پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
حجت الاسلام پژمانفر در گفت‌وگو با «فرهنگ سدید»:

واقعا نمی‌دانم چرا علیرغم دستور صریح رئیس قوه قضائیه، دادستان همچنان علیه رسانه‌های هتاک درباره زوار عراقی اعلام جرم نمی‌کند/ برخی از این رسانه‌ها همچنان در حال تخریب روابط ایران و عراق هستند

حجت الاسلام پژمانفر گفت: من واقعا نمی دانم چرا علیرغم دستور رئیس قوه قضاییه، دادستانی درباره این موضوع مهم که هم به مقدسات بر می گردد و هم به روابط مهم و استراتژیک دو کشور هنوز هیچ اقدامی نکرده است.
رئیس‌سازمان‌فرهنگی‌هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با «فرهنگ‌سدید»:

پوستر نمایشگاه زنان یک بدسلیقگی بود / سناریوهای متعدد عربستان و استکبار جهانی برای کم‌رنگ کردن اربعین/ رسانه‌های داخلی در دام سناریوهای سعودی گیر نکنند

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: استکبار جهانی شامل عربستان، اسرائیل و آمریکا پشت‌صحنه این فتنه بسیار خطرناک بودند و هستند و هدف آنان ابتدا تضعیف جبهه مقاومت و درنهایت کم‌رنگ کردن پیاده‌روی اربعین حسینی امسال است.
در پی انتشار شایعه درباره زائران عراقی صورت گرفت

مطالبه گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی برای برخورد با خبرآنلاین، شرق و شهروند

خط خبری دروغ درباره استفاده جنسی عراقی‌ها از زنان ایرانی موجب واکنش عموم کاربران فضای مجازی در 2 روز اخیر با هشتگ‌هایی چون «#مثل_ شرق_ دروغ_میگی» شد، وزیر کشور نیز به این موضوع ورود کرده است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌هد

جای خالی پیشکسوتان فرهنگی کشور در جنگ نرم

پیشکسوتان فرهنگی عموماً اهل‌قلم بوده و به مفاهیم جنگ و عملیات روانی که از الزامات کار است آشنا هستند، بسیاری از آنان نیز ورزیدگی موردنیاز برای نبرد سایبری رادارند و باکمی هماهنگی می‌توانند از محل زندگی، با موبایل یا رایانه شخصی خود در اوقات فراغت وارد عملیات شوند.

هتاکی یک روزنامه اصلاح طلب به امام حسین (ع)

روز یکشنبه روزنامه ابتکار در گزارشی که با عنوان "بیماری در کمین زائران بی‌ملاحظه" منتشر شد از آسیب‌های بهداشتی که در ایام اربعین در کمین زائران شهر کربلا است سخن گفت.
حمایت‌‌های بی‌محابای جریان اصلاح‌طلب در ایران از اقدامات نمایشی بن‌سلمان در عربستان

آقای اصلاحات!

قتل فجیع خاشقجی و جدی بودن بحث نقش‌آفرینی مستقیم بن‌سلمان در این جنایت(پس از زنجیره‌ای از اقدامات عجیب او در ماه‌های گذشته از جمله بازداشت نخست‌وزیر لبنان در ریاض)، موجب شد به چشم‌زدنی تمام آن تبلیغات و چهره‌سازی‌ها از ولیعهد سعودی بر باد رود.
در اقدامی غیر منتظره

توییتر باز هم اکانت‌های کاربران انقلابی را مسدود کرد +تصاویر

شامگاه گذشته توییتر در اقدامی عجیب تعدادی از اکانت‌های فعال کاربران انقلابی را مسدود کرد. شنیده می‌شود که فعالیت علیه رژیم صهیونیستی دلیل اصلی مسدود شدن این اکانت‌ها بوده است.
نسخه‌های غیررسمی، مانع مهاجرت ۷۰‌ درصد کاربران به‌داخلی‌ها شدند

هاتگرام‌‌ و‌ طلاگرام؛‌ رفیق‌‌ تلگرام‌‌ و‌‌ رقیب‌ داخلی‌ها

قرار بود هاتگرام و طلاگرام برای مدت کوتاهی کمک حال پیام‌رسان‌های داخلی باشند، اما رفیق تلگرام و رقیب داخلی‌ها شده‌اند و بلاتکلیفی، مهلت دادن و انتظار برای مستقل شدن این 2 برنامه سنگین‌ترین ضربه را به پیام‌رسان‌های داخلی زده است.
ابراهیم خراسانی

رسانه‌های اصلاح‌طلب پای ثابت بزک برجام!

این طور به نظر می رسد که رسانه‌های جریان اصلاحات وظیفه ایجاد توهم پیروزی و بزک کردن مذاکرات و خروجی آن در هر شرایطی را بر عهده دارند.
کارشناس اقتصاد فضای مجازی مطرح کرد

پیام رسان های داخلی؛ زمینه ساز افزایش اشتغال و درآمد پایدار

مطهری شریف گفت: استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی نه تنها باعث کاهش اشتغال و درآمد نمی‌شود بلکه افزایش اشتغال و درآمد پایدار را نیز به همراه دارد.
۱