پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
کارشناس فضای مجازی مطرح کرد

هشدار نسبت به جاسوسی تلگرام های فارسی

کارشناس فضای مجازی گفت:مردم بدانند که استفاده از این تلگرام‌های فارسی موجب جاسوسی از آن‌ها خواهد شد، زیرا آن‌ها ضمن اینکه مثل سابق به تلگرام وصل می‌شوند، از فیلترشکن‌ و سرورهای معاند جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند.
دبير شوراي عالي فضاي مجازي مطرح كرد

دستور روحانی برای خروج کشور از انحصار تلگرام/"تلگرام یک راهزن است"

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه تلگرام راهزن است و میلیون‌ها نفر را بیکار می‌کند، گفت: با توجه به معضلات عدیده پیام‌رسان تلگرام، در شورای عالی فضای مجازی به این نتیجه رسیدیم که حتماً باید پیام‌رسان بومی داشته باشیم.
مجتبي زارعي

استارت ­‌آپ‌ها و نخبه­‌ سازی‌­های وارداتی

اين روزها كه بحث مشكلات دهه شصتي ها و تعابير توهين آميز براي اين نسل موثر كشور مطرح است بازخواني چندي پيش يادداشت مجتبي زارعي درباره بخشي از ظرفيتها در حوزه فن اوري هاي نوين كه با اتكا به جوانان و توان بومي اين كشور مي توانست هدر نرود لازم به نظر مي رسد
نکته

لزوم اولویت محتوا به زیرساخت

نیرو‌های انقلاب اسلامی تلاش زیادی داشتند تابا هدف مقابله با موج جهانی سازی غرب و در جهت خروج از انفعال و غافلگیری تکنولوژیک "پایه سیاستگذاری فضای مجازی در حوزه فرهنگ تعریف شود"و اولویت محتوا نسبت به زیرساخت فنی در عمل اتفاق بیفتد.
معاون فرهنگی سپاه:

زشت است که دشمن ایران تبادل پیام در بین ما را مدیریت کند

نقدی گفت: دشمنان ایران در جنگ روانی و شایعات، فضا را به گونه ای منقلب کرده، که ایران محیط ناامنی برای ایرانیان است، و سخن رهبری برای پاسخ به اینگونه شایعات بوده است.
حمید رضا کلانتری

نقش فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات بر میزان کاهش سفرهای درون شهری و آلودگی هوای کلان شهرها

استفاده از امکانات فاوای شهری و سفرهای درون شهری و آلودگی هوا رابطه معکوس وجود دارد. به عبارت دیگر با توسعه زیرساخت ها و فناوریهای نوین فاوا، می توان هر دو مشکل را به طور توامان حل کرد.