیرد گفت: ما هرچه داریم از سفره قرآن است و همه باید به آن ایمان داشته باشیم و از قرآن درتمام مسائل از جمله فرهنگی، سیاسی و اقتصادی استفاده کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به این که دراین چهل سال کارهای زیادی انجام شده است تصریح کرد: متاسفانه برای نسل امروزی و جوانان در حوزه نماز و زکات به اندازه اهم بودن آنها کاری انجام نشده است و حتی در قرآن به این دو کلمه بارها تاکید شده است.

وی ادامه داد: در این چهل سال برای بعضی از کارهای فرعی وقت گذاشته شده که متاسفانه کارهای اصلی به فراموشی سپرده شده است.

حجت الاسلام قرائتی خاطرنشان کرد: من رئیس نهضت سواد آموزی بودم بعد از انقلاب توانستیم از ۵۰ درصد افراد بی سواد، 40 درصد از آنها را با سواد کنیم که حتی بعضی از آنها به مراتب بالاتر رسیده اند.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه توانسته ایم بعد از انقلاب بیش از ۲ هزار مسجد بین راهی ایجاد کنیم گفت: بعد از انقلاب ۴۰ هزار نماز جماعت در مدارس برگزار شد که قبل انقلاب حتی یک مورد نماز جماعت در هیچ مدرسه ای دیده نمی شد.

وی در پایان با بیان این که در جمهوری اسلامی کسانی هستند که اسم انقلاب را خراب می کنند گفت: من یک جمله معروف دارم که همه جا آن را بازگو می کنم « توجیه حماقتِ، تضعیف جنایتِ و تکمیل، رسالت است».

نقدی: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که به چهل سالگی خود رسیده است/ قرائتی: اقدامات خوبی برای چهل سالگی انقلاب انجام شده است

بر اساس این گزارش، در این مراسم تندیس چهل سال انقلاب اسلامی توسط ستاد مرکزی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی به حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز اهدا شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین