پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

گزارش «فرهنگ سدید» درباره بهره برداری صهیونیست از رسانه/ (۳)

سد رسانه‌های مقاومت مقابل اشتهای صهیونیست‌ها در نفوذ رسانه‌ای

گزارش «فرهنگ سدید» درباره بهره برداری صهیونیست از رسانه/ (۲)

ظرفیت رسانه‌های صهیونیست در خدمت ترویج و تثبیت فریبکاری

اصغری در گفتگو با فرهنگ سدید:

ضرورت ورود مجلس به موضوع "سواد فضای مجازی"

اخبار رسانه
کارشناس حوزه سواد رسانه‌ای در گفتگو با فرهنگ سدید:

یکی از ابزار‌های رسیدن به تمدن نوین‌اسلامی"تربیت‌رسانه‌ای" است

کارشناس حوزه سواد رسانه‌ای گفت: بر اساس این نگاه به «سواد رسانه‌ای»، می‌بایست انسان‌هایِ ترازی، تربیت شوند که نه تنها منفعل، بلکه مهاجم باشند تا بتوانند در این مواجهه‌ی تمدّنی، با هدفِ «تمدّن‌سازی» گام بردارند.
معرفی کتاب سواد رسانه‌ای/ (۱)

«رسانه یا والدین دیگر» کمتر از هجده ماه به چاپ شانزدهم رسید

کتاب «رسانه یا والدین دیگر» به قلم ابراهیم مهرانی تالیف شده و با پشتوانه مطالعه، تحقیق، همچنین تجربه کاری مولف در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، به عنوان کارشناس آسیب‌های اجتماعی و مربی آموزش همگانی تدوین شده که نتیجه و چکیده تجربیات نویسنده از خلال بررسی پرونده‌های گوناگون و مصاحبه بزه‌دیدگان و متهمان به دست آمده است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

چند روزنامه انگلیسی زبان در ایران به چاپ می‌رسد؟/ روزنامه نگاری ایرانی و مخاطبان انگلیسی

در چهلمین طلیعه از آغاز این انقلاب و در زمانی که این نظام انقلابی هویت، توانمندی و تمامیت خویش را به اثبات رسانیده است می بایست نگاه خویش را بیش از پیش به اثرگذاری در دیگر آفاق این عالم معطوف دارد و باید به این نکته مهم توجه دوچندانی داشته باشد.
پرونده ویژه «فرهنگ سدید» درباره رفتار متناقض برخی از رسانه‌ها در مواجهه با مفاسد اقتصادی- (۱۳/ پایانی)

نکو: رسانه‌هایی که اقدام به بزک چهره مفاسد می‌کنند قطعا شریک آن ها هستند/ رانت، شبیه یک اژدها هفت‌سر است/ رسانه‌ها با شجاعت و منصفانه از فساد بگویند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ شکی نباید داشت رسانه‌هایی که در جهت دفاع از مفسدین اقتصادی و کسانی که جرم آن‌ها محرز شده است، بلند می‌شوند، شریکان این مجرمین هستند.
آموزش سواد رسانه‌ای؛

مراحل تربیتی انسان در اسلام از ملزومات طراحی بازی‌های کامپیوتری

بازی‌های کامپیوتری قادر هستند بر رشد و قوت یافتن یکسری مهارت‌های شناختی و ارجح شدن یکسری استراتژی‌ها به بقیه نقش داشته باشند اما لازم است که انتخاب نوع بازی با توجه به سفارش اسلام در هر دوره تربیتی طوری طراحی شود که فرد را در راه درست تربیتی حفظ کند.
مهدی حق وردی طاقانکی

پشت پرده بازی بتلفیلد ۳ فاش شد

یک کارشناس به نقد و بررسی بازی‌های ویدئویی بتلفیلد3 پرداخته و پرده از برخی از اهداف سیاسی پشت پرده این بازی برداشته، بازی رایانه ای ضد ایرانی که خاصا به مقوله سپاه قدس و سردار سلیمانی فرمانده این نیرو پرداخته است.
گزارش «فرهنگ سدید» درباره بهره برداری صهیونیست از رسانه/ (۱)

رسانه‌های صهیونیستی موفق در ایجاد موج‌های انحرافی تاریخ

یکی از رایج ترین راه های از بین بردن فرهنگ و اصول اخلاقی در جوامع متمدن ، تبلیغ و تکثیر انواع انحرافات است که این امر بدون استفاده از رسانه ها و ایجاد هجمه های رسانه ای امکان پذیر نیست.
پرونده ویژه «فرهنگ سدید» درباره رفتار متناقض برخی از رسانه‌ها در مواجهه با مفاسد اقتصادی- (۱۲)

لاهوتی: بعضی رسانه‌ها در جو عواطف و سیاست‌ها از مفسدین اقتصادی حمایت می‌کنند/ برای حل مشکلات اقتصادی باید در بین مسئولین اتحادی ایجاد شود

لاهوتی گفت: بعضی از رسانه‌ها در عواطف و سیاست‌ها قرار می‌گیرند و از بعضی افراد حمایت می‌کنند که این کار به گسترش فساد در همه بخش‌ها بالأخص در اقتصاد می‌شود
پرونده ویژه «فرهنگ سدید» درباره رفتار متناقض برخی از رسانه‌ها در مواجهه با مفاسد اقتصادی- (۱۱)

سلیمی نمین: «ناامنی» نخستین تأثیر فساد اقتصادی است/احزاب برای بی‌اعتبار نشدن از فرد مفسد حمایت می‌کنند/ رسانه باید در کنار اطلاع‌رسانی فساد، امید جامعه را بالا برد/ اگر مطبوعات کشور سیاسی بازی‌ها را کنار بگذارند می‌توانیم بر فسادها فائق بیاییم/ قوه قضاییه باید به مطبوعات فعال در حوزه مبارزه با فساد جایزه بدهد/ بیشتر مفاسدی که در وزارتخانه‌ها رخ می‌دهد بااطلاع حراست وزارتخانه‌ها است

سلیمی نمین گفت: اولین تأثیری که فساد اقتصادی دارد فضای ناامنی است.بعضی‌ها فکر می‌کنند که ناامنی فقط در مسائل نظامی است. فساد اقتصادی موجب می‌شود که هم افرادی که دارای سرمایه و هم افرادی که دارای اندیشه هستند می‌توانند در مسیر سازندگی و شکوفایی کشور قرار بگیرند زمانی که احساس امنیت نکنند هردو از بین می‌رود.
در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی صورت گرفت

آمار متناقض وزیر ارشاد در آیین اختتامیه جشنواره بازی های ویدیویی!

روز گذشته عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در  آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران در حالی از اهمیت بازی های رایانه ای سخن گفت که در اقدامی عجیب آماری متناقض با اماری رسمی اعلام کرد.
۱