پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

کد خبر: ۱۰۸۰

هفتمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک گویی چهل سال انقلاب کبیر اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) با آیت‌الله محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۱۷ دی ۱۳۹۷
به گزارش فرهنگ سدید؛ یکی از برنامه‌های جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب کبیر اسلامی، دیدار با یاران انقلاب و امام خمینی (ره) و تبریک چهل سال انقلاب اسلامی است.

هفتمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک گویی چهل سال انقلاب کبیر اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) با حضور سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اعضای جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در دیدار با آیت‌الله محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.
 

۲۷۵ شبکه تلویزیونی و رادیویی مشغول تخریب و غبارآلود‌کردن چهره نظام اسلامی هستند/ آمریکا برای فروپاشی نظام شوروی سابق تنها یک شبکه رادیویی داشت، اما امروز با ده‌ها شبکه قادر به براندازی انقلاب اسلامی نیست/ایران به برکت انقلاب اسلامی در زمینه پیشرفت و دستاورد‌های علمی دارای جایگاه شانزدهم جهان است

در ابتدای این دیدار سردار محمد رضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامیطی سخنانی اظهار کرد: جبهه مردمی پاسداشت انقلاب اسلامی با بهره گیری از افراد متخصص در 40 حوزه دستاوردهای انقلاب اسسلامی را توسط نخبگان و افراد برجسته بررسی کرده است.
معاون فرهنگی سپاه با اشاره به جمله حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه حفظ پیروزی از خود پیروزی بالاتر است، اظهارداشت: مردم در این چهل سال شاهکار انجام داده‌اند و انقلاب را به این نقطه کنونی رسانده اند، چهل سالگی اتفاقی که برای دیگر انقلاب ها رخ نداده و آن ها در ابتدای راه مسیر را گم کردند.

وی ادامه داد: امروز در چهل سالگی انقلاب، رهبری به دست فردی است که مسیر امام خمینی(ره) را استمرار می‌بخشد و ان شاءالله هرچه زودتر بتوانیم این پرچم را به دست صاحب اصلی خود برسانیم.

سردار نقدی گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در شرایط سخت تحریم و فشارهای اقتصادی، بی‌نظیر و به‌شدت حائز اهمیت است.

وی با اشاره به هجمه سنگین رسانه‌ای علیه نظام افزود: در حال حاضر 275 شبکه تلویزیونی و رادیویی در راستای تخریب و غبارآلود‌کردن چهره نظام مشغول فعالیت هستند، بخشی از این شبکه‌ها رسالت ترویج فحشا و منکر، برخی تبلیغ گروهک‌های مخالف نظام، عده‌ای پمپاژ شبهات، نفی و انکار ارزش‌های انقلاب وغیره را برعهده داشته و به‌صورت شبانه‌روزی مشغول سم‌پاشی هستند.

سردار نقدی تأکید کرد: در دوران جنگ سرد، آمریکا برای فروپاشی نظام شوروی سابق تنها یک شبکه رادیویی داشت اما امروز ده‌ها شبکه تلویزیونی، ماهواره‌ای، مجازی و‌غیره علیه انقلاب اسلامی مشغول فعالیت هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به افزایش جنبه‌های معنوی کشور بعد از انقلاب تصریح کرد: در راهپیمایی اربعین امسال، بیش از 2 میلیون زائر شرکت کردند، همچنین در راهپیمایی جاماندگان از اربعین، در تهران بیش از 2 میلیون و 300 هزار نفر حضور داشتند و این نشان از برکات انقلاب اسلامی و علاقه مردم به مسیر انقلاب اسلامی است. ‌

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: از جلوه‌های مهم پیشرفت انقلاب اسلامی، دستاوردهای بزرگ علمی آن است، ایران در مبحث نانوتکنولوژی رتبه چهارم و در بخش سلول‌های بنیادی در جایگاه هفتم دنیا قرار گرفته است. رتبه علمی ایران در پایان سال 57، در جایگاه 53 دنیا قرار داشت اما امروز ایران از نظر پیشرفت و دستاوردهای علمی در جایگاه 16جهان قرار گرفته است.


 
تنها بخشی از توطئه‌های دشمن علیه انقلاب، هر رژیم یا نظامی را می‌پاشاند/ امروز به برکت انقلاب اسلامی، سخت‌ترین و دقیق‌ترین جراحی‌ها توسط متخصصان داخلی انجام می‌گیرد/ اگر پرونده‌های عناصر فتنه به جریان بیفتد، سنگین‌ترین احکام ممکن برای آن‌ها صادر می‌شود

آیت‌الله محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در این دیدار با اشاره به لزوم بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان گفت: دستاوردهای جبهه مردمی انقلاب اسلامی بسیار پربار است، شما توانستید همه جهات و حوزه ها را بررسی و دستاوردها را استخراج کنید.

وی ادامه داد: اگر فردی چشم دل را باز کند و به سال های گذشته نگاه کند و آن روزها را با امروز انقلاب اسلامی مقایسه کند، با قضاوتی منصفانه پیشرفت های کشور را خواهد دید، به خصوص در مقایسه با ابزارهایی که دشمن در اختیار دارد، موفقیت های انقلاب چشمگیر است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: اگر فقط بخشی از توطئه‌های دشمن علیه انقلاب بر سر هر رژیم یا نظامی پیاده می‌شد، قطعاً از هم می‌پاشید و از بین می‌رفت اما با نگاه لطف‌آمیز خداوند متعال انقلاب هرسال قدرتمندتر می‌شود.

آیت الله یزدی تصریح کرد: قبل از انقلاب، بیمارستان‌های کشور مملوء از پزشکان آفریقایی، هندی و غیره بود اما امروز در اکثر بیمارستان‌های کشور، سخت‌ترین و دقیق‌ترین جراحی‌ها توسط متخصصان داخلی انجام می‌گیرد که مسئله‌ای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به پیشرفت‌های پزشکی کشور گفت: با موفقیت‌های انجام‌شده، حرفه‌ای‌ترین جراحی‌های قبل از انقلاب، امروز به ابتدایی‌ترین و سرپایی‌ترین فعالیت‌های پزشکی و جراحی تبدیل‌شده است، دشمن امروز به موفقیت و پیشرفت‌های پزشکی ایران اذعان دارد.

وی تفاوت‌های قبل و بعد از انقلاب را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: قبل از انقلاب جمعیت ایران کمتر از 40 میلیون نفر بود اما امروز جمعیت کشور به بالای 80 میلیون نفر افزایش پیداکرده است، تعداد شهرهای کشور نیز نسبت سال‌های قبل از انقلاب به‌شدت افزایش پیداکرده است، همچنین در زمینه دفاعی و نظامی ایران دستاوردهای قابل‌توجهی به دست آورده است.

آیت الله یزدی اضافه کرد: دشمن امروز نسبت به ناتوانی خود در براندازی انقلاب اسلامی اذعان دارد و اعتراف می‌کند که قدرت و توانایی لازم برای زمین‌گیر کردن نظام را ندارد، قدرت موشکی، دریایی و ناوشکن‌های ساخت داخل از جلوه‌های مهم انقلاب اسلامی است.

این مدرس حوزه با اشاره به پیشرفت های علمی و حوزوی گفت:قبل از انقلاب با وجود تمام مناب و شرایط، رژیم نتوانست قدمی از پیش بردارد اما پس از انقلاب اسلامی با وجود تحمیل انواع دشمنی های و تحریم ها ما پیشرفت کردم. اکثر مصلی‌های نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی ساخته شد. مصلی تهران، مصلی تبریز و... از دستاوردهای انقلاب اسلامی با معماری ایرانی اسلامی است.

وی ادامه داد:قبل از انقلاب در هیچ یک از شهرهای ایران حوزه علمیه خواهران وجود نداشت اما امروز در همه شهرهای درجه یک و اکثر شهرهای درجه دو حوزه علمیه خواهران ساخته شده و در حال تربیت طلبه هستند. کیفیت مدارس قبل از انقلاب بسیار پایین بود و همه به صورت دو شیفت دانش آموز داشتند اما امروز با حمایت های خیرین مدرسه ساز و کمک دولت ها می توان گفت که مدرسه دو شیفت تقریبا نداریم مگر در نقاط خاصی از کشور.

آیت الله یزدی افزود: مشکلات آب، برق، گاز و... که جزو لزومات زندگی روزانه است رفع شده است؛ مشکلاتی که نسل جدید نمی تواند آن ها را باور کند. بنده در دوران طلبگی خود که در شهر قم ساکن بودم مجبور بودم برای رفع تشنگی خود از جوی آب بردارم زیرا خانه ما نه آب انبار داشت و نه اینکه در کل شهر قم لوله کشی شده بود اما شاید نسل جدید آب انبارهم ندیده باشد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در مسئله استحکامات و احداث بنا در آموزش‌ وپرورش، مراکز فرهنگی و دینی، پزشکی وغیره دستاوردهای فوق‌العاده‌ای نصیب انقلاب اسلامی‌شده است. من در هر دو نظام زندگی کرده ام و هر دو رادیده ام و خدا را شکر گذارم که دختر من بعد از انقلاب اسلامی به دانشگاه رفت و توانست بعد از دانشگاه در نظام اسلامی به کشور خود خدمت کند. خدا را شکر گذارم که امروز هیچ یک از فرزندان من در انقلاب دچار حاشیه نیستند و پاک زیسته اند.

وی با اشاره به حوادث تلخ سال 88  خاطرنشان کرد: متأسفانه افرادی که در دل این نظام پرورش‌یافته و خود را وابسطه به انقلاب می دانستند، بعد از انقلاب اسلامی فتنه کردند؛ آن‌هابیشترین صدمات و خسارت‌ها را در سال 88 به انقلاب اسلامی وارد کردند و در آن سال‌ها به مقدسات ما توهین کردند و مسجد آتش زدند.اما در مقابل نظام اسلامی بیشترین ترحم و مهربانی را نسبت به عناصر فتنه 88 انجام داده است، اگر پرونده‌های این دو فرد به جریان بیفتد سنگین‌ترین احکام ممکن برای آن‌ها صادر می‌شود.

آیت الله یزدی در پایان خاطرنشان کرد: تمام چیزهایی که آن روز در کشور نداشتیم، امروز توسط جوانان این کشور امروز به دست آمده است به خصوص در حوزه امنیت و دفاعی که رشد کشور چشمگیر بوده است به عنوان مثال امروز در زمینه موشک نقطه زن تا پیشرفت های صنایع دریایی دستاوردهایی به دست آمده است که زبان زد است. حاصل همه این موفقیت ها و دستاوردهای انقلاب عنایت خداوند متعال و پیروزی های غیبی بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین